Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!

tudo na niskim poziomie. A wszystko dlatego, że boks, muay thai, zapasy czy bjj opierają się na technikach uwzględniających maksymalnie możliwości fizyczne ludzkiego ciała.


:)
wiesz LAL ciesze sie ze masz dobre samopoczucie :)

nie che mi sie tlumaczyc i zakladam ze znasz angielski jak nie znasz to daj znac to Ci przetlumacze:

If so, work on keeping the elbows down. lots of experienced boxers throw a punch by 'unfolding' the arm like an accordian with their elbows out. you can see it coming, first thing they do is tense the shoulder which makes the arm horizontal, elbow facing east and west instead of north south (assuming your opponent is your north).

My uncle Hugh Meikle was a golden gloves, Canadian champion blablabla back in like ...oh man..the fifties... and my dad boxed. they talked about doing punches and the importance of elbows tucked in for structural power, since then the body is behind the punch, rather than 'beside the punch' (elbows out to the side).

wiesz mi lub nie ale w Pekinie jest cale stado ludzi z zagranicy co cwiczyli lub wciaz cwicza boks, bjj lub thaja i jakos robia tez kungfu i widza zalety jak to co chocby mozesz przeczytac powyzej....

moim byli dwaj sparingpartnerzy to bokserzy (wrocili do USA), trenowalem tez klincz z thai bokserami (z Tajlandii) i bjj (cwiczacych w znanych gymach nie z kaset video) wielu roznych innych rzeczy zawsze wedlug zasady oni swoje ja swoje i jakos dziala... i nawet powiem wiecej wielu kolesi dolacza pewne patenty z kungfu do swoich mma i jest ok...
jest tu cala gromada gosci co cos cwicza i lacza to z kungfu
w Los Angeles jest koles co sie nazywa Tim Cartnell i ma szkole w ktorej uczy tez MMA ma dwa dany w bjj i siedzial 10 lat na Taiwanie cwiczac tradycyjne kungfu i na tej bazie uczy ludzi, nie cwiczyl thaja ani boksu a jego uczniowie calkiem dobrze sobie radza i ma bardzo duzy i znany gym w LA, organizuja otwrte walki....
jest tez paru innych...
niestety Polska zawsze jest przyslowiowe 100 lat za murzynami....
nie zrozum mnie zle ja nie mowie ze kungfu jest super w Polsce powiem wiecej dlatego z niej wyjechalem!!!!! kwestia jest taka ze 98% kungfu w Polsce to dno i pozniej ma taka a nie inna opinie....
sekcje przyciagaja oszolomow co sie nasluchali o enrgiach kosmicznych i potem oszusci masowa sie garna zeby kungfu uczyc bo brak mozliwosci weryfikacji instruktora....

pozdrowionka
tomek
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!
Zgadzsm sie z moderatorem w 100%: Poziom wielu polskich sekcji kung fu jest zenujacy. Mieszkajac jeszcze w kraju pamietam ze na jednej z sekcji kung fu byly takie wymagania egzaminacyjne ze w ciagu miesiaca trzeba bylo obowiazkowo zrobic szpagat. Jezeli ktos tego nie potrafil wylatywal z sekcji bo mu nie zaliczono egzaminu. Gdzie tu logika ? Przeciez wiadomo ze rozni ludzie sa roznie zbudowani i niektorym zrobienie szpagatu przychodzi latwiej innym dopiero po dluzszym czasie. W innej sekcji KF po miesiacu wprowadzono sparingi na zasadzie to co umiesz stosuj. Co mozna umiec po miesiacu ? No i oczywiscie bez ochraniaczy itp. lub pokazy ja uczylem sie u chinczyka mam z nim zdjecie na dowod i jak ktos ma watpliwosci to mu zaraz zademonstruje. Niestety takich instruktorow jest wielu i psuja tylko opinie tym ktorzy robia prawdziwe kf. Inna sprawa ze w Polsce typowa jest negacja wszystkiego co jest inne odmienne niezgodne z pogladami czy zainteresowaniami danego czlowieka. Za granica tak jak np. na sekcji w ktorej ja trenuje jest rzecza normalna ze raz czasem dwa razy w miesiacu robimy sobie staze i zapraszamy przedstawicieli innych stylow np.bjj, karate kickboxing. Mozna sie wiele nauczyc wyciagnac pewne wnioski i po prostu solidnie potrenowac. U nas w kraju dominuje negacja innych stylow i nawet mozna powiedziec ze szowinizm. Kung fu jest naprawde skuteczne bo ma bardzo bogaty asortyment technik pozatym dluga tradycje i wszystko to ktos kiedys sprawdzal z dobrym skutkiem. Jezeli ktos twierdzi inaczej tzn. ze albo jest przekorny albo trafil na slabego nauczyciela albo po prostu nie ma pojecia.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!
No ale kung-fu w klatkach niczego NIE UDOWODNIŁO !!!

:D :D :D :D :D
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!
wszędzie można spotkać kiepskiego trenera :| ale ja jestem w czepku urodzony i jeszcze mi się to nie zdarzyło :lol: [/list]
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!
A czym sa klatki ? Zazwyczaj miejscem w ktorym zamyka sie dzikie zwierzeta i to zarowno w zoo jak i w cyrku. Zawody w klatkach to tez marketing i tez maja swoje reguly. Nie ma takich zawodow i cale szczescie ze walczy sie na smierc i zycie i zwyciesca jest ten ktory przezyje. Wtedy byloby na pewno bardzo roznie i nie jestem pewien czy te wszystkie obecnie zwycieskie style tez byly by tak skuteczne. Twierdzenie ze cos co nie sprawdza sie w klatkach jest nie skuteczne jest rownie beznadziejne jak twierdzenie ze kung fu to 90 % walki z archaiczna bronia z Chin jak mi kiedys ktos napisal. Mam w du... czy cos sie sprawdza w klatkach czy nie wiem ze majac madrego nauczyciela i cwiczac pilnie jest zawsze i wszedzie mozliwosc udowodnienia ze KF jest skuteczne. Dzieki bogu zycie to n ie klatka
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!
German zastanow sie co Ty mowisz: jak myslisz jak daleko od smierci byl nieprzytomny Vieto z muy thai, po spotkaniu (w klatce i zgodnie ze "sportowymi" przepisami), po walce z R. Pardelem (judo, jj, dzis bjj), co zostaloby np. z Tanka, po walce z Belfordem, gdyby tego ostatniego nie odciagnal sedzia, itd. Przykladow mozna mnozyc setki!
Myslisz, ze za tak wiele by sie zmienilo, gdyby sedzia orzekl: "Teraz walczycie na smierc i zycie"? Wowczas np. nieprzytomny Vieto siegnalby po tajemna, ale niedozwolona technike i pokonalby Pardela, a Tank ciosem wibrujacej reki unicestwilby Belforda.
Przeciez najgrozniejsze dla zycia i zdrowia sa walki uliczne i... one wygladaja mniej wiecej jak te klatkowe, bo inaczej nie moga wygladac, tylko sa na duzo, duzo nizszym poziomie.
Oczywiscie nie potepiam stylow zwanych potocznie kung fu, czy aikido. Ich przedstawiciele cwicza u nas. Imponuja i mnie wielka sprawnoscia fizyczna, a ten z "kungfu" naprawde potrafi skutecznie kopac i uderzac. Reprezentuja poziom w swoich dyscyplinach na poziomie dana.
Ale jakos czegos szukajac (jak myslicz czego?), przyszli do nas... O co chodzi? Kopiemy brzydko, "rece" zredukowalismy wlasciwie do technik bokserskich, "tarzamy" sie po ziemi, wiec napewno nie dla urody naszych dzialan...
Acha... Wyprzedzam. Nie sa rozczarowani swoimi dyscyplinami - uwazaja, ze sa piekne i warto im poswiecac nadal czas, wiec cwicza u siebie i u nas. I mnie tez sie tak wydaje i ciesze sie, ze ludzie to robia i zapewne beda robili.
K_P
  • 0

budo_lal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!

wiesz mi lub nie ale w Pekinie jest cale stado ludzi z zagranicy co cwiczyli lub wciaz cwicza boks, bjj lub thaja i jakos robia tez kungfu i widza zalety jak to co chocby mozesz przeczytac powyzej....


O ile dobrze rozumiem angielski, gość wypowiada swoje zdanie na temat jak bokser powinien trzymać łokieć, który wg niego powinien być skierowany w dół a nie w bok, nie wiem :?: :?: :?: jaki ma to związek z kung-fu równie dobrze możnaby potraktować go jako instruktaż dla początkujących bokserów.

Z całej dyskusji można wyciągnąć wniosek, większość sekcji kung fu (98%) w Polsce to BS, ale jestem pewien że wszyscy uczestnicy tego forum ćwiczący kung fu należą do tych marnych 2% :) :) , ostatecznie nikt nie zakłada, że ćwiczy coś co jest nic niewarte, chyba że się mylę.

Zwracam uwagę, że całą dyskusję na temat skuteczności kung fu rozpoczął praktyk jednej z odmian KF, musi być więc tego jakiś powód.
Moim zdaniem, wszystko zaczęło się jakieś 10 lat temu, gdyby nie UFC pewnie dziś nikt nie stawiałby takich pytań. Po prostu jest wiele dowodów że zdecydowana większość kung fu jest nieskuteczna, nie ma natomiast dowodów, że pozostała mniejszość kung fu jest skuteczna.

A czym sa klatki ? Zazwyczaj miejscem w ktorym zamyka sie dzikie zwierzeta i to zarowno w zoo jak i w cyrku. Zawody w klatkach to tez marketing i tez maja swoje reguly. Nie ma takich zawodow i cale szczescie ze walczy sie na smierc i zycie i zwyciesca jest ten ktory przezyje. Wtedy byloby na pewno bardzo roznie i nie jestem pewien czy te wszystkie obecnie zwycieskie style tez byly by tak skuteczne. Twierdzenie ze cos co nie sprawdza sie w klatkach jest nie skuteczne jest rownie beznadziejne jak twierdzenie ze kung fu to 90 % walki z archaiczna bronia z Chin jak mi kiedys ktos napisal. Mam w du... czy cos sie sprawdza w klatkach czy nie wiem ze majac madrego nauczyciela i cwiczac pilnie jest zawsze i wszedzie mozliwosc udowodnienia ze KF jest skuteczne. Dzieki bogu zycie to n ie klatka


Zgadzam się z tomaszem, dobrze jest mieć dobre samopoczucie ...

Dzieki bogu zycie to n ie klatka


No ale przecież jak sam powiedziałeś w klatce nie walczysz na śmierć i życie, a w realu tak zdarzyć się może...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!
No tak : pytanie brzmiało czy kung-fu jest skuteczne, a jak zwykle dzięki kilku wybranym "fachowcom" zmieniło się w dyskusję czy jest lepsze czy też gorsze od (....)

Jak ktoś uważa że jest mało skuteczne to zapraszam na trening... nigdy nie odmawiamy sparingów :D

Cały temat uważam za zamknięty, bo dyskusje z "expertami" od klatek to tak jak kopanie się z koniem :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!

wiesz mi lub nie ale w Pekinie jest cale stado ludzi z zagranicy co cwiczyli lub wciaz cwicza boks, bjj lub thaja i jakos robia tez kungfu i widza zalety jak to co chocby mozesz przeczytac powyzej....


O ile dobrze rozumiem angielski, gość wypowiada swoje zdanie na temat jak bokser powinien trzymać łokieć, który wg niego powinien być skierowany w dół a nie w bok, nie wiem :?: :?: :?: jaki ma to związek z kung-fu równie dobrze możnaby potraktować go jako instruktaż dla początkujących bokserów.


i widzisz ja Ci powiem co bo ten gosc z rodziny o tradycjach bokserskich, sam cwiczacy boks od 5 roku zycia znacznie znacznie pozniej zaczal cwiczyc kungfu i uwaza ze rozwija ono to co uczyl sie w boksie i podaje ze dobry boks mial wiecej z kungfu wspolnego np jakbys znal sie jakos na kungfu to bys wiedzial ze w kungfu uczy sie tak od poczatku lokiecw dol w boksie tez sie kiedys tak uczylo a teraz wielu ludzi juz tak nie robi i popracuj sobie z lokcie na zawnetrz i od dolu, doluz krok i rotacje bioder i sam zobaczysz jak jest roznica

Z całej dyskusji można wyciągnąć wniosek, większość sekcji kung fu (98%) w Polsce to BS, ale jestem pewien że wszyscy uczestnicy tego forum ćwiczący kung fu należą do tych marnych 2% :) :)

,

:) :!:

Zgadzam się z tomaszem, dobrze jest mieć dobre samopoczucie ...


widzisz ktos kiedys powiedzial (tzn ja wiem kto ale na 100% wiem ze Tobie to nazwisko nic nie powie wiec mowie ktos) ze wyszkolenie na ulice i na zawody jest znacznie rozne i zdaniem tego kogs jest znacznie prosciej wyszkolic kogos na ulice niz na zawody typu np mma... dlaczego? bo na ulicy wystarczy jak przetrwasz a na zawodach zawsze musisz wygrac...

dobra ja spac ide (roznica czasu)

pozdrowionka
tomek
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu skuteczne czy tez nie !!!

Oczywiscie nie potepiam stylow zwanych potocznie kung fu, czy aikido. Ich przedstawiciele cwicza u nas. Imponuja i mnie wielka sprawnoscia fizyczna, a ten z "kungfu" naprawde potrafi skutecznie kopac i uderzac. Reprezentuja poziom w swoich dyscyplinach na poziomie dana.
Ale jakos czegos szukajac (jak myslicz czego?), przyszli do nas... O co chodzi? Kopiemy brzydko, "rece" zredukowalismy wlasciwie do technik bokserskich, "tarzamy" sie po ziemi, wiec napewno nie dla urody naszych dzialan...
Acha... Wyprzedzam. Nie sa rozczarowani swoimi dyscyplinami - uwazaja, ze sa piekne i warto im poswiecac nadal czas, wiec cwicza u siebie i u nas. I mnie tez sie tak wydaje i ciesze sie, ze ludzie to robia i zapewne beda robili.


Kubusiu wiesz co powiedzial mi moj 71 letni nauczyciel...: "idz i cwicz ze wszystkimi, nie zamykaj sie w skansenie wlasnego stylu, potrenuj z innymi zobacz co robis zle i pracuj na tym"

on wielokrotnie namawial mnie na spotkanie takie na organizowaniu ludzi z roznych styli coby sobie razem pocwiczyc i zobaczyc gdzie sie ma niedostatki, on mowi zawsze nie ma tajemnic, tajemniczych styli czy technik jest zato ceizka praca....
pozdrowionka
tomek
ps jakbym bym blizej to tez bym przyszedl :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024