Skocz do zawartości


Zdjęcie

stojka w BJJ/LL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_combo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

stojka w BJJ/LL
witam

tak sie zastanawiam, czy do optymalnego treningu stylow wybitnie parterowych jak bjj/LL nie potrzebny jest dodatkowo trening judo/zapasow albo odwrotnie. Czy nie jest tak, ze walczac w Bjj/LL czlowiek za bardzo nastawia sie na parter i nie dba o stojke, ktora na ulicy na przyklad jest najwazniejsza? Nie chodzi mi o zwyklych smiertelnikow, tylko o to, ze judoke nie jest tak latwo rzucic, a zapasnikowi wejsc w nogi to tez niemala sztuka. Czy sprowadzenia do parteru cwiczone na treningach bjj/ll sprawdzaja sie tez na judokach, zapasnikach tam gdzie nie ma maty, gdzie nie mozna liczyc na to, ze on rzuci, a ja sie wtedy jakos wykrece w parterze?
Gdyby cwiczyc pod katem samoobrony/ulicy itp, nie bylo by rozsadniej wiec cwiczyc przede wszystkim judo/zapasow, a bjj/ll jako uzupelnienie?

takie mi sie pytania nasuwaja, jak ktos ma stycznosc zarowno z judo/zapasy jak i bjj/LL prosze o wypowiedz na temat; ))

pozdrawiam
combo
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
Zapewne zależy to od sekcji. Np w Krakowie, u Dudu, ćwiczy się również w stójce, rzuty, wejścia w nogi, z treningami kick-boxingu włącznie. Przychodzą na treningi zarówno judocy jak i zapaśnicy i można skonfrontować umiejętności. Oczywiście domeną BJJ jest parter i na tym skupia się główną uwagę i myślę, że nie może być inaczej. Tak jak nie można wymagać od judoki doskonałych kopnięć i uderzeń a od kick-boxera świetnych rzutów.
  • 0

budo_combo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
taa...no ale o to mi wlasnie chodzi. bjj/LL przedstawiane sa czesto jako naj naj naj...ewentualnie z dodatkiem judo/zapasow/uderzen/itp.. a przeciez nigdzie nie nauczysz sie tak dobrze walczyc w stojce, jak na stylach ktore klada nacisk glownie na to. czyli jak ja np mam malo czasu, to wybralbym styl parterowy tylko i wylacznie jako dodatek do tych dotychczas juz sprawdzonch styli i sportow walki jak judo/zapasy/rozne boksy. Co wg mnie nie zmniejsza wartosci bjj/ll tylko ogranicza ich zasieg. Co innego oczywiscie jesli bym sie przymierzal sie do kariery sportowej w jakims stylu parterowym.

pozdrawiam
combo
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
Combo,
Byc moze te wszyskie ahy i ohy wkolo bjj wynikaja z jednej prostej rzeczy. Parter byl bardzo zaniedbana strefa walki. W wielu systemach on po prostu nie istenieje. Tak wiec zaskoczyc przeciwnika i przejsc z nim na ziemie oznaczalo miec juz praktycznie wygrana walke.
Tak bylo kiedys....
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
A dzisiaj?
Chcesz dobrze walczyć,to ćwicz Bjj,Boks,Muai Thai i Zapasy.
To zależy od sekcji(instruktora),czego się będziesz uczył.
W Lublinie Fiodor przynajmniej 1 trening w tygodniu przeznacza na przygotowanie do walki na ulicy,czyli:
-Uderzenia i kopnięcia
-Sprowadzenia
-Parter(naprawdę bardzo mało)
-Walka nożem

Jak doda do tego strzelanie z M16 i obsługę helikoptera Apache,to na ulicy będę nie do rozwalenia :) :) :)
Pozdr.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL

taa...no ale o to mi wlasnie chodzi. bjj/LL przedstawiane sa czesto jako naj naj naj...ewentualnie z dodatkiem judo/zapasow/uderzen/itp.. a przeciez nigdzie nie nauczysz sie tak dobrze walczyc w stojce, jak na stylach ktore klada nacisk glownie na to. czyli jak ja np mam malo czasu, to wybralbym styl parterowy tylko i wylacznie jako dodatek do tych dotychczas juz sprawdzonch styli i sportow walki jak judo/zapasy/rozne boksy. Co wg mnie nie zmniejsza wartosci bjj/ll tylko ogranicza ich zasieg. Co innego oczywiscie jesli bym sie przymierzal sie do kariery sportowej w jakims stylu parterowym. pozdrawiam
combo

A czegoś ty się spodziewał? Jakiegoś cudownego systemu nicującego wszystkich? Nie ma takiego, coby kto nie mówił. Po drugie, nie walczy styl tylko człowiek, a po trzecie co rozumiesz jako style "juz sprawdzone"? I co to są "różne boksy"? Coś mi się widzi, że się czepiasz, ale nie do końca wiesz czego. Sprecyzuj pytania, to pogadamy. :?
  • 0

budo_phcthulhu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
Prawda jest taka, ze na ulice BJJ i inne chwytane wystarcza, poniewaz dalej zaskakuja i sa po prostu skuteczne.

Walki na ulicy bardzo czesto koncza sie na ziemi, a juz zawsze dochodzi do klinczu (pomijajac walki typu: strzal z banki - koniec walki) i to nie jest slogan. A majac jakies tam pojecie o stojce nawet w bjj to i tak jakos sciagniesz goscia na ziemie jak juz dojdzie do klinczu i nie mowie tu o sciaganiu do gardy.

Hast: Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie po ulicach nie chodza cross-trainingowani MMA fighterzy, wiec BJJ ciagle wystarcza, a ze w NHB BJJ samo juz nie wystarczy to sie zgodze.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL

Hast: Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie po ulicach nie chodza cross-trainingowani MMA fighterzy, wiec BJJ ciagle wystarcza, a ze w NHB BJJ samo juz nie wystarczy to sie zgodze.


Sorry. Ja po prostu w dziwny sposob pojmuje "samoobrone" ;-)
Do samoobrony bjj wystarcza podobnie jak masa innych sztuk walk czy sportow :wink:
Jezeli chodzi o profesjnonalny sport (MMA) to doszlismy do konsensusu :)
  • 0

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
moze tak z innej beczki:)wczoraj miałem pierwszy przypadek walki od 2 lat na ulicy:),low kick goscia ścieło na ziemie balaszka ale nie przeciagałem tylko trzymałem z wyczuciem a druga ręka waliłem go w mordę:) byłem podjarany wiedziałem co chciałem zrobic i zrobiłem
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL

moze tak z innej beczki:)wczoraj miałem pierwszy przypadek walki od 2 lat na ulicy:),low kick goscia ścieło na ziemie balaszka ale nie przeciagałem tylko trzymałem z wyczuciem a druga ręka waliłem go w mordę:) byłem podjarany wiedziałem co chciałem zrobic i zrobiłem


nie chce sue czepiac ale po co byla ta balacha...???? chciales pokazac ze bjj cwiczysz??? jak scielo na ziemie kolesie po lowcku to kolejny papec w puco i po zawodach....
podziekuj bogu ze gosc nie mial zadnych kolegow ktorzy by cie w glowe kopli bo bys skoczyl w szpitalu jak moj znajomy (tez od bjj)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
Druga ręką? Ręką, a nie nogą? To co to była za balacha? Z dosiadu, tylko taka na max z tułowiem w stronę głowy przeciwnika?

Z balachą na ulicy to w ogóle jest problem, bo jak się kogoś nie chce połamać, to można go nią tylko 'zniechęcać'.. a to taka trochę płynna granica, czy koleś już jest zniechęcony, czy jeszcze wkur***ny :wink:
  • 0

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
1.osoba która napisała wnioskuje że myślisz że zaczepiałem i jakiś taki cwaniaczek jestem co pochodzi troszke na bjj i kozaczy. zle myślisz całkiem w druga strone
2.gosciu w krutkim rekawku złapałem za łape 2 rekoma kontrolowałem jedna a druga walilem po pysku tak zwane lepy:) wkońcu wioslo jestem i kto mnie widział może zaświadczyć że mam nie przeciętnie długie kończyny:)
3. a tak wogule to mi wisi co tam sobie myslicie:) jednym słowem chcialem powiedzieć że treningi nie poszły na marne
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
Jak ktos nie ma wogole stycznosci ze sztukami walki i nie trenuje zadnej samoobrony to i tak bojke kojazy przede wszystkim z cepami i szamotanina w parterze. Z reguly walki zawsze wygladaly podobnie. (od bojek w piaskownicy , az po sklepik z piwkiem;)

W latach 70,80-tych jak dopiero raczkowaly wschodnie sztuki walki w Polsce,wiekszosc ludzi nie cwiczacych walczyla podobnie. Nie do pomyslenia bylo, ze ktos moze nagle kopnac bardzo szybka , prawie niewidoczna, obrotowke na glowe i znokautowac (lub zrobic jakas skuteczna dzwignie).
Wtedy sztuki walki zaczynano wlasnie kojarzyc z czyms takim, a malo ludzi cwiczylo i malo osob sie spodziewalo takiej obrony. Faktycznie mozna bylo zaskoczyc kopnieciem, bo nikt sie tego nie spodziewal, a sam fakt jego wykonania juz mogl byc uznawany za znajomosc technik walki :-) (dzieki filmom made in HK ). To wlasnie byl miedzy innymi wyroznik osoby uprawiajacej MA :) .
Wraz z rozpowszechnieniem karate, kung-fu, kick boxingu itp... Pokazy, rozne zawody na zywo i w telewizji.. ludzie zaczynali sie do takich mozliwych zachowan przyzwyczajac i coraz wiecej osob liczylo sie z podobnymi formami obrony i ataku. Za sprawa filmow fabularnych, a nawet ludzi cwiczacych sztuki walki MA do tej pory kojazy sie przede wszystkim z walka w stojce.
Teraz to wlasnie BJJ raczkuje, stosunkowo malo jest jeszcze rozpowszechnione i zaskoczenie podczas walki moze byc ogromne. Dlatego skutecznosc tego stylu w walce 1/1 jest duza. Jak ktos nie trenuje nic, to dla trenujacego BJJ zejscie z nim do parteru jest dobrym rozwiazaniem i moze pomoc wygrac walke, jesli napastnik trenuje (a nie liczy sie z obrona w parterze) to rowniez.
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
gorzej jak jest dwoch :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
czyli z tego jak ktoś napisał wynikało by że za parę lat, bójkowicze osiedlowi będa spodziewać się już parteru i nie będzie on dla nich zaskoczeniem. Sorry, ale tak wynika z jednego z postów i tak może być, ludzie którzy się leją na ulicy, stosują ograniczoną gamę technik, ale wystarczającą by komuś zrobić kuku, do tego mogą dojść techniki parterowe, w końcu bjj może uczyć się każdy. :-)

Walki uliczne zmienią wówczas oblicze, o ile tak się stanie. :-)
  • 0

budo_chrzanek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin i okolice...

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
i jak ktos bedzie chcial wziac udzial w turnieju vale tudo to bedzie wystarczylo przejsc sie poznym wieczorem po osiedlu i zaczepic pierwszego napotkanego goscia :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
To juz sie stalo. Opowiadali mi kolesie, jak dwoch gosci lalo sie na ulicy, w koncu jeden drugiego zaczal grzac z dosiadu.
K_P
PS. PHCthulhu pozdrawiam!
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
pytanie tylko czy ten który walił z dosiadu to robił to był wysdzkolony, czy też odruchowo, bo parter to nie jest jakaś tam wielka filozofia, w walce ulicznej też coś może wyjść podczas szarpaniny, pytanie tylko co. dosiad uważam jest możliwy bo robiłem coś takiego podobnego jako dzieciak z kumplami, my na to wołalismy wrestling. rzecz jasna nie musi byc profesjonalny dosiad, na ulicy tylko strzały w mordę sa profesjonalne.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
W jednym sie z Toba nie zgodze - parter (oczywiscie na profesjonalnym poziomie) to JEST WIELKA FILOZOFIA! A jak by sie chcial to zobaczyc naocznie, to jesienia w W-wie bedzie Soca z Gracie Barra.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: stojka w BJJ/LL
ale ja mówiłem o parterze na poziomie szarpaniny a nie o profesjonalnym poziomie tegoż. Jak się dwóch gości szarpie i się wywalą bo tak też bywa, to zdarza się że jeden, z reguły silniejszy lub szybszy coś tam wykona po prostu kombinując. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024