Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy was to nie irytuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Czy was to nie irytuje?
Czytam sobie od jakiegoś czasu rózne wywody różnych ludzikw na temat różnych sztuk walki i czasami lekko mi sie adrenalinka podnosi. W wielu wypowiedziach dotycząych szkuteczności różnych SW padaja stwierdzenia typu:
"To jest do dupy. Wogóle do niczego się nie nadaje. Byłem na kilku treningach i wiem."
No to normalnie jest tak, jak ktoś by powiedział np.:
"Matematyka jest do dupy. Byłem na trzech lekcjach i w sumie to się wcale nie przydaje. No można sobie dodać 2+2 i wyjdzie albo nie wyjdzie 4 ale poza tym to taka rekreacja dla główki."

generalnie pytanie brzmi - czy jest zasadne wypowiadanie takich opini, przez osoby które tylko dotknęły tematu.

pozdrawiam

kurm

p.s.

oczywiście głównie myślę o AIKIDO, ale czytałem również wypowiedzi dotyczące np. KARATE itp.

r.
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Moim zdaniem nie jest zasadne ale malo mnie interesuja tego typu wypowiedzi, biore je na miekko i zdrowszy dzieki temu jestem :) [/quote]
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
hmmmmm - no i może to własnie jest droga do szczęścia :P :P :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Taka juz jest natura demokracji, ze kazdy moze wypowiadac swoje zdanie bez obawy represji policyjnej :wink:
W dodatku internet sprzyja tworzeniu "osobowosci virtualnej" - przewaznie falszywej. Ale powoli, w miare dyskusji, mozna dokladnie rozpoznac kto co i ile umie. Majac pewne doswiadczenie wykrywasz trolle po pierwszych dwoch zdaniach.

Oraz w/w demokracja, daje ci z kolei prawo do IGNOROWANIA kolesia naduzywajacego wolnosci slowa. Takie ignorowanie to straszna bron na forum. Lepsza niz wszystkie SW razem wziete :lol: :lol: :lol:
Szczegolnie, jak wiekszosc ludzi dyskutujacych sie pozna na gosciu, i nikt juz mu nie odpowiada na bzdury ktore wypisuje. 8)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Dżizassssssssss - SAM SZCZEPAN napisał w moim topicu :) :) :) :) :)

Liczyłem, że kiedyś to nastpi, ale ze tak szybko......... :D :D :D :D

Ok - ale wracając do meritum. W zupełności się zgadzam z prawami demokracji czyli miedzy innymi z prawem do gadania bzdur. Niestety jakoś mimo tego takie wypowiedzi mnie irytują.
Może dlatego, że nie lubię "autorytetów" i sam nie wyrażam autorytarnych opini (no chyba, ze się naprawdę znam i wiem co mówię :) :) :) :) :wink: )
Hmmm - a skoro został wywolany temat skuteczności - ciekawe jak skuteczne na ulicy było by ignorowanie. :) :) :) :) 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Prawo do ignorowania to wazna sprawa. Doba ma tylko 24 godziny i mozesz je poswiecic na wazne dle ciebie sprawy, albo na duperele. po paru latach ogladasz sie za siebie i stwierdzasz, czy straciles te lata, czy zrobiles cos wartosciowego(dla siebie, rodziny, firmy, spoleczenstwa..itd do wyboru). To nalezy do twojego systemu wartosci.
Ja np nie mam czasu na cos co lezy poza moim systemem wartosci.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
No pewnie - też chciał bym być "ponad to", tylko jakoś moja natura jest ułomna na tyle, że niektóre postawy wywołują moją irytacje. Najbardziej denerwuje mnie tępota ludzi. Czasami jak widzę niektórych ludzi robiących jakąś bzdurę z wyrazem bezmyślności na twarzy to chce mi się płakać. To samo z mówieniem bzdur.
Chyba dużo pracy przede mną aby się wznieść.
Generalnie jednak zgadzam się z Tobą - lepiej skupić się na sprawach ważnych.

pozdrawiam

rafal
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?

Taka juz jest natura demokracji, ze kazdy moze wypowiadac swoje zdanie bez obawy represji policyjnej

no to jest klamstwo.. moderator podkresla wieloktornie ,ze tu nie ma demokracji i on tu rzadzi.. jak napisalem prawde to spotkala mnie blokada nicka..
Inna sprawa ,ze takiepostepowanie zaniża poziom merytoryczny forum, bo pisza tylko ludzie , ktorzy pisza tak jak chce moderator.

Generalnie to tak.. tez mnie wqurza takie podejscie ,ze cos jest do dupy.. ale bardziej wqurza brak swobody wypowiedzi - zwłaszcza gdy sie ma inny niz moderator poglad na aikido.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
no fakt, wyrazilem sie nie dosc dokladnie :) Powinno byc tak:

Taka juz jest natura demokracji, ze kazdy moze wypowiadac swoje zdanie bez obawy represji policyjnej, o ile respektuje regulamin Vortalu.
Bo Vortal to prywatna wlasnosc Fiodora i sie nalezy to szanowac.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Ale ale - bo odchodzimy od tzw klu.
W toku przemyśleń (czasami tak mam :) :) ) naszla mnie jeszcze jadna myśl: moze ludziom, którzy długo trenują SW wystarczy kilka treningów aby móc określić, czy dany system jest przydatny.
Sam od bardzo niedawna trenuję AIKIDO (wcześniej żadnych SW nie trenowałem) i być może czegoś nie wiem.
Co do wolności wypowiedzi - jak słucham niektórych w telewizji to bywa, że jestem przeciw :evil: :evil:

pozdrawiam

raf
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Ludzie, którzy trenują długo na pewno nie oceniają innych SW po paru treningach. Raczej poznają inne SW aby móc lepiej rozwijać własną.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?

Ludzie, którzy trenują długo na pewno nie oceniają innych SW po paru treningach. Raczej poznają inne SW aby móc lepiej rozwijać własną.


nie chcial bym wywoływać po nazwisku/nicku, ale widziałem wypowiedzi mocno siedzących na forum ludzików, którzy wydaje się nie sa laikami a wygłaszają tkie opinie.
mało tego - niektórzy nie zadali sobie trudu aby przynajmniej raz zjawić się na treningu innej SW a wypowiadają się, zę ho ho ho. wystarczy wejść na forum ULICA i trochę pogrzebać. (nie wiem jak jest na innych bo nie czytałem.
generalnie jednak zgadzam się z przedmówcą z tym, że raczej w zakresie "jak powinno być" niż "jak jest"

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Wszystko zależy od człowieka :cry: Wielu z nich jest po prostu przeświadczonych o swoich zaje.... umiejętnościach i wyższości ich SW. I dobrze, kiedyś dojrzeją, opadną emocje a życie ich zweryfikuje.
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
A co, nie ma ćwiczących długo głąbów? :twisted: Rozumiem że SW rozwija itd. ale jakiś matoł zawsze się znajdzie. podzielam wątpliwości kurm'a, mnie też wkurża strasznie, jak się debile wypowiadają :evil: :evil: :evil:
Zapewne mają do tego prawo, ale potem jakiś ćwok wejdzie na forum poczyta i pomyśli: "Aha, skoro tak to.....", lub "Oni się muszą znać więc....". A potem człowieka spokojnego krew zalewa.
Litości....
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Aha i jeszcze jedno, co do wyższości SW, silny jest człowiek, nie styl. Oczywiście chodząc nalekcje walca nie nauczysz się bić, ale większość obecnych SW to style istniejące długi czas. A badziewny styl nie przetrwa by tak długo.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
A ja tak zapytam może trochę retorycznie, czy ten temat nie nadaje się bardziej na Cross Budo, a nie do działu AIKIDO, bo juz jego samo założenie wskazuje że te opinie o nieskuteczności odnasza się do Aikido, a nie wszystkich innych stylów.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
a tam, zaraz do aikido, każdy styl ma swoje wady i zalety, ten kto poćwiczy co nieco to o tym będzie wiedział, a ten kto nie to przeważnie wrzeszczy dużo, łatwo po postach określić, kto ile wie o sztukach walki i czy w ogóle coś wie...
  • 0

budo_german
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Süd-West Deutschland

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
Jezeli cos jest czyjas prywatna wlasnoscia i obecnosc na forum zalezy tylko od pogladow lub humoru danej osoby to moim zdaniem nie ma demokracji. Przeciez gdyby np. tak bylo w panstwie to premier z miejsca zbanowal by cala opozycje i zblikowal im usta aby sie nie wypowiadali. Co do krytyki sztuk walki to czesto jest tak ze trenujesz cos pare lat dochodzisz do wniosku ze to jednak nie jest to doznajesz rozczarowania i po prostu zal tych straconych lat. Przemawiawtedy przez ludzi gorycz i moze chca sie podzielic swoimi doswiadczeniami z innymi aby zaoszczedzic im podobnych doznan. Jezeli ktos dlugi czas cos cwiczyl zna temat to jak najbardziej moze poddac to krytyce. Racja co innego wtedy jesli ktos pojdzie na trzy treningi i od raz powie ze taki albo inny styl jest do niczego. Moim zdaniem na zdrowa krytyke bez zlosliwosci jest zawsze miejsce i czas.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
krytyka krytyką a oszołomstwo oszołomstwem, masz rację że ludzie jak są rozżaleni to chća się tym swoim rozżaleniem podzielić, tyle że większośc owych krytykantów to są małe ludki, które gdzieś tam coś usłyszały i powtarzają to co słyszeli nie sprawdziwszy tego
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy was to nie irytuje?
ale nikt kto trenował parę lat np. karate, nie przekona mnie że jednak karate sucks i mu żal tych lat. jemu coś pewnie nie odpowiadała, albo złapał zajawkę na inny styl. wolność wypowiedzi, spox, ale 'oszołomiaste' wypowiedzi nie muszą sie podobać. są dość niezjadliwe.
wolność słowa ma tą wadę, że i głupki się wypowiadają. z tym się nic nie zrobi, ale ponarzekać można :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024