Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skrzywienie kręgosłupa...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Skrzywienie kręgosłupa...
... czeka zapewne wszystkich, którzy nazwę Becker Necker potraktują zbyt dosłownie. 70 gram stali + kydex to chyba zbyt wiele szczęścia jak na naszyjnik. Nóż jest długi na 6 7/8" cala (w czym 3 1/4" ostrza), i pieruńsko jak na swoje rozmiary gruby

Dołączona grafika

Ale od początku. Kiedy trafił do moich rąk pierwszym wrażeniem było - "...pieniądze w błoto poszły 8O ". Wyjęty z pudełka Becker absolutnie nie nadaje się do wykorzystania - krótka, paskudnie niewygodna rękojeść nie zapewnia chwytu w ogóle. Można go "jakoś" trzymać... litość i trwoga :(

Dołączona grafika

Problem rozwiązało zakupienie dwóch metrów czarnej linki, zdjęcia Striderów znalezione w sieci, oraz godzinka myślenia i pół godzinki zaplatania :) Świetna zabawa, szczerze mówiąc...

Dołączona grafika

Nóż wyposażony w oplot trzyma się znacznie lepiej. Do czasu kiedy pozostawał kawałkiem blachy - leżał w szufladzie czekając na lepsze czasy... które nadeszły z chwilą dorobienia wygodnej rękojeści. Być może kiedyś oplot zostanie zastąpiony przez okładziny z "czegoś" - póki co jest OK i tak pozostanie.
Oplot oczywiście nie wpłynął specjalnie na długość rękojeści. Przy moich średniej wielkości dłoniach wypada to teraz mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zdecydowanie najlepiej nóż sprawdza się w chwycie "do dłubania", z kciukiem opartym o grzbiet głowni. Trzeba jednak oddać honor projektantom z BK&T - nieduża garda przy chwycie prostym trzyma palec wskazujący solidnie, i trzeba by włożyć sporo wysiłku żeby ześlizgnął się on na ostrze.

Pochwa to prościutka, płaska konstrukcja z kydexu, przenitowana - jak widać na zdjęciu. Aktualnie zastanawiam się nad jakimś zaczepem (teklok?) do paska - na szyi noża nosić nie idzie, zresztą nawet gdyby był o połowę lżejszy to i tak sobie nie wyobrażam takiego miejsca na kosę.
Pochwa pozostawia ślady na powłoce noża, trzeba się jednak przyjrzeć żeby je znaleźć ;)

Dołączona grafika

Cięcie. W końcu do tego służy nóż. Beckerowa stal 0170-6C pokryta beckerową czarną powłoką tnie agresywnie, choć pamiętać trzeba o stosunku wysokości ostrza do jego grubości. Necker to trochę taki mały łom, zachowuje bardzo dużą grubość na większej części głowni przez co raczej nie ma co liczyć na eleganckie pokrojenie pomidorka. Nie ma też co liczyć na równe kanapki - tu dają o sobie znać 3". Za to z ukrojeniem kabla z trzema miedzianymi drutami o średnicy 1mm2 każdy problemu żadnego nie było. Kartony też tnie jak diabli. Trzymanie ostrza dość ciężko mi oceniać - Necker jest ze mną zbyt krótko jeszcze na takie sądy - mogę za to podzielić się uwagami odnośnie ostrzenia :) Kilka chwil na TriAngle'u przywróciło Neckerowi zdolność golenia...
0170-6C i Rdza? Ponoć węglówki z łatwością pokrywają się rdzą powierzchniową. Cóż, szczęśliwie problem jeszcze mnie nie dotknął, a dbam o nóż... eee... średnio. Staram się go wycierać, żeby nie leżał mokry, i jak dotychczas na tym kończy się konserwacja ostrza.

Wrażenie ogólne po kilku tygodniach korzystania:

Dołączona grafika

Szok i przerażenie jakie wywołało wyjęcie noża z pudełka szybko ustąpiło sympatii dla tego małego czarnego skurczybyka. Nożyk wygląda na twardziela, i dość agresywnie tnie. Po założeniu oplotu w ręku leży całkiem nieźle - brakuje jakby centymetra przynajmniej rękojeści, ale wynagradza to garda mocno stabilizująca uchwyt. Z konserwacją wbrew temu czym straszą posiadacze noży z węglówek problemów nie ma. Ostrzenie noża to dziecinna zabawa ;)

No i to wszystko można mieć za tak niewiele :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
całkiem udany ten necker'ek, nie? Ja swojego też oplotłem, ale nieco innaczej. Może dziś jakąś fotkę podeślę. Aha, pasuje do niego jak ulał mały Teclock :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
jakby rękojeść była dłuższa to dopiero kręgosłup by sie ucieszył... kurcze, niby neck nie słuzy do bardzo ciezkich prac więc nie potrzebna długa rekojeśc oferująca ąz tak staiblny chwyt, z drugiej strony, skoro ma być do drobnych prac, to po cholere jest taki gruby jak mówisz? ale przecież w nożu i tak najwazniejszy jest wygląd :) a bk11 wygląda ... no... jak mały becker :) jak ktoś lubi... (ja tak)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
z oplotem wyglada dobrze...po pijanemu jakbym go zobaczyl w ciemnosciach to pierwsze skojarzenie: Strider MFS!!! :lol:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Takie powinny byc opisy nozy ktore sie kupilo, ciekawy i rzeczowy.
Swoja droga gratuluje pomyslowosci z oplotem, cos mi mowi, ze ja nie poradzilbym sobie z tak skomplikowanym obwiazaniem noza :)

p.s. jaka to stal ?
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Fajny teścik!

Ale co to jest to na końcu rękojeści, takie wcięcie?
Jakiś otwieracz czy ki diabeł?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...

Beckerowa stal 0170-6C pokryta beckerową czarną powłoką


To a propos

p.s. jaka to stal ?


Nawet dobrze wyglada z oplotem ten 'neck'.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
tak, to wcięcie to otwieracz. Z resztą nie wiem czy ma to sens... MFS czy WP otwiera momentalnie każde piwko - jak zapalniczką... 'pyk' i już ;)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
otwierasz i dodatkowo ee... wire braker zdaje sie... w jakiś sposób tego głębszego wyciecia używa sie do łąmania drutu...
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Adamie sprecyzuj proszę "i pieruńsko jak na swoje rozmiary gruby".
I jeszcze powiedz jaka jest wysokość gowni na początku ostrza.
Czy po dorobieniu cienkich oklein z micarty i wykombinowaniu wygodnej metody noszenia ten nożyk może być małym, podręcznym EDC według Ciebie ? Zamiast czegoś składanego klasy Cuda EDC ...
Dzięki i pozdrawiam
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Widziałem dziś skurczybyka, Adam pięknie go opisał... Bardzo przypadł mi do gustu.
Myślę, że nadaje się do rzucania, chociaż do tego to z kolei lekki, pochwa jest świetnie dopracowana jak na tej klasy nóż, i z kydexu... Trzyma go bardzo mocno, mnie to b, odpowiada. Oplot niodzowny, stal dobra, grubość w sam raz żeby się o niego nie martwić, jasne, że na szyi nie ma co nosić... Otwieracz przydatny:)
Ogólnie, pewnie będzie kiedyś mój!

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Misiakus, jeśli potrzebujesz czegoś takiego to może ArcLite z D2 od A. G. Russella?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...

(...) gratuluje pomyslowosci z oplotem, cos mi mowi, ze ja nie poradzilbym sobie z tak skomplikowanym obwiazaniem noza :) (...)

też bym o tym nawet nie pomyślał, gdyby nie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

duży troszkę ten Necker jak na szyję, nie wiem czy węglówka sprawdzi się w warunkach miejskich - noszenie necka bezpośrednio na ciele/w kontakcie z ciałem i potem - bardziej podoba mi się ten pomysł:

(...) po dorobieniu cienkich oklein z micarty i wykombinowaniu wygodnej metody noszenia ten nożyk może być małym, podręcznym EDC (...)


pzdr
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Grubość grzbietu: 4mm
Długość ostrza: 80mm, grubość 4mm utrzymana przez ponad 60mm.
Wysokość ostrza to w najszerszym miejscu 30mm, zaczyna "zbiegać się" 10mm od grzbietu.

Masywne toto jest :)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Wysokość jak w CS SRK ...
Szlif nieco wyższy ...
1 mm cieńszy na grzbiecie ...
Stal o bardzo podobnych właściwościach ... jeżeli nie taka sama.
Podsumowując - kurdupel powinien bardzo przyzwoicie ciąć a napewno będzie dużo bardziej wytrzymały od każdego składaka nawet z dużo wyższej półki cenowej.
Zastanawiałem się nad nim na poczatku poszukiwań małego EDC z głownią do 3" i w sumie jedyna wada jaką znalazłem to brak możliwości wpięcia gdziekolwiek w kieszeni, między guziki itp. Taką Cudę EDC po prostu łatwiej mieć zawsze pod ręką.
Pozdrawiam
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Tu cię mam Adam chcesz ten kozik micartą ozdobić. Myślę że to dobry pomysł. Oplot z linki to nie dla mnie. Nóż i opis ciekawe. Chociaż nie powiesiłbym sobie na szyi, ale tak na tekloku poziomo na pasku to w sam raz
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Hmmm a moze kupic klocka G10 i samemu dociac rekojesc....gdzies takie czesci sprzedawali ;) dla mnie pomysl ciekawy :P :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
Hehe... na razie zostaje oplot. Lubię go :) A jeśli chodzi o micartę, to i owszem planuję zakupy, ale w celu innym. Jak się uda to się pochwalę ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
W kwestii formalnej

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie kazdemu uda sie "wykumac" oplot stridera ze zdjecia rekojesci, wiec strider dorzucil instrukcje...

Pzdr

F
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skrzywienie kręgosłupa...
a jak się ktoś nie domyślił czemu link nie działa, to proponuję kilknąć
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024