Skocz do zawartości


Zdjęcie

hiza geri


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

hiza geri
pytanie odnośnie tej techniki i jej zastosowania na zawodach: ostatnio moj trenerek od kk niejaki pan "Krakowiak" cos takiego powiedzial co bardzo mnie zdziwilo a mianowicie ze na zawodach kk lacznie z mistrzostwami swiata nie mozna chwytac za glowe przeciwnika podczas wykonywania hiza geri jodan...zdziwilo mnie to strasznie bo myslalem caly czas ze mozna ( przynajmniej tak bylo w oyama karate jak jeszcze je trenowalem z tym ze nie mozna bylo przytrzymywac glowy tylko mozna bylo zlapac strzal i puscic )...i tu moje pytanie do znawcow kk szczegolnie do wargima i karateki czy to prawda a jesli nie to jak to jest z tym hiza w kk jak rownierz do znawcow innych styli...no bo jakos mi sie nie chce wierzyc ze jedyna mozliwosc zasadzenia komus kolanka to wczesniejszy atak na brzuch tak zeby sie zgial lub skakanie mu do lba ( przynajmniej takie pomysly lansuje wspomniany wczesniej trenerek - wczesniej w oyama karate trener mowil zupelnie co innego czyli lapiesz goscia za leb sciagasz do dolu i walisz kolano a nie skaczesz jak glupi probujac go trafic)...i jeszcze drugie pyanie jak to jest z mae geri jodan bo znow pan trenerek przezywa ze to taka niszczaca technika ze mozna komus nosa urwac i wogole...jakos mu nie wierze wiec sie pytam zeby sie upewnic...
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri
"Zakazane techiniki"
Niżej wymienione przewinienia mogą być podstawą dyskwalifikacji jednego z zawodnikówm decyzję ogłasza sędzia maty po uzgodnieniu z sędziami liniowymi. Zdyskwalifikowany zawodnik może poprzez swego opiekuna lub trenera, odwołać się od wydanej decyzji do sędziego zawodów. Natomiast sędzia zawodów, po uprzedniej konsultacji z sędziami - może zmienić lub potwierdzić wcześniej wydaną decyzję. Decyzja sędziego zawodów jest ostateczna.

1.Jakikolwiek atak na głowę zawodnika, twarz, szyję przy zastosowaniu otwartej ręki, pięści lub innej części ramienia. Z wyjątkiem nadzwyczajnych sytuacji, takie zachowanie wiąże sie z automatyczną dyskwalifikacją zawodnika.
2.Kopnięcie w krocze.
3.Szturchanie lub uderzenia głową.
4.Kopnięcia w jakąkolwiek część stawów kolanowych.
5.Kopnięcia kolanem podczas przytrzymywania głowy lub szyi.
6.Uderzenia łokciem w jakąkolwiek część pleców przeciwnika.
7.Uderzenie lub kopanie przeciwnika, który jest przewrócony, chyba że kopnięcie lub uderzenie następuje natychmiast po wykonaniu podcięcia lub innej techniki, po której przeciwniki wywraca się, lecz w tym wypadku jakikolwiek kontakt jest zakazany.
8.Wykonanie ataku leżąc na macie po tym jak przeciwnik powalił nas na matę (nie należy tego mylić z sytuacją, gdy przeciwnik broni się przed atakiem będąc w pozycji leżącej).
9.Chwytanie lub przytrzymanie przeciwnika za DOGI (strój).
10.Nie stosowanie się do decyzji wydanych przez sędziego maty podczas walki.
11.Jakiekolwiek techniki lub czyny, które zostały uznane przez sędziego maty za nieodpowiednie lub nieprzepisowe.


To jest wyciag z przepisow, dotyczacy niedozwolonych technik.

Jezeli chodzi o mae geri jodan - nie jest zabronione, wiec jest dzwolone :)

Mam gdzies na kompie nawet filmik z mistrzostw swiata, jak ktos mae geri jodan przyjmuje na twarz.
No coz, dosc skuteczna technika...........
[/b]
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri
z hiz geri jest tak jak mowi twoj trener -> nie mozesz łapac za głowe i kopac hiza, natomiast mozesz hiza jodan kopac bez sciagania czy trzymania przecwnika( tutaj duza role odgrywaja warunki fizyczne), tylko jest to znacznie trudniejsze niz w przypadku sciagniecia głowy przeciwnika.mozesz tez wykonywac hiza tobi geri .
z mae geri jest tak ,ze w zawodach pzk(IKO Matsui) na poziomie mistrzostw krajowych zakazane jest kopanie mae geri jodan , natomiast na zawodach rangi mistrzostw europy czy swiata jest juz ono dozwolone.podobnie chyb ajest z hiza jodan->tylko zawody wyzszej rangi niz krajowe.
w IKO Midori obie techniki ( mae geri jodan i hiza jodan) sa dozwolone w kazdym turnieju krajowym. oczywiscie nie mozna tez łapac przeciwnika za szyje ,głowe czy gi .
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri
Gdy kiedyś spytałem shihan Dyduach czemu zabroniono przechwytywania głowy przy hiza geri odpowiedział: "Tu nie hcodzi o to, że były nokauty, tylko o to że było ich dużo i były bardzo ciżkie."
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri

2.Kopnięcie w krocze.


Eee.. znaczy takie techniki reczne jak np. "krecenie wora" juz sa dopuszczalne ? :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri
ja pamietam ze na egzaminach w oyama karate mozna bylo lapac za glowe i nawet niektorzy sprytnie przytrzymywali przeciwnika za glowe i lecialy cale seryjki ( jeden gosc mial pecha bo mial kask z takimi fajnymi otworkami z tylu w ktore latwo bylo wlozyc palce i sie nie mogl wyrwac :) )
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri
czyli to znaczy że flying knee jest dozwolone :)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri

wargrim napisał:

2.Kopnięcie w krocze.



Eee.. znaczy takie techniki reczne jak np. "krecenie wora" juz sa dopuszczalne ?


:) :) :) :) :) :) No dobra moze moje rozumowanie bylo nie do konca scisle........
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: hiza geri

Gdy kiedyś spytałem shihan Dyduach czemu zabroniono przechwytywania głowy przy hiza geri odpowiedział: "Tu nie hcodzi o to, że były nokauty, tylko o to że było ich dużo i były bardzo ciżkie."


Faktycznie ściąganie głowy do kopniecia kolanem jest bardzo paskudne dla tego, który musi temu się przeciwstawić. Jak jeszcze dojdzie do tego praca po okręgu i wytrącanie przeciwnika z równowagi czynna obrona głowy stanowi już nie lada wyczyn. Ja po raz pierwszy z tą techniką spotkałem sie u Mariusza Radlińskiego (AVE) i od tego czasu co by nie powiedzieć jestem jej fanem :)

Należy jednak dodać, że faktycznie głowa i kolano to złożenie bardziej masakrujace niż głowa i łokieć, więc można sobie mniej więcej wyobrazić jak bardzo destrucyjne bywają to techniki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024