Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do End


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Do End
konihi wa ziomek :)

czytalem ze cwiczysz Iaido chcialem sie zapytac jaki styl ? i jak wyglada trening u was (jesli chodzi o Iaido to jestem zielony) czy ciwczycie caly czas kata czy macie jeszcze jakies walki sytuacyjne przechwyty itp.
opisz taki standardowy wasz trening jesli mozesz.

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
No więc tak.
Njapier są tradycjne pokłony do senseia,flagi i meicza japońskiej a następnie rytualne zatykanie meicza za pas OBI.
Czasem jest jakaś rozgrzewka z mieczem(ale nei zawsze bo mamy tylko 1,5 h do dyspozycji).
Zwykle przerabiamy kilka do kilkunastu kata( czasem nowe czasem stare a czasem jakeiś kombinacje) nastepnie jest keiko. Tutaj sie wymienia miecze na bokkeny i ćwiczymy układy w parach.
Po tym jest znowu ukłon do miecza, flagi, senseia i innych ćwiczących.
Po tym są sprawy organizacyjne i wszyscy siezbierajado do domu.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Szkoda tylko że mamy iaido tylko raz w tygodniu. I to tylko 1,5 h. Ale jak narazei wiecej sie nie da ;( . W każdym razie ma bycza neidługo drugi trening ale to i tak za mało ;(.
Mimio to na treningach(u nas) jako cwiczący nie da sie nudzidzić. A sensei ma poczucie humoru co jest czsami ważne by sie roluźnić.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
czyli, że ćwiczycie seitei iai, u nas jest podobnie ale my jeszcze robimy czasami koryu (muso shinder eishin ryu, lub muso jigiden eishin ryu), po za tym nihon kendo kata.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Muso Jikiden Eishin Ryu
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
End czyli cwiczycie Muso Jikiden Eishin Ryu i uzupelniacie formami z innych styli ? Kiedys widzialem Wasz pokaz na pl karkowskim i wypadl calkiem niezle (zajebista muza) postaram sie wpasc w sobote zobaczyc to na wlasne oczy.

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Nie pamietam żebyśmy uzupełniali formami z innej szkoły. Myślęzę w naszej szkole jest wystarczajaco układów kórych jeszcze nei znamy.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

Muso Jikiden Eishin Ryu



a seitei iai, robicie seitei iai?
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Lukew napisał:

czy macie jeszcze jakies walki sytuacyjne przechwyty itp.

:?: :?: :?: Czy mógłbys opisać jak wygląda taka walka (rozumiem , że bokuto?) i jak wygląda sytuacyjny przechwyt?
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

Muso Jikiden Eishin Ryu



a seitei iai, robicie seitei iai?


seitei iai? nie wiem co to jest. Albo nei kojarze. W kżdym razei cwicże od maja wiec jestem na pcozątku drogi...
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Kendoka mialo byc walki sytuacyjne, przechwyty :) zapomnialem przecinka. Co to jest bokuto ?

Pozdrawiam
Lukew
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Bokuto to jest Bokken z saya i sageo.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

seitei iai? nie wiem co to jest. Albo nei kojarze. W kżdym razei cwicże od maja wiec jestem na pcozątku drogi...



to zara jak Wy ćwiczycie to iaido, przecież seitei iai to podstawa iaido, dopiero jak się to opanuje to można robić co innego, mam tu myśli szkoły koryu
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

to zara jak Wy ćwiczycie to iaido, przecież seitei iai to podstawa iaido, dopiero jak się to opanuje to można robić co innego, mam tu myśli szkoły koryu

Marcin, nie przerazaj mnie, przeciez kazda szkola ma swoje serie kata :roll: Co ty myslisz, ze wszyscy cwicza seitei iai, bo ty cwiczysz???? :rofl:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Szczepan, a co moze nie??? Z tego co mi wiadomo, poki co w Polsce ale i rowniez w Niemczech na stopnie iaido zdaje sie wlasnie saitei iai, a wiec jak mozna zdawac i nie cwiczyc.... Ktory by mistrz nie przyjezdzal do Polski walkuje na stazach saitei iai.... NO dobra moze i w Japonii sa szkoly gdzie sie nie cwiczy saitei, ale przeciez stamtad to wyszlo, te 12 form to nie jakies wymysly europeczykow, a wlasnie mistrzow japonskich....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Nix, jak by ci tu powiedziec.....Ja cwicze Muso shinden ryu i mamy na poczatku 3 poziomy cwiczenia, kazdy poziom to jedna seria kata - shoden, chuden, okuden(seria na siedzaco i druga na stojaco). Oprocz tego cwiczymy rowniez kata z innych szkol, np Toyama ryu i kilkanascie innych....
Kazda szkola ma swoje kata, np Muso Jikiden Eishin Ryu ma niektore kata podobne do naszych ale sporo kompletnie innych.

Podejrzewam ze te slynne seite iai to jakis mix z roznych szkol wprowadzony jako standard przez jakas federacje, najpredzej przez kendokow jako uzupelnienie ich treningu.
Ale federacji iaido jest jak mrowkow na swiecie :wink:

Ale siem spytam dzis wieczorem Claude'a o te seite iai dokladnie.
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

Szczepan, a co moze nie??? Z tego co mi wiadomo, poki co w Polsce ale i rowniez w Niemczech na stopnie iaido zdaje sie wlasnie saitei iai, a wiec jak mozna zdawac i nie cwiczyc.... Ktory by mistrz nie przyjezdzal do Polski walkuje na stazach saitei iai.... NO dobra moze i w Japonii sa szkoly gdzie sie nie cwiczy saitei, ale przeciez stamtad to wyszlo, te 12 form to nie jakies wymysly europeczykow, a wlasnie mistrzow japonskich....


O ile pamiętam Sesnei Sekiguchi nie wałkował z nami na seminarium Seitei Iai tylko kata z naszej szkoły
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End

Marcin, nie przerazaj mnie, przeciez kazda szkola ma swoje serie kata :roll: Co ty myslisz, ze wszyscy cwicza seitei iai, bo ty cwiczysz???? :rofl:


jak gościu może robić koryu jak nie zna seitei iai, kto go tego koryu nayczył ?? duch święty, tak napisał NiX, japońce uczą najpierw seitei, potem znowu seitei, a potem koryu dla wyższych stopniem. :-) Seitei ma zadanie nauczyć cięć, spojrzenia, postawy i takich innyxch pierdołów, bez znajomości których z iaido do przodu nie pójdziesz. Po za tym jak End nie wie co to koryu to mógłbym sie zastanawiać kto go uczył iaido, bo chyba go nie wymedytował :-) :D :)

co do własnych kata, to masz rację, wymyśliłem jedno jak byłem z kumplami na biwaku i w dodatku nie całkiem trzeźwy :) muszę je jeszcze dopracować, jak będę ponownie w tym błogosławionym stanie :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
End nie wkurzaj sie za moje moje posty ,ale naprawdę zdziwiło mnie że nie wiesz co to jest seitei iai. :-) :D
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Do End
Nie wkurzyłem się. Byłem bardzie ciekaw o co ci chodzi. Ale po pewnym czasie sie skapnołem o co. U nas nei ma stopni Kyu ani chbya nawet DAN(chociarz nei jestem tego pewien). A uczymy się nie po to żeby siechwalic przed kumplami i laskami że mamy jakiś stopień tylko po tożeby byc coraz lepszymi w tym co robimy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024