Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pamietasz li ten film?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

a jaki to byl tytul z ta garda???

'Pasazer 027' czy cos takiego :? puszczali to w kinach bodajze w 1984-85 roku
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
a Sandokana chetnie bym obejrzal bo naprawde fajnie zrobiony byl. dobry scenariusz i wogole.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
nie dawalo mi to spokoju wiec sprawdzilem: - ten gluchoniemy mial na imie Adzaya, przynajmniej tak w polskiej tv lektor czytal a w oryginale brzmi ono Dyak :D
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

A śmierć dzieki kulce łożyskowej to chyba był film "Tajemnica Buddy" czy cóś takiego... :wink:


"Tajemniczy Budda" chyba. Zresztą był to bodaj najgorszy z tej serii chińskich filmów puszczanych wówczas w kinach, pamiętam, że zaraz przechrzciliśmy go na "Tajemnicza buda"... ;)

Gizmo
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

nie dawalo mi to spokoju wiec sprawdzilem: - ten gluchoniemy mial na imie Adzaya, przynajmniej tak w polskiej tv lektor czytal a w oryginale brzmi ono Dyak :D

Zgadza się, :) , wiedziałem, że coś na D.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
a pamiętacie w tv leciał serial chyba węgierski albo rumuński, nie pomnę tytułu o dziewczynie policjantce, zielony pas w karate (nie wiem czemu akurat zielony ale tak było) która krzycząc eja, eja lała tych wszystkich złych bandziorów :wink: , to szło chyba w niedzielę i było tego tylko kilka odcinków (4-5?)
czy ktoś pamięta tytuł? chyba jej imię?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
No jasne. To był serial "Linda", chyba faktycznie węgierski...

Gizmo
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

A śmierć dzieki kulce łożyskowej to chyba był film "Tajemnica Buddy" czy cóś takiego... :wink:


A no wlasnie, to byl "Tajemniczy Budda"! A mi sie to kojarzylo z "Karatekami...". Tyle juz lat temu to bylo. Ten "Tajemniczy Budda" nie byl w sumie taki zly. Glowny negatywny bohater z tymi kulami lozyskowymi, treningiem i potem zastosowaniem ich robil pewne wrazenie, tak samo jak pozytywna bohaterka cwiczaca i potem walczaca biczem. Tak na marginesie kule lozyskowe to grozna bron. Miala swoje zastosowanie podczas tzw. Powstania Bokserow w Chinach w roku 1900. Bokserzy walczac przeciwko wojskom tzw. 8 Mocarstw panoszacych sie wowczas w Chinach (Wlk.Brytania, Niemcy, Rosja, Francja, Japonia, USA, i bodajze Holandia oraz Wlochy) nie mieli prawie wcale nowoczesnej broni i stosowali glownie tradycyjne bronie chinskie oraz rozne wynalazki. Zostali oczywiscie wystrzelani chociaz w wielu starciach z zaskoczenia i w walce bezposredniej troche interwentow wybili. Jednym z ich wynalazkow byly kule lozyskowe... Przed wybuchem powstania bylo scisle embargo na towary trafiajace do Chin i mogace byc zastosowane jako bron ale nikt sie nie zorientowal po co Chinczykom takie ilosci kul lozyskowych :-) A ci cwiczyli rzucanie nimi... i w sumie w niektorych przypadkach bezposredniej walki troche szkod nimi narobili...


Wosiu
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

...Tak na marginesie kule lozyskowe to grozna bron. Miala swoje zastosowanie podczas tzw. Powstania Bokserow w Chinach w roku 1900...

:lol: eee tam bokserzy, ja znam autentyczne historie z naszego slaskiego podworka:
znam kilku oszolomow ktorzy nocami i w przebraniu ninja po drzewach w parku skacza. ale to jeszcze nic... w latach 80-tych ow oszolomi angazowali sie w demonstracje 'Solidarnosci' i rzucali ciezkimi srubami, nakretkami a nawet gwiazdkami ninja w szwadrony owczesnej Milicji i ZOMO :2gunfire:
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

znam kilku oszolomow ktorzy nocami i w przebraniu ninja po drzewach w parku skacza. ale to jeszcze nic... w latach 80-tych ow oszolomi angazowali sie w demonstracje 'Solidarnosci' i rzucali ciezkimi srubami, nakretkami a nawet gwiazdkami ninja w szwadrony owczesnej Milicji i ZOMO


:-) Ci z Rudy Sląskiej czy o jakichs innych chodzi?



Wosiu
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
:D :) :D ... ale Wosiu zeszlismy z glownego tematu...
  • 0

budo_zxc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
"Trzynastka" ale prawie nic już nie pamiętam poza tym że dziewczyna ćwiczyła jumpy na kilkunastometrową wieżę :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?

:D :) :D ...


Rozumiem o co chodzi :D ....


Wosiu
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
HAHAH. :) :) :)

Dobra, wracajac do filmow - pamietam pewien naprawde fajny (niski budzet i domalowane brody i wasy!!! :) ) w ktorym glownym zlym bossem byl jakis czarownik co latal i druzyna smialkow co i rusz dostawala od niego lomot, dopoki pustelnik nie powiedzial smialkom, ze zlemu bossowi nie wolno myslec o kobietach. Zatem w trakcie kolejnego lomotu jeden z pokiereszowanych smialkow wyjal kawalek papieru na ktorym naszkicowal pedzelkiem schematyczny rysunek nagiej kobiety, i rozwinal go przed latajacym bossem, ktory w nastepstwie tego spadl, przestal latac i dostal dlugo zasluzone manto. :) :) :) Tylko jak to sie, do cholery nazywalo... Widzial to ktos? Wydaje mi sie ze tytul byl "Siedmiu niesmiertelnych", ale pewny nie jestem.
Inne dobre filmy z tego gatunku to np. "Zelazna malpa" albo trylogia "Chinskie duchy".
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
dla mnie to na bambus z tymi produkcyjniakami.. jeszcze moge tolerowac "Pijanego mistrza" z J.Chanem ( niedlugo jako Kato w Pink Panther!! ) reszta to woda z mozgu , pic i fotomontż.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
Ech, juz kiedys chyba na ten temat dyskutowalismy. To jest okreslona konwencja i decorum. Albo sie to lubi albo nienawidzi i tyle. :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
byl tez "wspanialy" film naszej rodzimej produkcji pt: "Karate po polsku" .
Moim zdaniem film niewypal ktory z karate nie mial nic wspolnego ale coz taka byla wtedy moda.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
spajk: czlowieku, przeciez to nie byl stricte film o MA, ten tytul to byla metafora tylko. (Zgadzam sie jednak, ze film jest do bani :) ). Byl tez film nie pamietam czyj, rowniez strasznie lewy, z Fronczewskim, "kino moralnego niepokoju", nazywal sie "Kung-fu", gdzie Fronczewski byl szlachetnym inzynierem w epoce Gierka i nie godzil sie na partyjniactwo i uklady, pozostajac jedynym sprawiedliwym w jakims tam kombinacie czy cholera wie czym. I co, ten film tez nalezy wedlug ciebie wymienic w topiku traktujacym o filmach o MA? :evil: :P
  • 0

budo_ufonurek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
mistrzyni wu-dang szukam tego filmu od dawna czy nie wiesz jak go zdobyc .Karatecy z kanionu zółtej rzeki jest tez swietny , ale oba te filmy chciałbym miec a nie wiem jak i gdzie czy ktoś mógłby mi pomóc??
ufonurek
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Pamietasz li ten film?
Ja mam mistrzyni Wu Dang :)

Tomi Fu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024