Skocz do zawartości


Zdjęcie

R.J. Martin - Kozuka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

R.J. Martin - Kozuka
Nadszedl nowy sprzet tak wiec pare fotek i krotki opis.
Kozuka wykonana przez R.J. Martin'a to modyfikowany tanto. Stal weglowa A2, Rekojesc ze skory plaszczki oplecionej nylonem impregnowanym zywica epoksydowa.
Dołączona grafika
Bardzo specjalna jest pochwa. Drewno owiniete wloknem weglowym z zywica epoksydowa, w drewnie umieszczone 5 silnych magnesow. Noz trzyma sie w pochwie tylko dzieki magnesom, nie dotykajac ich. Pochwa otwarta z obu stron umozliwia noszenie w obie strony. Pochwa jest cicha - nie ma charakterystycznego dla kydexu dzwieku przy wyjmowaniu, nie rysuje tez ostrza. Po drugiej stronie pochwy - stalowy czarny klip do noszenia na pasku. Niestety w pionie tak wiec szykuje sie przerobka do noszenia poziomo na pasku. Klip jest przyklejony na silikon - bardzo pewnie.
Dołączona grafika
A tutaj Kozuka w pochwie.
Dołączona grafika
Sam noz jest niewielki (dlugosci rozlozonego mini AFCK i niewiele szerszy) i bardzo zgrabny. Dlugosc ostrza 3 5/8 cala, dlugosc noza 7 1/2 cala, grubosc 5/32 cala. Noz jest niesamowicie ostry - brzytwa po prostu - powodem jest jednostronny chisel ground oraz stal weglowa. Swietny na elegancki EDC ze wzgledu na mala "objetosc" poziomo na pasku. Elegancki, japonski charakter podkresla srebrne menuki - w moim przypadku w ksztalcie smoka.
Dołączona grafika
Reasumujac - orientalny, bardzo elegancki EDC, bardzo ostry z cicha "taktyczna" pochwa.
Pozdrowienia,
Swingline
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: R.J. Martin - Kozuka
menuki bym wyrwał natychmiast :? albo po prostu zamówił bez, jak dla mnie tandetne to jest . ALE, gdyby nie ten detal, nóż byłby naprawde świetny. śliczny szlif, bardziej tradycyjny (chociaż raczej katanowy niż tantowy - czytałem o tym ostatnio ciekawy artykuł... pisali że tanto były drop pointami! ), no i pochwa... ciekawy patent. ile ona waży? bo coś mi sie tak widzi że te magnesy przyciężkie mogą być...
tak czy inaczej gratuluję (czyt: zazdroszczę) zakupu :)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: R.J. Martin - Kozuka
I tylko tych płaszczek żal... :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: R.J. Martin - Kozuka
Swingline, piękny strzał! Cóż, po Martinie można spodziewać się tylko najlepszego :) Gratuluję!
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: R.J. Martin - Kozuka
Dzieki Piter,
Narcyz, co do wagi pochwy to wrecz przeciwnie jest bardzo lekka - przynajmniej takie mam wrazenie. Magnesy sa bardzo male - nie maja wiecej niz 2 mm grubosci ale mocne jak ... chyba sa neodymowe. Reszta to lekkie drewno + wlokno weglowe, no i stalowy klip. Ja swojej nie wazylem ale na sieci znalazlem ze masa pochwy to 36 g. W reku wydaje sie byc bardzo lekka i nawet moze troche za delikatna.
Menuki w realu nie wyglada az tak tandetnie, zreszta nie mialem wyboru.
Pozdrowienia,
Swingline
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024