Skocz do zawartości


Zdjęcie

No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

No chyba właśnie dlatego krytykują kung-fu :| bo nauka kickboxingu jest o wiele szybsza ,a ludzie trenują SW najczęściej dla samoobrony . Najczęściej dochodzi się do wniosku " trenuje bo musze się obronić na ulicu" w wieku jakiś 17-20 lat i nie mają czasu na długi trening Kung-fu :|
więc wybierają coś czego się szybciej nauczą.



nie zrozumiales mnie :?

ja nie napisalem ze po 20 czy 30 latach kungfu jest skuteczne... dobry trening wcale nie trzeba wiele wiecej czasy niz w kickboxingu....

sens mojej wypowiedzi jest taki ze umiejetnosci ktore wyrabiasz sobie w kungfu sluza na dlugo nie jak w sportowych stylach gdzie po 50 juz nic bo to ruchy angazujace miesnie a nie strukture ciala
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
a który styl kung-fu jest najlepszy do walki ? :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

a który styl kung-fu jest najlepszy do walki ? :)


a ktory jest najgorszy do walki? :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

ja nie napisalem ze po 20 czy 30 latach kungfu jest skuteczne... dobry trening wcale nie trzeba wiele wiecej czasy niz w kickboxingu....

Hmmm, naprawde myslisz ze tak jest? No kurna po roku intensywnego kick boksingu to ludzie walczyli o mistrza swiata czasem. Daloby sie bagua tak kogos przez rok nauczyc zeby do tego poziomu dobil i migl z kickbokserem wystartowac?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
No trzeba mieć świetnego trenera ,których w polsce brakuje :roll:
a zresztą polak lepiej sprawdza się w prostych i silnych technkiach łatwych do nauczenia
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

ja nie napisalem ze po 20 czy 30 latach kungfu jest skuteczne... dobry trening wcale nie trzeba wiele wiecej czasy niz w kickboxingu....

Hmmm, naprawde myslisz ze tak jest? No kurna po roku intensywnego kick boksingu to ludzie walczyli o mistrza swiata czasem. Daloby sie bagua tak kogos przez rok nauczyc zeby do tego poziomu dobil i migl z kickbokserem wystartowac?


8O znasz kogos bo ja nie....
to taki rok ze wczesniej mieli iles lat karate.... uprzedzajac od razu pytanie to Saleta tez sciemnia ze wczesniej nic nie cwiczyl...
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

ja nie napisalem ze po 20 czy 30 latach kungfu jest skuteczne... dobry trening wcale nie trzeba wiele wiecej czasy niz w kickboxingu....

Hmmm, naprawde myslisz ze tak jest?


Bym sie chciał przyłaczyc do zdania Tomasza...
Tez nie rozumiem, czemu to kick boxing mialby przynosic szybsze efekty, (oczywiscie jesli pominiemy metodyke i ogolny poziom trenera i wspolcwiczacych sparringpartnerow) - moze za wyjatkiem jakichs ezoterycznych systemow. Moim zdaniem moglo by sie nawet okazac, ze np. na ulice to kung fu sie bardziej nadaje, niz kick boxing...

Pamietam, kiedys, dawno temu, kiedy jeszcze trenowalem, mialem jakies obawy przed kickboxerami. Wyobrazalem sobie nie wiadomo co o ich treningu - ze maja duzo sparringow, wyzszy poziom, lepiej sobie radza w walce. Ogolnie jakis kompleks nizszosci mialem. Do czasu pierwszego sparringu.

Sparrowalismy na zmiane, bylo nas trzech - ja (VVD), moj znajomy ktory wtedy trenowal jakies 3 lata kicka i jego znajomy, Ukrainiec, ktory mowil ze u siebie cwiczyl styl malpy (wiem jak to brzmi, nie smiejcie sie - on mowil ze to cwiczyl - pewnie tak mu mowil jego trener)

W walce okazalo sie, ze o wiele lepiej radzil sobie ow ludek z kung fu - najpierw dla kazdego byl szok zetkniecia sie ze zwyczajami sparringowymi w VVD (bo onie juz ze soba wczesniej walczyli) - ciaganie za wlosy, obalenia na ziemie, bicie lezacego... Roznica byla taka, ze czlowiek z kung fu szybko zalapal co sie dzieje i walczylo sie z nim zupelnie normalnie. Okazalo sie nawet, ze woli tak sparrowac niz stosowac zasady kickboxerskie.

Kolega z kock boxingu jakos sie nie mogł przyzwyczaic i ostatecznie doznal kontuzji wskutek przyjecia na twarz niestandardowego kopniecia ze "stylu malpy" - dziwaczna trajektoria owego kopniecia taki chaos w jego gardzie spowodowala, ze garda znikla zupelnie i kopniecie, mimo ze niezbyt mocne, zlamalo mu kosc policzkowa.

Przy okazji chce nadmienic, ze nie mam teraz wcale jakiegos poczucia wyzszosci w stosunku do kick boxerow i na pewno wiekszosc by mnie z latwoscia sponiewierala... ale wole systemy tradycyjne... moim zdaniem nie sa gorsze pod zadnym wzgledem - za to sa duuuzo ciekawsze. Trzeba je tylko normalnie cwiczyc.
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

ja nie napisalem ze po 20 czy 30 latach kungfu jest skuteczne... dobry trening wcale nie trzeba wiele wiecej czasy niz w kickboxingu....

Hmmm, naprawde myslisz ze tak jest? No kurna po roku intensywnego kick boksingu to ludzie walczyli o mistrza swiata czasem. Daloby sie bagua tak kogos przez rok nauczyc zeby do tego poziomu dobil i migl z kickbokserem wystartowac?

Myślę, że by się nie dało. Poza tym ja też jutro moge się zapisać na kikboxing albo cokolwiek innego i udawać, że szybko się uczę walczyć.
Legendy są super, ale nie mieszajmy ich z rzeczywistością.
Miałem gościa w szkole, który poradziłby sobie ze znakomitą wiekszością kikboserów, po kilku radach, w ogóle bez treningu. Więc to żaden argument.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
Hej, panowie, czekajcie...
Zaczęliście mówić o fenomenach, a temat jest w sumie ciekawy. Jak oceniacie, tak na spokojnie własny system i jego program szkoleniowy? Uważacie, że człowiek ćwiczący wasz system ma szanse po powiedzmy dwóch-trzech latach z kickboxerem? Zakładając, że wcześniej nic nie ćwiczył, jest przeciętnie zdolny i obaj ćwiczą w trybie amatorskim (piszę o trybie amatorskim, bo mało w której szkole kf ćwiczy się "zawodniczo")?
Uczciwie, według Was - ma szanse, czy nie?

K.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
Twierdzę że ma !!!
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
witam,
nie podjal bym sie ogolnej oceny, zbyt wiele uwarunkowan.
osobiscie z kickiem: mialem kolege z ktorym zaczynalem cwiczyc okolo 86' modliszke. byl bardzo zdolny i dosc efektywny, starczy powiedziec ze postepy robil duzo szybciej, a co za tym idzie mnie przecietniakowi raczej wklepywal. po kilku latach zmienil na kicka. minelo sporo czasu ( kurcze czas leci ) i wpadl do nas na grupe pocwiczyc. wg obecnego przekazu modliszka mu sie bardzo spodobala i zaczal cwiczyc. na zajeciach mimo, iz mial kilka lat przerwy bardzo fajnie ruszal sie na packach, typowo bokserskie rece i "kickowe" kopy itd. tak sie zdarzylo, ze razem sparowalismy. poniewaz nie byl przyzwyczajony do podciec, niskich kopniec, rzutow i szarpaniny ogolnie, nie wdajac sie w wymiany poszlo mi ok. natomiast gdybysmy walczyli na zasadach kicka mysle, ze bym sobie nie poradzil i byloby marnie. dlatego takie porownania nie maja sensu w moim przekonaniu.
obserwujac ludzi z pokolenia 17 -19 latkow cwiczacego u nas od 2-4 lat, ktorzy mocno pracuja, sparuja i ogolnie wykazuja pewne predyspozycje do walki, jestem przekonany, ze zaczepieni przez jednego (no moze dwoch) zwyklych nastoletnich blockersow bez gadzetow - maja szanse sie wybronic. mysle, ze mogli by rowniez posparowac ze swoimi rowiesnikami z kicka (nawet powinni by zdobyc doswiadczenie, obity ryj ma czasem zbawienny wplyw na swiatopoglad) - natomiast nie podjal bym sie okreslic kto ma wieksze ogolne szanse... zbyt wiele zalezy od psychiki, czlowieka, zasad itd. ale na pewno kick jest bardzo dobry - jest w koncu mixem bardzo dobrych bokserskich rak (kto wie, moze najlepszych) i kopniec o chrakterze zdecydowanie uzytkowym.
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

Twierdzę że ma !!!

Pewnie, że ma.
Co to za pytanie? "Czy ma szanse?"
Może lepiej zapytać kto ma większe szanse. Nie demonizujmy jakiś konkretnych styli.
Tyle, że przy zawodach sportowych zawsze sportowiec ma większe szanse, a w realnej walce - tego nikt nie wie i nie ma sensu spekulować, bo jak słusznie powiedzaono "zbyt wiele uwarunkowań".
Zainteresowanym polecam zajęcie się problemami typu;
czy: A>B ?
a dla bardziej zaawasowanych: czy 2x-3 > 1/x
Równe pasjonujące zajęcie, co roztrząsanie kto by wygrał. :D
Pozdrawiam.
Marek.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
Ale chłopaki, mnie zupełnie nie o to szło :)
Po prostu w pewnym momencie zaczęło mi się wydawać, że ten temat zmierza w kierunku "kompleksu kickboxera" ;)
Jakoś nie mogę zrozumieć powtarzania takiego mitu o tym, że to kf to efekty po hoho wielu latach, a taki kicker po pół roku to wymiata ;)
A coś podobnego Ukyo napisał. Więc w celu rozjaśnienia zadałem pytanie, jak oceniacie swój program treningowy. Czy ma on szanse przygotować człowieka do walki w jakimś rozsądnym czasie, żeby nie trzeba było całego życia trawić ;)
I o to chodziło. Jedynie.
I nie chodziło mi o odpowiedzi, że stawiamy tu jednoznacznie na jednego czy drugiego, bo tu wchodzi czynnik ludzki i jesteśmy bezradni w ocenach tak czy inaczej. Dla mnie istotne by było, czy dany delikwent cokolwiek by w takim sparringu pokazał, niezależnie od końcowego wyniku. Jeżeli nie robiłby za worek, to moim zdaniem wynik jest pozytywny, nawet jeżeli zaprezentowałby się nieco gorzej niż hipotetyczny kickboxer.

K.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

Ale chłopaki, mnie zupełnie nie o to szło :)
Po prostu w pewnym momencie zaczęło mi się wydawać, że ten temat zmierza w kierunku "kompleksu kickboxera" ;)
Jakoś nie mogę zrozumieć powtarzania takiego mitu o tym, że to kf to efekty po hoho wielu latach, a taki kicker po pół roku to wymiata ;)
A coś podobnego Ukyo napisał. Więc w celu rozjaśnienia zadałem pytanie, jak oceniacie swój program treningowy. Czy ma on szanse przygotować człowieka do walki w jakimś rozsądnym czasie, żeby nie trzeba było całego życia trawić ;)
I o to chodziło. Jedynie.
I nie chodziło mi o odpowiedzi, że stawiamy tu jednoznacznie na jednego czy drugiego, bo tu wchodzi czynnik ludzki i jesteśmy bezradni w ocenach tak czy inaczej. Dla mnie istotne by było, czy dany delikwent cokolwiek by w takim sparringu pokazał, niezależnie od końcowego wyniku. Jeżeli nie robiłby za worek, to moim zdaniem wynik jest pozytywny, nawet jeżeli zaprezentowałby się nieco gorzej niż hipotetyczny kickboxer.

K.


nareszcie jakis madry post :wink:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

Jakoś nie mogę zrozumieć powtarzania takiego mitu o tym, że to kf to efekty po hoho wielu latach, a taki kicker po pół roku to wymiata

1. No panowie od taichi mowia ze w 3 lata po 6 godz dziennie i masz fightera.
2. Z kickiem/boksem/thai jest taka sprawa z tego co ja wiem, ze mozna w 3 miesiace wbudowac w kolesia bardzo proste nawyki dobrej gardy, dobrej pozycji i dobrego wyprowadzenia ciosu powiedzmy lewy, prawy. Nie bedzie to jakis szczyt techniki ale bedzie to opanowane przyzwoicie.
I ja powiem ze jak ktos ma predyspozycje fizyczne dobre to na tej podstawie po 3 miesiacach osiaga dosyc przyzwoita skutecznosc na ulicy.
3. natomiast no co by nie mowic to powiedz sam Tomek co robiles po 3 miesiacach w bagua? pewnie walkowales chodzenie albo stanie. Z tego co ja widze jednak wewnetrzne style potrzebuja wybudowania pewniej bazy nowych nawykow, rozluzniania odpowiedniego, koordynacji itd. natomiast zewnetrzne moga bardziej bazowac na tym z czym czlowiek juz przychodzi bardziej np. sile fizycznej ktora moim zdaniem nabywa sie do pewnego poziomu szybciej i latwiej niz dobra prawdziwa koordynacje ciala potrzebna w taichi.
4. no wiadomo ze ja moge po 3 miechach kogos strzelic lokciem w twarz i powiedzec ze to taichi i pewno tak wielu robi i mysli ze to wewnetrzne strzaly byly :D
5. Podstawy sa potrzebne wszedzie natomiast uwazam ze w stylach wewnetrznych sa potrzebne najbardziej bo: sila generowana w tych stylach nie jest takiem typem sily jaka uzywamy na codzien, technika w tych stylach nie zadziala wcale jesli nie ma pod nia wybudowanych jakichkolwiek podstaw natomiast cios bokserski jak ktos machnie z barku a nie z biodra, ze spieciem i ze zlej gardy to i tak ten cios bedzie stanowil pewne zagrozenie.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
Ty lepiej to wreszcie mnie odpisz bo wyslalem od razu odpowiedz i do tej pory nic :?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
[2. Z kickiem/boksem/thai jest taka sprawa z tego co ja wiem, ze mozna w 3 miesiace wbudowac w kolesia bardzo proste nawyki dobrej gardy, dobrej pozycji i dobrego wyprowadzenia ciosu powiedzmy lewy, prawy.

Nie bedzie to jakis szczyt techniki ale bedzie to opanowane przyzwoicie.
I ja powiem ze jak ktos ma predyspozycje fizyczne dobre to na tej podstawie po 3 miesiacach osiaga dosyc przyzwoita skutecznosc na ulicy.
3. natomiast no co by nie mowic to powiedz sam Tomek co robiles po 3 miesiacach w bagua? pewnie walkowales chodzenie albo stanie. Z tego co ja widze jednak wewnetrzne style potrzebuja wybudowania pewniej bazy nowych nawykow, rozluzniania odpowiedniego, koordynacji itd. natomiast zewnetrzne moga bardziej bazowac na tym z czym czlowiek juz przychodzi bardziej np. sile fizycznej ktora moim zdaniem nabywa sie do pewnego poziomu szybciej i latwiej niz dobra prawdziwa koordynacje ciala potrzebna w taichi.
4. no wiadomo ze ja moge po 3 miechach kogos strzelic lokciem w twarz i powiedzec ze to taichi i pewno tak wielu robi i mysli ze to wewnetrzne strzaly byly :D


zapomnialem wczoraj napisac :oops:
wiec do tematu:
Ty sie teraz nie wykrecaj sianem i nie pleplaj o 3 miesiacach bo pisales wpierw o roku a w rok to jestem wstanie wytrenowac kogos ze bedzie mogl sie z kickboxerem z rocznym stazem popykac bez specjalnej roznicy poziomow nie wiem kto wygral ale nie bedzie tak ze bedzie to walka do " jednej bramki"
tylko ze gosc ma cwiczyc jak ten kickboxer co u adaptem wybierajacych kungfu raczej trudno znalesc.... :cry:
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

Ale chłopaki, mnie zupełnie nie o to szło :) (...)
Więc w celu rozjaśnienia zadałem pytanie, jak oceniacie swój program treningowy. Czy ma on szanse przygotować człowieka do walki w jakimś rozsądnym czasie, żeby nie trzeba było całego życia trawić ;)
I o to chodziło. Jedynie.


ok. ale jesli chodzi o "program modliszkowy" to w sumie Krzysiu sam cwiczyles, wiec nie bede sie produkowal bo zdanie na pewno na ten temat masz. a poza tym jeden taki tu pisze, ze inni to tylko "gupie" posty pisza :wink: :D
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)
Tomek kurna!!
Ci przeciez wyslalem na priva wiadomosc na forum budo specjalnie zeby ci nie slac maila bo cos system maili szwankowal ostatnio. A ty mi na jakie konto piszesz? Moze naprawde ci cenzura chinska te maile przechwytuje... 8)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: No pewnie że kung fu skuteczne jak przyfarci :-)

Ale chłopaki, mnie zupełnie nie o to szło :) (...)
Więc w celu rozjaśnienia zadałem pytanie, jak oceniacie swój program treningowy. Czy ma on szanse przygotować człowieka do walki w jakimś rozsądnym czasie, żeby nie trzeba było całego życia trawić ;)
I o to chodziło. Jedynie.


ok. ale jesli chodzi o "program modliszkowy" to w sumie Krzysiu sam cwiczyles, wiec nie bede sie produkowal bo zdanie na pewno na ten temat masz. a poza tym jeden taki tu pisze, ze inni to tylko "gupie" posty pisza :wink: :D


a czepialski :) ! jak przyejdziesz do pekinu to Cie na piwo zaprosze :) !
i sam dobrze wiesz o co chodzilo...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024