Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie macie nunchaka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

metalowe i z łańcuchem

i nosisz metalowe ???
  • 0

budo_berni24
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
Powiedz mi po co by mi było jakbym nie nosił ???
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

Powiedz mi po co by mi było jakbym nie nosił ???

zeby powiesic na scianie, chwalic sie gosciom i popisywac przed laskami :) :) :wink:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

Powiedz mi po co by mi było jakbym nie nosił ???

zeby powiesic na scianie, chwalic sie gosciom i popisywac przed laskami :) :) :wink:

no tak tez mozna
mi sie wydaje ze metalowe jest za wolne i a ciezkie ale jak kto woli :)
  • 0

budo_berni24
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
Owszem, metalowe jest wolne w porównaniu z drewnianym. Ale można się przyzwyczaić.A to że ciężkie to jest dla mnie zaleta.Gwarantuje za to dużą siłe udeżenia.Już się do niego przyzwyczaiłem i na pewno nie zamienie na drewniane.
  • 0

budo_viniu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

Piszcie, piszcie :)


czarne, drewniane ze stalowymi łożyskami i łańcuchem (made in Taiwan)
bezszmerowe i strasznie szybkie

ludzie apel do początkujących nie używajcie wyrobów nunchakopodobnych z pianki czy gąbki (chyba że do pokazów albo sparringu


:wink: ) - i tak się niczego nie nauczycie a po przeskoczeniu na drewniane albo boże nie daj metalowe czeka was seria bolesnych i trudno gojących się rozczarowań

no to na ra
  • 0

budo_viniu
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

Owszem, metalowe jest wolne w porównaniu z drewnianym. Ale można się przyzwyczaić.A to że ciężkie to jest dla mnie zaleta.Gwarantuje za to dużą siłe udeżenia.Już się do niego przyzwyczaiłem i na pewno nie zamienie na drewniane.


no i dużo większą bezwładność niż lżejsze drewniane - a w walce to i tak gościowi nie robi aż takiej rożnicy czy dostanie z siłą 300kg/cm czy 350kg/cm
i tak jest dead a szybkość i manewrowość nunchaka to jego podstawowa zaleta

ty się może przyzwyczaisz ale czy przeciwnik zaczeka dłużej żebyś go trzepnąl wolniejszą bronią :wink:

pozdrawiam
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
ja mam drewniane na łańcuchu.drewniane na lince i jeszcze jedno drewniane oktagonalne które uważam za najlepsze(ogromna prędkość i moc uderzenia) miałem jeszcze jedno przywiezione z usa drewno bloodwood + łańcuch niby najlepsze było bo z zajebistego drewna i wogule ............ale........ troche cięzkawe jak dla mnie. wole jak nun jest szybkie.wiadomo że niemoże byc za lekkie bo.......... a wogule należe do tej mniejszości która woli nun na lince....... bo z tego co sie orietuje to zdecydowana wiekszosc woli na łańcuchu. no mnie jakoś bardziej pasuje linka,szybciej mi sie macha i moc uderzenia jakby większa.
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
drewniane z linka handmade i drugie z łożem kulowym i łańcuchem (tyż drewno)
fakt cwiczenie lekką atrapa to poracha całkowita

chyba lepiej zeby łeb bolał na poczatkun nauki niz nagle potem jak sie zwykłe złapie w ręce ...... a mnie bolał na początku oj bolał - raz to nawet gwiazdy obaczyłem .....
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
A ma ktoś może teleskopowe?
Miał takie mój trener i było rewelacyjne. Niestety wtedy nie umiałem ocenić jeszcze walorów użytkowych. Oczywiście poza noszeniem bo w tym przypadku super.
Ogólnie: 3 segmentowe pałki, łańcuch, wszystko w dwupozycyjnej kaburce... miodzio... :P
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
niemam ale widziałem i dotykałem-jedna wade miało - segmenty końcowe - a raczej środkowe - te połączone łancuchem - "były pełne"
i miały stosunkowo duża masę niż pozostałe co powodowało że było cholernie zaszybkie..... (zasada ruch po okręgu wynikająca z odległosci środka masy od osi obrotu ) ..........
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
No właśnie, ale myśląc o nunchaku jako narzędziu do samoobrony, czyli noszonemu na codzień to tylko takie :twisted:

PS
Względy prawne z przyczyn oczywistych pomijam :wink:
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
Mam czarne, z jakiegoś twardego drewna. Na łańcuchu i z łozyskami. Środkowe oczko w łańcuchu zastąpiłem małym karabińczykiem, tak że moge je w ciągu sekundy rozdzielić na dwie palki i w sekunde spowrotem połączyc w cep :) . A co najdziwniejsze - takie rozwiązanie polecił mi komendant policji 8) . "Polska kraj, dziwna kraj..." :|
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

Mam czarne, z jakiegoś twardego drewna. Na łańcuchu i z łozyskami. Środkowe oczko w łańcuchu zastąpiłem małym karabińczykiem, tak że moge je w ciągu sekundy rozdzielić na dwie palki i w sekunde spowrotem połączyc w cep :) . A co najdziwniejsze - takie rozwiązanie polecił mi komendant policji 8) . "Polska kraj, dziwna kraj..." :|


Heh praktyka czyni mistrza, także w omijaniu przepisów, możesz więc komus wpier... a póxniej rozłozyć sprzęt na czynniki pierwsze i nie mieć obaw o zatrzymanie, sam zastosowałbym podobne rozwiązanie, gdybym zaposiadał nunchaku :)
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

(...) możesz więc komus wpier... a później rozłozyć sprzęt na czynniki pierwsze i nie mieć obaw o zatrzymanie (...)


No niezupełnie w tym celu stosuję ten sposób :) . Parę razy miałem taką sytuację, że jadąc rowerkiem na trenig zatrzymywała mnie policja (uwzięli się na mnie chyba :? ), w sprawie czy rower nie kradziony i takie tam, a przy okazji: skąd jedziesz?, dokąd jedziesz?, a co masz w plecaku?, i inne ... :evil: No i żeby się na paragrafy nie załapać to sobie noszę teraz oddzielnie dwie pałki :) .
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
Ja mam Mocne Dębowe :wink:
Na sznureczkach, okucia tylko przy sznureczkach, robione na zamówienie, ośmiokątne.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka

(...) możesz więc komus wpier... a później rozłozyć sprzęt na czynniki pierwsze i nie mieć obaw o zatrzymanie (...)


No niezupełnie w tym celu stosuję ten sposób :) . Parę razy miałem taką sytuację, że jadąc rowerkiem na trenig zatrzymywała mnie policja (uwzięli się na mnie chyba :? ), w sprawie czy rower nie kradziony i takie tam, a przy okazji: skąd jedziesz?, dokąd jedziesz?, a co masz w plecaku?,


Własnie jak to jest przy zatrzymaniu zastanawiam się bo czasami mam ochotę nosic młócke ze soba w plecaku, ale troszke sie obawiam o konfiskatę mienia, w przypadku takiego przypadku :) . Ktos kompetentny może się wypowiedzieć ???
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
1.Mogą Tobie skonfiskować i jeszcze będziesz miał sprawę w sądzie za nielegalne posiadanie broni. W przypadku nunchaku możesz zarobić grzywnę w najgorszym razie zawiasy plus przepadek mienia - nunchaku. W zależności od podejścia prokuratora do przepisów. Możesz zarobić za posiadanie łańcuchowego z okuciami, w ekstremalnych warunkach za każde. Sczegóły patrz ustawa o broni i amunicji. DU Nr 53/1999, poz. 549 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2. Spróbuj złożyć wniosek o zezwolenie na posiadanie nunnchaku. Będzie dobrze jeśli Ciebie wyśmieją.[/url]
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie macie nunchaka
Posiadam nunchaku drewnianie w kolorze czarnym, lakierowane, na końcowkach złobione . Pięknie, ale to pięknie wyglądające. Łączone linką, również w kolorze czarnym. Kupione od kolesia na Allegro. Bardzo, ale to bardzo mi się podoba 8)
Wcześniej miałem 2 pary zwykłych nie lakierowanyh, robionyh ze sztyla, ale je sprzedałem bo zakupie tych czarnych.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024