Skocz do zawartości


Zdjęcie

Combat Kalaki vs Krav Maga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga

Z całym szacunkiem, jakie są właściwie argumenty przeciwko Combat Kalaki, bo jak do tej pory widzę tylko lekceważące uśmieszki?


bardzo wiele, ale to na priv.
brak autentycznych natywnych filipińskich Mistrzów z wiedzą teoretyczną, praktyczną, doświadczeniem i walkami w escrimie, oraz stworzenie systemu w oparciu o kilka chwil nauki. Totalny chaos w technikach: w przeciwieństwie do FMA techniki bez broni i z bronią nie są oparte na tych samych schematach. Do tego niektóre bardzo kontrowersyjne osoby w organizacji i nader szybkie promocje na stopnie mistrzowskie. Braki w technikach w porównaniu z FMA to już właściwie szczegół. I kilka innych rzeczy, ale nie na publicznym forum, bo po co.
Ci, co odeszli z organizacji, wiedzą swoje. Jeśli ktoś nie był wewnątrz pewnych rzeczy nigdy nie pozna i nie zrozumie, i tak powinno zostać.
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga

Z całym szacunkiem, jakie są właściwie argumenty przeciwko Combat Kalaki



(...) I kilka innych rzeczy, ale nie na publicznym forum, bo po co.
Ci, co odeszli z organizacji, wiedzą swoje. Jeśli ktoś nie był wewnątrz pewnych rzeczy nigdy nie pozna i nie zrozumie, i tak powinno zostać


heh... w sumie to właśnie po to założyłem ten temat aby sie właśnie dowiedzieć więcej od osób kompetentnych na temat CK; szkoda że swoją wiedzę chcesz zachować tylko dla siebie :cry:

bardzo wiele, ale to na priv.


napisz mi conieco

pzdr
charlie
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
ja też bym prosił..
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
to są sprawy wewnętrzne, takie, które zdarzają się też w innych miejscach, nie ma powodu, aby robić tu knajpę. Na innym forum zdarzyło się to swego czasu, a wymiana poglądów między mistrzami była tyle zabawna co poniżej krytyki.
Mimo wielu "nie" odnośnie stylu osobiście nadal lubię część propagatorów CK, a więc nie będę tutaj wyciągał brudów.
kto wie, ten wie. kto przy tym wszystkim nie był, i tak nie zrozumie.
A co do merytorycznych spraw to można sobie sprawdzić osobiście porównując z np. topowymi Mistrzami z Europy i nie tylko. Mimo, ze czasem belek na pasie mają mniej.
Co roku Polskę odwiedza przynajmniej 5 różnych Mistrzów FMA, ostatnio ze stylów najbliższych CK był Frans Stroeven (DP), trzeba było pojechać i zobaczyć, co się traci.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
Tiaa... odpowiedź trochę na zasadzie "wicie-rozumicie", ale argument

stworzenie systemu w oparciu o kilka chwil nauki. Totalny chaos w technikach: w przeciwieństwie do FMA techniki bez broni i z bronią nie są oparte na tych samych schematach. Do tego niektóre bardzo kontrowersyjne osoby w organizacji i nader szybkie promocje na stopnie mistrzowskie

w zasadzie mi wystarcza.

pozdrowienia
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
Odradzam CK, byłem widziałem i rok z życia straciłem...
Troszeczke sprawy wewnętrzne wysuneły się na plan pierwszy, pozycja w CK, przyznawanie Danów, zwierzchnictwo nad federacją...
Polecam Doce Pares i nie trać czasu... :X

Pozdrawiam
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
Tak sie sklada, ze zalozylem na konkurencyjnym forum temat o Ck i wypowiedzialo sie w nim dosc duzo osob ze srodowiska CK ale tego strasznie popapranego.Podczas dyskusji wynikly niepotrzebne spory... Co do samego CK to jest to swietny system lecz tylko podczas trenowania go u ludzi A.Bryla bo w Polsce jest straszna padlocha jesli chodzi o normalne sekcje CK a szkoda.We wrocku odbywaja sie treningi CK ale nie u Nycka bo ta postac jest strasznie ale to strasznie slaba i niewiarygodna jak dla mnie jesli chodzi o CK.Jesli ktos chce dosc dokladniej poznac sprawy wewn. syfu jaki panuje w CK w Polsce to zapraszam do wyzej wymienionego tematu - tylko po co???Niestety kolejny raz w Polscy wszyscy pokusili sie o kaske i stopnie a nie o troske trenujacych.Wracajac do tematu skutecznosci CK to moge napisac tyle, ze nie raz "bambusik" (ale ten filipinski) wybawil mnie ze strasznych opresji zadajac naprawde straszliwe obrazenia zastanawialem sie nawet czy nie zaprzestac worzenia go w furze ale liczy sie moje zdrowie :) ))). Pozdrawiam i zycze milego trenowania CK i rozwijania sie a nie plotkowania a jakis sporach.
  • 0

budo_krzeslav
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga

Tak sie sklada, ze zalozylem na konkurencyjnym forum temat o Ck


Gdzie jest ten temat?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga

Wracajac do tematu skutecznosci CK to moge napisac tyle, ze nie raz "bambusik" (ale ten filipinski) wybawil mnie ze strasznych opresji zadajac naprawde straszliwe obrazenia .


co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.
człowiek umiejętnie władający kijem to maszynka do zabijania prawie ;)
w sumie to temat dotyczył CK przez pryzmat KM ale dziękuję za wszystkie posty, wiele mi się w główce poukładało :)

pzdr
charlie
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
temat jest na sportowym forum d. w dziale combat/samoobrona (poszukaj glebiej a znajdziesz). Co do KM a CK to chodzilem na treningi KM z kijkiem i chlopy tam niewiadzialy co to wogole jest:-) i pytalem sie smiesznego trenera jaka widzi obrone:zaczal mi cos sciemniac, ze wejscie "kravdziobem" ja na to w smiech i juz nie chcialem robic mu scen przed cala sekcja.Po prostu czlowiek walczacy bez zadnego sprzetu z facetem ktory jest dobry w Ck nie ma szans i to zadnych mozliwe, ze desperacki wjazd w nogi ale uderzenie koncowka kija w potylice nie zabardzo mi sie widzi za przyjemne...
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
a tera posluchaj uwaznie: jesli spotka sie dwoch ludzi o podomnych umiejetnosciach, z tego jedna z nich bedzie uzbrojona, to jej sie szanse zwiekszaja czy nie? proste ze tak. no to swietnie. to samo dotyczy wszystkich sytuacji. pan w czolgu kontra pan z proca, pan z ckmem kontra pan z pistoletem itp. wiec na samym poczatku mozemy zalozyc ze jesli ja spotkam swoje lustrzane odbicie z kijem to raczej dostane. natomiast czy to znaczy ze mam sie zalamac, czy nie uczyc obrony przed narzedziami? nie. a czemu? a temu gdyz jest duza szansa (rosnie wraz z czasem trenowania hehe) ze spotkam na ulicy czlowieka co prawda uzbrojonego, ale mniej umiejacego lub mniej sprawnego ode mnie. wtedy moj trening przewage w uzbrojeniu powinien zniwelowac. i akurat krawdziob, jako poczatek jest dobra technika bo po pierwsze skraca dystans, po drugie ty przechodzisz od razu do ataku i zaczynasz upraszczajac lac typa po mordzie. final tego komba powinien byc taki ze zabierasz leszczowi kija i wymierzasz mu jego kijem kare. o i tyle. i na prawde nie widze tuu nic osmieszajacego kravmage. chyba kazdy wie ze kij (do pewnej dlugosci oczywiscie) ma zalety, gdyz sa one oczywiste. natomiast ma rowniez wady. jakie? otoz zasadnicza jego wada jest taka ze jest nielegalny. i to nie bicie sie kijem jest nielegalne tylko posiadanie. przewozenie samochodem itp. dalej, kij jest niewygodny w przenoszeniu. w codziennym zyciu. w jezdzie autobusem czy w pracy przy biurku. i tyle na ten temat. przemysl kilka spraw zanim zaczniesz o kims mowic ze jest smieszny.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
E no, nielegalny to jest np. teleskop czy bejzbol, chyba jak zleje (zakladamy ze niezbyt groznie, bez wielkich kontuzji - pare sincow, coby sobie lepszego zajecia poszukal :twisted: )ratanowym kijem do FMA jakiegos goscia co chcial 5 zlotych wymusic, to chyba nie naraze sie na klopoty z prawem? (A moze jednak? W naszym kraju wszystko jest mozliwe... :? ) Oczywiscie, pytanie jest czysto akademickie, bo nie wyobrazam sobie za bardzo latania po ulicy z ratanowym kijem. :)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga

a tera posluchaj uwaznie: jesli spotka sie dwoch ludzi o podomnych umiejetnosciach, z tego jedna z nich bedzie uzbrojona, to jej sie szanse zwiekszaja czy nie? proste ze tak. no to swietnie. to samo dotyczy wszystkich sytuacji. pan w czolgu kontra pan z proca, pan z ckmem kontra pan z pistoletem itp. wiec na samym poczatku mozemy zalozyc ze jesli ja spotkam swoje lustrzane odbicie z kijem to raczej dostane. natomiast czy to znaczy ze mam sie zalamac, czy nie uczyc obrony przed narzedziami? nie. a czemu? a temu gdyz jest duza szansa (rosnie wraz z czasem trenowania hehe) ze spotkam na ulicy czlowieka co prawda uzbrojonego, ale mniej umiejacego lub mniej sprawnego ode mnie. wtedy moj trening przewage w uzbrojeniu powinien zniwelowac. i akurat krawdziob, jako poczatek jest dobra technika bo po pierwsze skraca dystans, po drugie ty przechodzisz od razu do ataku i zaczynasz upraszczajac lac typa po mordzie. final tego komba powinien byc taki ze zabierasz leszczowi kija i wymierzasz mu jego kijem kare. o i tyle. i na prawde nie widze tuu nic osmieszajacego kravmage. chyba kazdy wie ze kij (do pewnej dlugosci oczywiscie) ma zalety, gdyz sa one oczywiste. natomiast ma rowniez wady. jakie? otoz zasadnicza jego wada jest taka ze jest nielegalny. i to nie bicie sie kijem jest nielegalne tylko posiadanie. przewozenie samochodem itp. dalej, kij jest niewygodny w przenoszeniu. w codziennym zyciu. w jezdzie autobusem czy w pracy przy biurku. i tyle na ten temat. przemysl kilka spraw zanim zaczniesz o kims mowic ze jest smieszny.


Bardzo dobry post, popieram i podpisuję się "ręcamy i nogoma", z tym, że kij - sam w sobie - nie jest nielegalny.
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
Wejscie krav dziobem jest smieszne i naiwne i tyle. To prawda, ze trzeba skracac dystans ale nie wchodzac na strzalke w chlopa.Ja pisalem o ludziach, ktorzy maja jakies pojecie jak walczyc kijem to podobna sytuacja jak z nozownikiem z dobrym nie masz szans ale z porobionym szczurkiem mozna wybrnac to samo tyczy sie kija.Co do palki to zawsze mozna powiedziec, ze jestes koneserem filipinskich pamiatek:).
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
kravdziob polega na ataku wtedy kiedy za przeciwnikiem jest sciana albo inna przeszkoda. i na prawde uwierz mi ze to ma sens.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
bramkarzowi w klubie na dyskotece czy koncercie mozesz mowic ze jestes koneserem. dlugo i namietnie :)
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
ale ja niechodze na dysko bo mam dosc od samego stania na bramce co do koncertow to raczej biore laske a nie kijek :) Ja trenowalem dosc dlugo KM jezdzilem na seminaria i wiem, ze kravdziob jest strasznie slaby...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
zmacek straszne bzdury pitolisz.
a moze poporstu mało praktyki masz jeszcz, bo co jak co ale kravdziob jest skuteczy i jestem ciekaw czym ty bys go zastapił????

ja tez sie podpisuje pod tym co mówił Yak. Zresztą niedawno w podobnym tonie wypowadał się MR.Józwiak i duzo osob.

jezeli chodzi o bieganie z kijami ratanowymi to mamy tu takiego na forum co biega z bokenem. wszedzie...:)
  • 0

budo_zmacek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga
Praktyke to ja mam i to wystarczajaca.Podstawa to skrocenie dystansu ale nie wejscie w chlopa 2 rekami...Po prostu jest to smieszne i idiotyczne jak i caly system KM...
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Combat Kalaki vs Krav Maga

Po prostu jest to smieszne i idiotyczne jak i caly system KM...


Heh.. no to po kiego ch**a trenowales "dosc dlugo" KM skoro uwazasz ze system jest idiotyczny? Zreszta.... nie bawmy sie w wymienianie wad i zalet KM bo bylo to juz przerabiane z milion razy :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024