Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż Aikido dla dzieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Staż Aikido dla dzieci
W najbliższą sobotę (29 listopada) w Poznaniu odbędzie sie staż Aikido dla dzieci (szczegóły są [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]).

Czy w związku z tym ktoś z forumowiczów moglby sie podzielić doświadczeniami z tego typu imprez? Np. jak opanować tornado składające się z 30 dzieciaków... ;-)

Szymon
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
u nas w Ikeda dojo sa treningi dla dzieci i odpowiedz brzmi, nie da sie upilnowac :)
a serio to na 30 dzieciakow przydaloby sie conajmniej kilku opiekunow cwiczacych ...
jak sie dzieciaki rozpraszaja to tzreba zrobic jakies cwiczenia takie bardzo zabawowe - u nas uwielbiaja "pilka parzy"
no i oczy na okolo glowy ...
pozdrawiam i powodzenia
  • 0

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Z tego co wiem to na treningu bedzie co najmniej 5 instruktorow.. moze jakos sie uda :-) .

Generalnie to i tak jestem pelen podziwu dla osób, które prowadzą zajęcia z dziećmi. To albo trzeba być masochistą ;-) albo mieć DUŻO cierpliwości...

Szymon
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Ostatnio w Szczecinie był taki staż dla dzieci. Było ich ponad 60. Wszystko zależy od prowadzącego zajęcia. Do opanowania tej trzódki wystarczyło 3 instruktorów.
Dzieciaki wbrew pozorom są bardzo przejęte takim wydarzeniem i starają się być skupione.
Staż nie powinien być długi i trudny. W tłumaczeniu technik powinno być trochę zabawy i humoru. Dzieciaki to kochają i chętniej uczestniczą w zajęciach.
Poza tym w zależności od tego jaka jest rozpiętość wiekowa należy zwrócić uwagę na jak długo można uzyskać pełną koncentrację dzieciaków. Przeważnie jest to 5-10 min., a potem to wygłupy i dyskusje.

to tyle
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Pierwsza podstawowa zasada, to katorznicza rozgrzewka. Jak ledwo zyja po rozgrzewce, to nie maja sily na glupoty. Potem techniki rzutowe, z podkrecaniem tempa - moze byc liczenie. Jak pozbeda sie calej energii, mozna dac jakas jedna czy dwie techniki bardziej statyczne. A na koniec jakas gre grupowa, za dobre zachowanie.
Jak ktores rozrabia - natychmiast pompowanie. Niestety trzeba uzywac metody kija i marchewki.
  • 0

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Szczepan - czy takie same metody stosujesz wobec swoich studentow na uczelni? ;-)

Szymon
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Juz nie prowadze treningow na uczelni. :P

Za to z dziecmi, takie metody sa konieczne, bo musza sie one nauczyc co to znaczy dyscyplina sztuk walki. Chocby ze wzgl bezpieczenstwa na treningu. Kiedys, jeszcze jak prowadzilem zajecia dla dzieci, rozstawilem je 2 metry jeden od drugiego i rozdalem bokeny(wlasciwie drewniane wakizashi, ale byly w sam raz jako male bokeny). Zakazalem surowo walic sie po glowach. Tylko odwrocilem sie na chwile zeby pokazac forme suburi, a z tylu juz sie nawalaja po glowach. Krew leci, placz, bol, a cala reszta sie cieszy :roll: :twisted: :twisted: :twisted:
Zamiast do szpitala - pompowanie, zero wspolczucia, i karne siedzenie w kacie na kolanach, kiedy reszta bawila sie w najlepsze - rzucalem ich na koshinage. Popatrz ze pomoglo. od nastepnego treningu moglem spoko prowadzic zajecia z bronia. No zwykly cud. :wink:
  • 0

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Chcialbym zobaczyc reakcje rodzica, ktory widzialby jak jego dziecko jest rzucone rzucone przez koshinage...

Czy to znaczy ze u Ciebie rodzice nie byli obecni podczas zajec?

Szymon
  • 0

budo_qhar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
u nas rodzice grzecznie siedza i nic nie mowia, ale tez jest przewaga zabawy , ogolnorozwojowki z elementami aikido - tak bym to nazwal.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
nota-bene, tu bys pewnie dostal ataku serca, jakbys zobaczyl moj trening z dziecmi :lol: :lol: :lol: , znaczy z samego ogladania, bo jakbys bral udzil, tobys umarl w polowie rozgrzewki :P

Ale nigdy ofiar zadnych nie bylo :wink: Tylko potem dzieci juz nie chca cwiczyc z zadnym innym instruktorem 8) Oczywiscie ze rodzicow nie ma sali, to ja jestem szefem, nie? Poza tym, ladowanie z koshinagi to mialy odpowiednie do swojego poziomu wytrenowania, niedoceniasz mnie jako pedagoga :twisted: :twisted: :twisted:
dzieci UWIELBIAJA byc rzucane, szybko, dalego i dynamicznie. To jest dla nich prawdziwy FUN. Jak nauczysz ich prawidlowo padac, to uwielbiaja padac.

Inaczej trening dla dzieci to zwykle nudziarstwo.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
jak opanowac? hehe nie mam "zlotej metody" niewpadac w panike, usunąć wszystkie ostre przedmioty z zasiegu dzieci.. i specjalnie nie zamykac ich w dryllu wojskowym.. potem juz idzie latwo..
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Ja mam codziennie kilkadziesiąt sztuk na zajęciach . Znają zasady i je sami pilnują i przestrzegają .
Ja nie pozwalam siedzieć rodzicom na zajęciach , bo dzieciaki dostają małpiego rozumu .
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Czy moglibyście opisać kilka zabaw, które łączą w sobie przyjemne z pożytecznym, czyli zabawę i jednocześnie elementy treningu aikido ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Nie wiem czy sa zabawy laczace elementy aikido, u mnie zabawy robia za ogolnorozwojowke.

1. Zabawa w smoka.
Ustwiasz dzieciaki w rzedzie, kazdy chwyta pas poprzednika, pierwszy robi za glowe smoka. jest jeden rycerz ktory ma na celu zeby smoka zabic. Sa na to 2 metody, albo dotknie smoczego ogona, albo smok sie rozpadnie, jesli ktos pusci pas poprzednika. Oczywiscie dotkniecie glowy smoka grozi smiercia rycerza.
zeby zaatakowac ogon smoka, rycerz musi robic rozne zwody, biegac w kolo...itd...zeby sprowokowac rozpadniecie smoka...glowa smoka musi atakowac rycerza...

Dzieciaki bardzo lubia bawic sie w smoka.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci

Zabawa w smoka(...)


:) super ! dzięki ! :)

poproszę jeszcze :-)
pozdrawiam!
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
moja ulubiona to zabawa w pas (sam wymyśliłem - :) :) :) )
połowa dzieciaków siedzi na jednym - druga na drogim końcu maty plecami do niej z zamkn. oczamiw seiza. kladziesz pas na srodku i klaszczesz - kazda grupa ma przyniesc pas na swojastrone maty i dotknąc parkietu za nią. mozna ptrzewracac, gilgotac szarpac i takie tam. trzeba uwazac bo sie strasznie podkecaja i bywa ze krew sie leje - ale co to za zabawa bez placzu.... jakis czas potem mozesz chowac pas albo go gdzies przywiazac - zobaczysz sam co sie porobi...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
pmasz, ale szukaja pasa z zamknietymi oczami?? i w shikko?
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Dzieciska były smokiem za-chwy-co-ne ! :-) thx !
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
Taaaaaa...smok ruleZ, ale tylko kiedyt sa grzeczne, a jak banda malych diablow nie jest zdyscyplinowana, to smoka NIET! 8)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż Aikido dla dzieci
szczepan - a gdzie tam... oczy zamkniete zebys mogl schowac pas a po klasnieciu gnaja sie naparzać....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024