Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do End


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
teraz to ja nie wiem o co ci chodzi, mniejsza z tym...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

jak gościu może robić koryu jak nie zna seitei iai, kto go tego koryu nayczył ?? duch święty, tak napisał NiX, japońce uczą najpierw seitei, potem znowu seitei, a potem koryu dla wyższych stopniem. :-)


Mylisz sie Marcin. Przykro mi, ale dla mnie seitei iai jest jedna z wielu serii kata z innych szkol ktore sie uczymy. Nie mam pojecia kto ci powiedzial ze wszyscy na swiecie zaczynaja od seite iai. To po prostu nie jest prawda.
My zaczynamy od serii shoden naszej szkoly. Jeszcze raz powtarzam,ze seite iai jest wymyslem wspoczesnym, zlepkiem technik z roznych szkol. Dlacze kazda szkola mialaby obowiazek to cwiczyc????? :roll: 8O tego nie rozumiem....
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
nikt mi tego nie poweidział, w Polsce jest tak mało nauczycieli, że na ogół wszyscy zaczynają od seitei iai bo mało kto zna koryu na tyle dobrze by go nauczać. Seitei jest eklektyczne, wspólne dla wszystkich szkół, nie trzeba się kłócić czy jest dobre czy złe, ale i tak każdy nauczyciel robi je nieco inaczej. Po za tym nigdzie nie napisałem jak jest na świecie jreżeli chodzi o trenowanie iaido, miałem na myśli Polskę.


End Powiedział:

U nas nei ma stopni Kyu ani chbya nawet DAN(chociarz nei jestem tego pewien). A uczymy się nie po to żeby siechwalic przed kumplami i laskami że mamy jakiś stopień tylko po tożeby byc coraz lepszymi w tym co robimy



u nas stopnie są, ale tak jak Wy, nie ćwiczymy by się chwalić z dwóch powodów, bo to nie przystoi wojownikowi, no i mało to kogo obchodzi :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Juz sie dowiedzialem szczegolow. Faktycznie to swiatowa federacja kendo polozyla lape na iaido i wprowadzila seitei iai jako swoje kata. I dlatego wszyscy maja to cwiczyc. Tak zakombinowali, ze nawet w japonii wiekszosc doskonalych mistrzow iaido na to poszla.
Dla mnie to jest niezrozumiale, co ma iaido do kendo? to sa dwie oddzielne dyscypliny, majace rozne cele. Co gorsze, narzucaja swoich nauczycieli iaido, czasem jakies straszne badziewie, jak na Wegrzech, gdzie nagle miejscowy reprezentant kendo, 6 dan kendo, 26 lat, zostal szefem iaido na kraj, choc iaido nigdy nie cwiczyl!!!!

To co piszesz, ze wszyscy w Polsce cwicza tylko seitei iai, mnie zalamuje. Przeciez istnieja dziesiatki roznych szkol, kazda z nich ma swoje kata :twisted: :twisted: :twisted: Jedyne wyjscie zeby sie z tego wygrzebac, to znalesc autentycznego mistrza, ktory cwiczy wylacznie koryu, a nie kendo, i od niego sie uczyc.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
mnie też fakt dołuje, ale nie mam nic do powiedzenia, po za tym seitei iai nie jest takie złe, na koryu przyjdzie czas. Seitei daje pewne podstawy, które nie zawsze dadzą szkoły koryu, które uczą już iaido z wysokiej półki, a potrzbne są podstawy, to masz w seitei, masz rację że sztuczne zarządzenie są denerwujące, niedawno do seitei dodano dwie formy, jak my zaczynaliśmy w szczecinie to form przez 2 -3 lata było 10, potem zrobiło sie 12, na ale to już polityka. Iaido jest przez kendoków traktowane po macoszemu stąd wśród kendoków jest dużo kaszaniarzy, jeżeli chodzi o iaido, ale spotykałem już Japończyków, którzy byli wspaniali i w jednym i drugim :-) Na to wychodzi, że Polska to zadupiewo :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024