Skocz do zawartości


Zdjęcie

Iaido w godzine?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_panaskmitas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Iaido w godzine?
Dlaczego sporo szkol iaido w Polsce oferuje zaledwie 1h treningu tygodniowo?
Jesli wezmiemy pod uwage rozgrzewke, pozostaje niewiele czasu na wlasciwe cwiczenia.
Czy taki trening ma w ogole sens (jesli tak - dlaczego)?
Ile godzin w tygodniu Wy trenujecie?

pozdrowienia :!:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Iaido - 3 razy w tyg po godzinie.
Godzina w tyg? - no to lepiej niz kompletnie nic. Ale mistrzem miecza tak nie zostaniesz :roll: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Coz... pozostaje wowczas trening indywidualny, w domu, a na treningach ewentualne pytania do nauczyciela.... no ale to wymaga wiekszego samozaparcia...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?

Dlaczego sporo szkol iaido w Polsce oferuje zaledwie 1h treningu tygodniowo?
Jesli wezmiemy pod uwage rozgrzewke, pozostaje niewiele czasu na wlasciwe cwiczenia.
Czy taki trening ma w ogole sens (jesli tak - dlaczego)?
Ile godzin w tygodniu Wy trenujecie?

pozdrowienia :!:


mało tych treningów oferują, to znaczy że nie ćwiczą iaido na serio tylko tak jako trening dodatkowy, odskocznię od tego co robią na co dzień, tak też można to ich sprawa :-) pozostaje trenowanie w chacie ja tak robiłem :-)

W Mushinkanie w Szczecinie mamy dwa treningi zasadnicze po półtorej godziny każdy i jeden dodatkowy (w niedzielę na sali z lustami) dla członków sekcji, który trwa dwie godziny. Jak dla mnie to wystarcza :-)
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
No wiesz. Trudno jest byćmsitrzem nawet jak sie ma 7 razy w tygodniu treningi ale porostu sie do ego nei przykłada. Trzeba dać coś z siebie i tak jak powiedział NiX można ćwiczyć w domu itp.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
ja nic nie pisałem jak być mistrzem, jeżeli ktoś coś ćwiczy częściej niż ktoś inny to raczej powinien być lepszy bo więcej wkłada w to wysiłku, itp... Samo trenowanie niewiele daje bez wysiłku, to fakt, ale miarą owego wysiłku może być czas spędzony w dojo.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Sory Marcin. widocznie napisałes ten post jak ja psiałem twój bo ja kzaczynalem psiac to towjeo posta nie było.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Słyszłąem że dobrzy doswiadczeni tancerze mają umiejętność błyskawicznego zapamiętywania horeograficznego. Takie coć było by przydatne wielu iaidokom.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
pamięć ruchowa jest niezbędna w każdej sztuce walki-jeden ma lepszą i zapamiętuje juz po kilku powtórzeniach, inny gorszą i musi poświęcic więcej czasu na ten sam element

kooniu
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
ale mimo to nawet ten gorszy jak więcej nad tym pracuje to osiąga lepsze efekty.
  • 0

budo_andeus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Cienia Amberu

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
W sumie mysle ze 1 trening wystarczy o ile co wieczorek sam pocwiczysz... Oczywiscie nie moze to byc godzinny trening bo to kapletnie nie wystarcza ale 2-2,5 h mysle ze wystarczy + praca w domciu. Popros senseja o cwiczenia ktore mozesz wykonac w domu...
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Dla mnie 1,5 godziny w tygodniu wystarczy mam jeszcze Kali 3 razy w tygodniu i seminaria Niedzielne... ja traktuje Kenjutsu jako cos wiecej niz dodatek... nie mam aspiracji mistrzowskich... uwielbiam treningi, po morderczych Kali.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
to już zacząłeś trenować kenjutsu, tam w budojo czy gdzie indziej ?
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
ja mam dodatkowy do jj trening kenjitsu - raz w tygodniu i trwa okolo 1,5 - 2 godziny.. poza tym 2-3 razy w roku mamy staze z mieczem... jak ktos chce to sobie moze jezdzic sobie dalej.. ale jak w naszym miescie jest staz, to grzechem byloby nie skorzystac :)

treningi w domu sa ok... pod warunkiem ze sie cos kojarzy.. bo inaczej mozna nabawic sie jaichs nieprawidlowych ruchow czy cos.. - hehe mozna opwiedziec wtedy, ze to taki "nasz styl" :)
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
ja miecza mam tygodniowo i teoretycznie 8h ale chodze max na 3-5 bo czas niepozwala, prawda taka rze "mistrzem" miecza w dzisiejszych czasach jest trudniej zostac nisz kiedys bo kiedys dalo sie z tego zyc a uwczesnie jest to hobby kture trzeba dzielic z obowiazkiami codziennymi a to czesto koliduje i utrudnia.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
są tacy co z tego żyją, tak sa tacy co żyją z każdego innego zajęcia.
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Iaido 1h w tygodniu HAHA :) .
Jedna godzinka tygodniowo to chyba tylko po to, zeby kogos tylko zachecic do treningow w domowym zaciszu.
Tylko fascynacie tej sztuki sie na to porywaja.
Wracajac do tematu, to sama godzina tygodniowo nie wystarczy, zeby wpasc do kosciola, czy biblioteki i pociac wszystkich w plasterki.
Kilka razy w tygodniu - to tak, to rozumiem :wink:

! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_andeus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Cienia Amberu

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Coz lepiej godzina niz wcale. W godzine sensei moze pokazac Ci dana forme i opisac szczegoly na ktore nalezy zworcic uwage. Biezesz kajecik szrajbujes , wrajtujesz i cwiczysz i to 1 h z senseiem wystarczy. Potrzeba matka wynalazku. Pozatym jak ktosik pracuje to na 3 treningi w tygodniu srednio z czasem wydoli no chyba ze sie siedzi na garnuszku u vaderow to co innego...
  • 0

budo_sokaq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?

Coz lepiej godzina niz wcale. W godzine sensei moze pokazac Ci dana forme i opisac szczegoly na ktore nalezy zworcic uwage.


No dobrze napisales, ze w godzine Ci pokaze techniki i opisze szczegoly, a trening kiedy, jesli cala godzine poswieci na opisy szczegolow :lol: , a co do pracujacej osoby, to jesli ktos jest fascynatem iaido tak jak napisalem wczesniej, to zawsze, podkreslam, zawsze znajdzie czas, zeby cwiczyc samemu. Tak sie dzieje w kazdej sztuce walki, czy to w karate, iaido, bjj, itd...
! pOzDrAwIaM !
  • 0

budo_andeus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Cienia Amberu

Napisano Ponad rok temu

Re: Iaido w godzine?
Trening w domciu samemu do treningu i powtarzania sensei jest malo potrzebny. Coz nie mwoie ze nie znajdzie czasu aczkolwiek jest go niezawiele do tego dochoci zjebka po pracy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024