Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzjogenny suples?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
Ja kiedys rzucilem na trawie.

Jakis menel (lekki z 70kg, ja 85kg) cos sie pultal i chcial sie lac.
Popchnal mnie. Zszedlem do nog, ale w ostatniej chwili zmienilem zdanie i wszedlem do klamry i pociagnalem suplesa (klatka w klatke). Dobrze podkrecilem i nisko zszedlem na nogach, tak zeby typ nie spadl na glowe i z nie duzej wysokosci (nie chcialem krzywdy zrobic). Potem parter i duszenie, az mial dosc. Przy rzucie wypadl z butow, hehe ;-)

Trenuje BJJ, a nie zapasy (pewnie jakbym byl zapasnikiem to bym go w ziemie wbil tym suplesem, hle hle)

Ale z pelna amplituda ruchu na betonie bym sie bal ze krzywde zrobie jemu albo sobie. Nie polecam.
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
A jak byl gosc ubrany?Ciekawią mnie te duszenia ale w momencie kiedy ktos ma grubą kurtke na sobie :drinking:
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
Bylo lato, mial koszulke. Duszenie bylo przedramionami (ezehiel) wiec jakby nie byl ubrany to by weszlo.

Gruba kurtka super do duszen, mozna nia dusic jak kimonem.
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
No nie wiem ja tylko pytam z ciekawosci wlasnie :-)
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
Panowie jak przy wszystkich rzutach z góry istnieje mozliwość połamania rąk rzuconemu z powodu braku znajomości bezpieczeństwa, często taki parasol wystawia ręce aby się wybronić i to jego błąd, na zawodach widzialem taką kontuzje, ale przy biodrze szkolnym. Ponad to przy źle wykonanym suplesie istnieje ryzyko uszkodzenia kręgów szyjnych oraz klatki piersiowej. Jesli masz opanowane pady i troche na treningach latałeś to nie powinno być źle, no ale upadek z amortyzacją na beton zawsze jest bolesny. Mialem okazje kilka krotnie w życiu wykonac suples na ulicy, na całe szczęście nikomu nic się nie stało, ale przeciwnikom odechcialo się startować :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
Szczerze mówiąc,suples to jedyna rzecz której sobie nie wyobrażam na sobie.Jak się przed tym obronić(chodzi mi tylko o bezpieczne lądowanie)
Pozdrawiam
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
Randori nie wiem czy trenowałeś zapasy czy nie, bo to podstawowy element techniczny na treningu. Są sposoby obrony na suples, zachęcam na trening zapaśniczy :)
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
Już chyba jestem na to za stary,pozatym już ćwiczę shidokan.
Odpowiedz mi tylko czy chodzi o elstyczność kręgosłupa,czy o zerwanie klamry w trakcie rzutu?(o ile to możliwe z tego co wiem to strasznie ciężko takie cholerstwo zerwać)
Zapaśnicy zawsze wzbudzali u mnie podziw i szaunek.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
najważniejsze żebyś w pierwszym momencie gdy przeciwnik zapina uchwyt cofnąl biodra w tył i wypchnąl ręką jego biodra do tyłu, to uniemożliwi mu zapięcie. poza tym trzeba troszke wybić go z rytmu, odpowiednio ustawić się, dla bardziej wtajemniczonych mozna nakryć przeciwnika podczas rzutu. jest tego troche i cięzko to opisać gdy nikt tego nie widział. fakt trzeba byc sprawnym i elastycznym, ale podstawa to technika. pozdrawiam
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
ok dzięki
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
A jak juz lecisz to uwazac na głowe i skrecic sie jak najbardziej na łopatki.Bo jak bedziesz sztywno jak kij leciał to wiesz co bedzie.
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
AUUUUUUUUUUUUU brutalu :-) :-) :-) :-)
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
gdzies mam filmik na kompie z jakis zawodow w klatce gdzie zapasior rzuca jak by sie wydawalo pieknego suplesa(juz sie balem o osobe rzucana)a tu jakis chochlik sie wdarl w ta technike i koles upadl z przeciwnikiem prosto sobie na glowe,nie wierzylem w to co widze,az sie komentator zaczal smiac...zawodnik ktory rzucal suplesa sam sie znokautowal!!! ten drugi szybko sie podniosl i jeszce raz go zdazyl chyba uderzyc...
Ja trenuje bjj i na jednym treingu bjj caly czas cwiczylismy takiego niby suplessa ale przez bok(takie wyniesienie ze skreceniem sie w powietrzu w taki sposob ze upadasz na zawodika przodem a on laduje na plecy i po tym treningu zaczepilo mnie 2 kolesi i jednemu go wyciagnelem,choc razczej nie jestem specjalista od rzutow,sam nie wiem dlazcego sie zdecydowalem na niego,naprawde go nie umiem ale wyszedl mi!
choc robilem go na slizgiej powierzchni i lekko sie wy....em ale koles ten co upadl zaczal wyc ze mu zlamalem reke a ten drugi krzyczal to tego co dogorywal ze "MOWILEM ZEBYS GO NIE ZACZEPIAL!!!TO JAKIS ZAPASNIK"
  • 0

budo_milon z krotonu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzjogenny suples?
hehehehe
no cóż pogratulować sprawności.:-)
A o błędy przy suplesach łatwo, wystarczy lekkie zachaczenie o nogi aby rzut się nie udał :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024