Skocz do zawartości


Zdjęcie

balisong - do tych co machają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

balisong - do tych co machają
hej

od jakiegos czasu bawie sie balisongiem - takim za 13zl od rosjan na targu... juz sie rozklekotal..

info czerpie ze stronki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak dotad to najlepsze zrodlo jakie znalazlem w necie.
jakbyscie mieli jakies lepsze stronki to podajcie adresy.

no i takie pytanko: po co machacie?
ja dla zabawy (nudno czasem w pracy), no i dla pocwiczenia rąk.. (tez czasem nunchaku macham, ale to inna historia).

a Wy po co machacie?
bo autor balisongextreme mi.in. dla samoobrony... czasem podaje wlasnie jakies takie rzezcy typu zabawa sliskim (od oleju) balisongiem - nie zebym negowal cos takiego, ale nie wyobrazam sobie ze dzgam kogos nozem (nawet w samoobronie).
albo taka sytuacja, ze ja wyciagam noz i atakujacy mnie tez wyciaga noz. i co wtedy? tniemy sie?

tak wiec dla zabawy macham

i jezszce kwestia wyciagniecia blokady (ten dzyndzelek ktorym spinamy oba ramiona balka) - ja wyjalem, bo troche niewygodnie sie z tym kreci.
a Wy? - trudniej ramiona rozpoznac...

podobaja mi sie tez te rzeczy z zamknietym balisongiem. gosc ma wycwiczone rece (prawa i lewa) - tak plynie to robi... piwoty itd..

troche pomieszany post, ale pozno sie robi..

moze jakies rady dla sredniopoczatkujacych macie?
licze na RobertaP - kiedys z nim maile o machaniu pisalem...
a wiec RobercieP - odpowiesz cos?

pozdrawiam wszystkich

ps
znacie zdresy sklepow internetowych gdzie mozna dostac balisongi takie do 100zl (PLN) - bo na takie za 150$ to mnie nie stac...

albo jakies sklepy we wroclawiu (oprocz tego na gwarnej)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
Macham od 2 miechow, bo lubie :) Od ponad roku cwicze tez nuncha i balisong wydal mi sie dobrym uzupelnieniem trebubgu nadgarstkow i przedramion. Poza tym czesto jestem poza domem i z nozem przy boku czuje sie pewniej, choc raczej nie uzylbym go w walce.

Jak szukasz filmow zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] znajdziesz tam dzial poswiecony balisongom w ktorym jest pare filmow i duzo cennych wskazowek.

Co do blokady, to ja w moim ruskim tez wyjalem bo w ogole nie trzymala, ale w nozu w ktorym mam teraz vlokada trzyma jak nalezy i raczej jej nie wymontuje.

Co do nozy do 100 zl. Tutaj masz dobry noz marki herbertz:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

sam go mialem, ale sprzedalem choc byl naprawde spoko.
Ale jak chcesz sobie pomachac na powaznie, polecam ktorys z balisongow z wyzszej polki: benchmade, microtech a wkrotce i spyderco...

Mam nadzieje, ze pomoglem... Pozdrawiam!
  • 0

budo_oloczeka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
Vince możesz powiedzieć coś więcej na temat proponowanego przez Ciebie balisonga?

Tak się składa, że w podanym linku nie ma zdjęcia, czy nóż wygląda tak samo jak [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?

I jeszcze jedno, cena tych balisongów waha się w granicach 50 – 80 zł. Czy naprawde sa one zdecydowanie lepsze od tych kupionych na targu za 15 – 20 zł? W sumie to tylko 40 zł różnicy.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają

znacie zdresy sklepow internetowych gdzie mozna dostac balisongi takie do 100zl (PLN) - bo na takie za 150$ to mnie nie stac...
albo jakies sklepy we wroclawiu (oprocz tego na gwarnej)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale nigdy tam nie kupowałem (choć mnie kusi) i nie wiem, jak z dostawą do Polski. Seiken kiedyś pisał, że te jaguary niezłe są (w swojej cenie oczywiście)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Opisałem krótko balka herbertz'a zaraz po zakupie, zdjęcia też są.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają

Vince możesz powiedzieć coś więcej na temat proponowanego przez Ciebie balisonga?


Jasne... Noz dokladnie taki, jak tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy sie oplaca ? Jak najbardziej! Herbertz to u nas praktycznie najlepsze balisongi (nie liczac nozy od dystrybutorow benchmade, MT oraz CS) moj egzemplaz byl dosc ostry oraz co najwazniejsze zaczep wreszcie spelnial swoja funkcje... ponadto noz jest tak skontruowany ze ostrze nie obija sie o wnetrze rekojesci... za takie pieniadze jak najbardziej polecam!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale nigdy tam nie kupowałem (choć mnie kusi) i nie wiem, jak z dostawą do Polski. Seiken kiedyś pisał, że te jaguary niezłe są (w swojej cenie oczywiście)


Z tego co wiem Jaguary i Herbertze sa w jakis sposob powiazane, podobnie zrobione itd. Z tego co sie orientuje to te 2 marki naleza do najlepszych lowendowych balisongow... no, niech bedzie, ze to klasa srednia balkow :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
A propo, planuje zroic stronke o balisongu na modle tej, jaka mam o nunchaku, ktos bylby zainteresowany wspomoc mnie w tym ambitnym dziele ?:) To bylaby pierwsza porzadna stronka o Balisongu w Polsce...
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
Vince

Chętnie się dołącze. Mam co prawda skromną wiedzę, ale powiedz czego Ci potrzeba może się przydam.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają

To bylaby pierwsza porzadna stronka o Balisongu w Polsce...

To moja qrde jest nieporządna ? Ja wiem, że dawno nieaktualizowana, ale żeby tak od razu z grubej rury :cry:
Jak adresu nie znasz zerknij w podpis 8)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
to nie mialo byc obrazliwe :)
Twoja stronka jest spoko, po prostu myslalem o zrobieniu czegos wiekszego... no wiesz, spis najlepszych balkow, konserwacja, jakies filmiki mozeby sie znalazly.. popracuje nad tym, jak tylko znajde czas...
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
posprawdzam sobie te stronki - dzieki.

i jeszzce pytanko - jak cwiczycie? jak wam sie nudzi (ja tak mama)?

czy moze jakis sztywny plan - co chyba jest bez sensu - powinno to byc przyjemnoscia...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balisong - do tych co machają
ucz sie non stop czegos nowego (vide balisongxtreme) to Ci sie nigdy nie znudzi... a jak juz nie mozesz patrzec na balisonga to zrob sobie przerwe... ja tak robie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024