Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening BJJ a kregoslup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Trening BJJ a kregoslup
Poniewaz zaczalem treningi BJJ, mam pytanie - jak wplywa trening parterowy na kregoslup (mam niewielkie skrzywienie boczne). Jak wyglada to w porownaniu z innymi sztukami walki? Jakie cwiczenia stanowia zagrozenie - slyszalem, ze rzuty i pady....

Bede wdzieczny za wszelkie opinie...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
Sa ogromne obciazenia kregoslupa.
Wiem, ze jak zaczynalem bjj cwiczyc, a mialem treningi codziennie, to mnie w krzyzu strasznie lupalo ( gadam jak dziad jakis :-) )

Pozdraiwam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
Dziekuje za opinie. Pytanie, czy obciazenie obciazeniu rowne - fakt, ze na treningu parterowym jest sie wyginanym w rozne strony, wykonuje sie mosty na glowie itp. Wszystko jednak odbywa sie w "poziomie".

Czy jest to tak samo obciazajace jak np. rzucanie ciezkiego przeciwnika np. suplesem lub wyciskanie nad glowe sztangi?
  • 0

budo_flagellum dei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cesarsko-Królewsko-Papieskie Miasto Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
Ja tez mam niezbyt cały kręgosłup - dokładniej mówiąc niezrośnięcie kręgu w L-5... Przez 2 lata byłem przez to wyłączony całkowicie z jakichkolwiek treningów (nawet z chodzniem miałem problemy). Ale uparłem się i po wykonaniu setek tysięcy :wink: ćwiczeń mięści brzucha i mięsni grzbietu - dolegliwości ustąpiły (oczywiście chodzę do kręgarza żeby mnie naprawił co jakiś czas :( ). Od wakacji chodze na BJJ i na siłownię (ale nie robię wyciskań ponad głowę, martwych ciagów itp.) i jak na razie odpukac jest oki (nic nie boli) :) /wyłączając przypadek gdy wykonałem atak kością ogonową na piętę kolegii Niedziela :wink: /. A tak poważnie to nie wiem dokładnie na czym polega Twoja wada kręgosłupa i jakie masz dolegliwości. Na Twoim miejscu spróbowałbym: a) wzmocnić mięsnie brzucha (zwlaszca skośne) i grzbietu - idź do jakiegoś rehabilitanta zeby Ci pokazał co masz robic :) a potem(po jakichś 3 miechach codziennych ćw) b)spróbował pójść na trening - może będzie ok, a jak będzie bolało to spróbuj inny sport :cry: pozdrawiam i życzę sukcesów:D
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
Dzieki za szczegolowa wypowiedz. Ja na szczescie nie mialem w przeszlosci i obecnie zadnych dolegliwosci bolowych w kregoslupie, ale mam stwierdzona skolioze (czyli skrzywienie bez uszkodzenia kregow). Pytam wiec niejako "na zaś".

Kiedys w podstawowce chodzilem na gimnastyke korekcyjna i tam robilo sie brzuszki, wznosy nog, kolyski na brzuchu, mosty, skretosklony i inne podobne cwiczenia, przewaznie w pozycji lezacej.

Na bjj robi sie, jak widze, bardzo podobne cwiczenia. Z ta drobna roznica, ze czasami z obciazeniem w postaci 100-kilowego "zawodnika"

:)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup

wyłączając przypadek gdy wykonałem atak kością ogonową na piętę kolegii Niedziela :wink:


Qrde :evil: Ten atak byl morderczy :wink: .
Qwa to bedzie sie za mna ciagnac chyba do konca zycia.
Nie wazne czy w poziomie, czy w pionie, ale sa przeciazenia na kregoslup zwiazane z wysilkiem i silowaniem sie z partnerem jest bardzo forsowne dla kregoslupa.

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_nemjon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin Town

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
Sklioza ja też mam i nie przeszkada mi to w treningu :) . bardziej mnie denerwuje mój kark jak rano po treningu sie nie "połamie" :evil: to nie daje żyć(ale to juz inna bajka).
  • 0

budo_flagellum dei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cesarsko-Królewsko-Papieskie Miasto Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup

Qrde :evil: Ten atak byl morderczy :wink: .
Qwa to bedzie sie za mna ciagnac chyba do konca zycia.

Jezus! Z siebie się śmieje nie z Ciebie, więc nie masz się na mnie o co obruszać :evil:
pozdrawiam i szacunek
PS jakby Achilles miał takie pięty jak Niedziel, to kto wie czy grecy by musieli brać Troję podstępem... :wink:
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
ja jestem na biezaco z kregoslupem bo wczoraj mi powiedzili ze mam wrodzona wade-zrosniecie kregow c5-c4 chyba, w odcinku szyjnym. trenowac moge dopiero za miesiac. Lekarz powiedzial ze w zapasach ( a wiec i bjj) sa najwieksze przeciazenia na kregoslup. Ale nie masz sie co martwic bo skrzywienie maja wszyscy :) ja niedosc ze nie mam skrzywienia to mam jeszcze odgiecie w druga strone :) :)
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup
ja sie muszę nie zgodzić.

Kulanie w parterze jest według mnie o wiele łagodniejsze dla kręgosłupa niż inne sztuki walki, także uderzane. To dlatego że w parterze po prostu poruszamy się wolno i obciążenia mają charakter statyczny.

Mnie w każdym razie nie zaszkodziło na kręgosłup a karate i owszem.

Natomiast zapsay to już inna bajka.

Ale i tak trzeba wzmacniać gorset mięśniowy. Duzo ćwiaczen na mięśnie brzucha i pośladków.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup

ja To dlatego że w parterze po prostu poruszamy się wolno i obciążenia mają charakter statyczny.

A na silowni sa duze obciazenia na kregoslup??
Wiec tam tez cwiczenia sa o charakterze statycznym.

Natomiast zapsay to już inna bajka.

Wiec w bjj nie wymostkowywujesz partnera, nie szarpiesz sie z nim?

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening BJJ a kregoslup

Sklioza ja też mam i nie przeszkada mi to w treningu :) . bardziej mnie denerwuje mój kark jak rano po treningu sie nie "połamie" :evil: to nie daje żyć(ale to juz inna bajka).


A mnie przestsły boleć kręgi szyjne odkąd ćwiczę w parterze. Kiedyś kumpel zrobił mi trójkąta rączkami i ponastawiał mi kręgi szyjne, co za ulga (oczywiście jak przestał dusić). W każdym razie porządna rozgrzewka to podstawa. I więcej lat i kontuzji, tym bardziej sie to docenia!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024