Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
Piszac o mae geri w kontekscie mawashi geri ze zmyla mam na mysli, ze nie bedziesz wiedzial ktore to kpniecie od samego poczatku. Przed kazdym z nich broni sie nieco inaczej, a wybranie zlego sposobu moze sie skonczcy wlasnie nadzianiem sie na kopa. Masz wtedy mniej czasu na poprawna reakcje.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
Czy waszym zdaniem preciwko kopnięciu okrężnemu w głowę skuteczniejszy jest blok występujący w Muay Thai, czy Krav Maga?

Na ulicy na glowe?Ale chyba nie w dzinsach...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę

Piszac o mae geri w kontekscie mawashi geri ze zmyla mam na mysli, ze nie bedziesz wiedzial ktore to kpniecie od samego poczatku.

chodzi ci o to ze zaczynam jak do mae i ew. przekrecam noge do mawashi?
1. takie kopniecie nigdy nie bedzie malo sily okreznego mawashi wiec zawsze mozesz sie zaslonic reka nawej jak nie skrocisz dystansu to powinno sie dac przyjac na blok.
2. na kazde podniesienie nogi do poziomu pasa mozna kontrowac kopnieciem w krocze, np. VT sie w tym specjalizuje.
3. powiedzmy ze stoimy naprzeciwko ty kopiesz z lewej podnosisz noge jak do mae, ja robie krok do przodu prawa noga w moje prawo, jesli jestem odpowiednio szybki to i tak kazde twoje kopniecie mnie mija albo dochodzi bez sily, stoisz na jednej nodze albo odzyskujessz rownowage, a ja skrocilem dystans i moge sobie smialo wejsc lokciami.
To oczywiscie teoria i przy kims kto kopie naprawde szybko bardzo ciezka do zastosowania.
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę

1. takie kopniecie nigdy nie bedzie malo sily okreznego mawashi wiec zawsze mozesz sie zaslonic reka nawej jak nie skrocisz dystansu to powinno sie dac przyjac na blok


Trudno sie o to spierac, jednak sila mawashi geri bierze sie w duzej mierze ze skretu biodra i tego rodzaju kopniecie takze bedzie mialo swoja sile. Bedzie tez na pewno mniej widoczne i az do ostatniej chwili (to jest oczywioscie idealizacja, bo w rzeczywistosci ten czas jest bardzo krotki) mozesz kopnac mae geri (zamiast planowanego mawashi).

Wszystko zalezy od poziomu wyszkolenia. Jak ktos umie szybko kopac to z reguly trafi, a jak ktos dobrze umie wchodzic, czuje dystans, to zazwyczaj sie skutecznie obroni.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
Ja tam lubię kopnięcia stopujące i będą działać nawet przeciw tej zmyłce.
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
Jak jeszcze cwiczylem to moj kumpel uwielbial wszelkie kopniecia a ja skracanie dystansu. W efekcie nauczylismy sie jak sprawic, zeby ani jednemu a ani drugiemu nie wyszla jego technika:
on kopal mawashi a ja wchodzilem po skosie na niego ale wtedy on automatycznie wystawial reke do prostego. Niby smieszne i brzmi nieskutecznie ale rozbijalo moje wejscie bo musialem przeciwdzialac. Z tym, ze jego mawashi tez nie wchodzilo, bo bylem zbyt blisko.
  • 0

budo_cicik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
witka...
w temacie kopniec okreznych na ulicy i obrony przed nimi...
zdazaja sie i co "gorsza" wychodą .. ale nie takie "wzorcowe" z TKD (mam za soba 3 lata) czy kyoki, tylko cos w stylu Ernesto Hoost`a :) sciagnijcie sobie filmik (jak ktos nie widzial)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i jeszcze jedno UWIERZCIE na slowo ze mocno wyprowadzone takie kopniecie + ciezkie buty zmiata kazda obrone czy garde i dochodzi celu :>
(a juz na pewno wejdzie gdy zamarkujecie front kickiem z wykrocznej skracajac dystans do kolesia)
zdazylo mi sie w zyciu na ulicy 2 razy tak kopnoc na "dzien dobry" i 2 razy z sukcesem...
pozdr
  • 0

budo_tyson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
chodzcie w kaskach z kratką na gębie nic wam oborówka nie zrobi 8)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
taaa jasne zejscie z lini atak lokciami kolanem, ja mam 187 cm wzrostu moj kumpel ktory cwiczy 6 lat karate ma 150cm jest super rozciagniety i robi cos takiego: zwod: niby bedzie walil low kick ale tak szybko wynosi ta noge do gory i sadzi blyskawiczne mawashi na kaczan i pamietam ze to podczas walki z nim 3 razy weszlo czyli podczas jednej 3 minutowej walki 3 razy zalozyl mi takie mawashi na leb i trafil, na szczescie leciutko, mimo ze jest taki niski to potrafi mi to zalozyc bardzo szybko, koledzy z Teakwondo wiedza o czym mowie i nie zycze nikomu starcia z przeciwnikiem ktory tak kopie, po takim kopniaku w 88% odplywa sie.... a wchodza one bardzo czesto, szczegolnie przy takim zwodzie, juz raz mialem peknieta warge przez taki numer, a bronic sie przed takim czyms to skrocic dystans albo jak najszczelniej trzymac garde, nie maja zastosowania bloki
pozdro
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok przeciwko kopnięciu okrężnemu w głowę
bloki przeciw kopnięciu zamachowemu w głowę to raczej samobójstwo zgadzam sie z poprzednikami tylko skracać dystans i ..zwarcie...
ja tak czynię i wam prezyjaciele radzę :) :) tak rzekł wódz winetou a ja się z nim zfadzam :-) pozdro...irespect all
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024