Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC
Przepraszam, ze sie wtracam nie wywolany do odpowiedzi ale w koncu tez mieszkam w Lodzi (jak Tatoine) i blisko firmy Alert wiec troche orientuje sie w nozach, o ktorych tu mowa.
Z katalogu 2002 i 2003 wyczytalem nastepujace dane (w obu katalogach sa one identyczne):
- MODELS 550 & 551 GRIPTILIAN AXIS [...] Handle Thickness 0.64" (1.63cm)

- MODELS 555 & 556 MINI-GRIPTILIAN AXIS [...] Handle Thickness 0.51" (1.30cm)

W tym miejscu pragne serdecznie podziekowac pracownikom firmy Atert za podarowanie mi katalogow, ktore czesto w pracy przegladam i w ten sposob czas mija mi duzo przyjemniej poklon
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC
Jeśli to ja wprowadziłem w błąd - to wybaczcie - nieświadomie. Zadzwoniłem do człowieka i powiedziałem: "weź linijkę i zmierz".
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie. Powinienem był nie publikować informacji, których sam nie sprawdziłem.
Jutro jest święto. W poniedziałek osobiście sprawdzę i będę się kajał przed wami.
Tatoine
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC
Grubość rękojeści w CUDA Edc wynosi równo 8 milimetrów....

Pozdrawiam
Mithr

PS Naprawdę świetny nożyk...:)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC
......a kilps ma szerokie zakończenie i bardzo dobrze trzyma nożyk na miejscu... choć nie jest on bardzo lekki, w końcy konstrukcja stalowa.

Pzodr
Mithr
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC
Tatoine - dziękuję :)
Kajać się nie trzeba. Tylko sprostować poproszę i upewnić mnie co do poprawnej poprawności nowych cyferek od Jacu$'ia. Na zmierzenie i podanie poprawnych danych jest sporo czasu, bo dopiero zaczynam zbierać pieniążki i mocno jestem już zakręcony co do modelu jaki chcę kupić.
Jedynym rozwiązaniem gwarantujacym brak tych rosterek byłaby "6" w dużego lotka podczas kumulacji i niech bozia broni innego ziomka przed pomysłami typu takie same, trafne cyferki podczas tego losowania ;) :) .
Kupiłbym sobie pudełko różnych Sebenz, kilka MicroTech'ów i napewno ze 2 duże i 4 różnokolorowe małe Griptiliany. Część dla siebie, część na prezenty :) . A może Chris Reeve zrobiłby mi Sebenze z głownią Sheepsfoot z S30V ? ... Już kończę, bo tak mogę do rana ;)

A jak Cuda się trzyma łapy ? Stal wygląda na zmatowioną ...
Ale czy rekojeść EDC daje tak pewny chwyt jak agresywnie teksturowane Zytele i ich modyfikacje ?
No i fajnie, że taka cienka :)
Czy aby nie za cienka ? ;)
Czy minimalizując tą gruboś do 8 mm nóż zachował zdolność miłego leżenia w ręce rozmiaru 8 ? Będę czuł pracujać bez i w rękawiczce ?
Coraz bardziej zaczynam się do tego nożyka przekonywać.
Jako dodatek do duuużego Amphibiana i nożyk EDC do wyjmowania przy ludziach co kilka minut, to chyba ma wystarczająco łagodny design i sporo mocy ... a i niedroga jest skubaniutka ;) .
Zawsze można odsprzedać jakbym znowu nie trafił ...
Pozdrawialski :) :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Monochrome 10300 a Camillus Cuda EDC
To tak:
stal jest zmatowiona, trzyma się łapy świetnie z racji na kształt, i z różnych źródeł wiadomo, że niezależnie od rozmiaru dłoni. Przez to, że rękojeść z metalu, to ciężka i leży mocno w dłoni, nie wypadnie, dobrze się pracuje trzymając nawet nie za całą rękojeść.
W kwestii tekstury, to oczywiście nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek agresją... g-10? no skąd, nawet Zytel broń Boże, to zupełnie nie ta filozofia. Edc, nie? Przyjazny dla kieszeni, gładziutki... Ale otwory w rękojeści znakomicie poprawiają chwyt i nóż naprawdę jest jak przylepiony, nawet na mokro.
Aby nie za cienka...:) Na wytrzymałość - z pewnością dość. Leży naprawdę dobrze, no mnie się inc nie męczy... Jest jeszcze klips, przyjazny dłoni, pogrubiający rękojeść.
W rękawiczce nie próbowałem. Zależy jakiej... Narciarskie bym nie ryzykował...:) To mały nóż.
No i 154 cm...:)

Pozdr
Mithr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024