Skocz do zawartości


Zdjęcie

SoulCalibur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_newash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

SoulCalibur
A kojarzycie gierke z Namco - SoulCalibur a także tejże gry część drugą? Może widzieliście kiedyś na automacie kata kilku bohaterów tej gierki? Dla mnie realizm tej gry jest naprawde wysoki. Myśle że pracowali nad nią sami masterzy od ruchu ludzkiego ciała i mistrzowie sztuk walki - ale naprawde ci masakratorzy. Ciekawe czy te wszystkie kata to jest jeszcze motion capture? KTO jest w stanie wykonać takie kata? Tak perfekcyjnie, z takim sercem? Gra jest boska, kilik rządzi. Kata SoulCalibur powalają na kolana.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
pewnie!
te gry byly dawniej wszedzie (co drugi sklep mial automat)
soul calibur rowniez bylo na automatach (ale o drugiej czesci gry nic niewiem i nie widzialem)
z bijatyk byly jescze street fighter, mortal kombaty i sporo z SEGI ale nie kazdebyly tak dobre
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Pewno, ze powala.
Graficy, amatorzy wprawiaja w ruch obraz ktory jest perfekcyjny pod wzgledem technicznym.
Moga narysowac co chca tj: katy sa " encyklopedczne " i nie do wykonania w " realu ". Tam zgadza sie kazdy cm.
Dynamika jest perfekt. Wszystko jest idealne.

Na zywo cos takiego :nie:
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
napewno gra soul calibur ma lepsze ofekty od polskeigo filmuy stara basn :]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Soul Calibur Realistyczny?!? LOL.
Zagraj w Bushido Blade (PSX).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Bushido blade? przestraszony

Tylko nie bb :twisted:

Nie podobami sie. A chodzilo o kata.
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Virtua Fighter only !!!
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
A jesli juz jestesmy w temacie to T4 RULEZ :!:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur

Bushido blade? przestraszony

Tylko nie bb :twisted:

Nie podobami sie. A chodzilo o kata.


Bushido Blade zazwyczaj wystarczy jedno cięcie i po ptokach.
Jesli ktos realizmem nazywa, przyjmowanie ciosów mieczem (czy toporem) na klate i dalszą walkę to stary wybacz...

A co do tych kata, w wiekszosci tego typu gier, znudza ci sie po godzinie grania......
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
I o to chodzi.
Nie jara mnie taki realizm.
Cos takiego moge sobje zrobic w realu. BB znudzilo mnie po pol godziny.
Za krotka walka na tak dludie dogrywanie etapow :wink: . Gra jest niedopracowana, nudna. Przynajmniej dla mnie.
A ciosy mieczem na klate :peace: . Ja sie chce przed konsola pobawic!
A poza tym tak jak mowie wole tekkena.

Nie zauwazyles ze wogule tu nie byla mowa o walce tylko o kacie.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur

I o to chodzi.
Nie jara mnie taki realizm.
Cos takiego moge sobje zrobic w realu. BB znudzilo mnie po pol godziny.
Za krotka walka na tak dludie dogrywanie etapow :wink: . Gra jest niedopracowana, nudna. Przynajmniej dla mnie.


Niedopracowana, stary chyba nie wiesz o czym mówisz, albo patrzysz tylko na grafike. Gra dawała zajbiste mozliwości, kt. do tej pory próżno szukać w najnowszych nawalankach. Od taki istotnych ja mozliwość zranienia oponenta, bo bajerki w stylu scinanaia hojarków (tfu bambusów).
Engine takie tekkena po prostu poszedł w innym kierynku. No i przedewszystkim należy wziąc po uwage to ze BB ma juz swoje lata, a grafa po prstu z dzisiejszej perspektywy trąca myszką. Ale jak Ci to tak bardzo przeszkadza, mozesz spróbowac odpalic ją na emulatorze psx'a. Dzięki czemu mozliwe bedzie ustwienie dodatkowych opcji, jak wyzsza rozdzielczość, filtrowanie tekstur, czy nawet atyaliasing ;)

A ciosy mieczem na klate :peace: . Ja sie chce przed konsola pobawic!
A poza tym tak jak mowie wole tekkena.


Degustibus non disputantum. Mnie akurat tekken specjalnie nie pociągal.

Nie zauwazyles ze wogule tu nie byla mowa o walce tylko o kacie.


Wiem ale mamy inne definicje realizmu, moze czepiam sie słówek. Mogles napisac ze, zajebiscie dopracowali animacje, ale zeby pisac realizm gry?. To ja ci powiem ze N4SHP jest zajebiscie realny, bo sie bryczki połyskują. Jakikolwiek fan ścigałek, parsknie smiechem. Bo dla niego realizm, oznacza realistyczny model jazdy i tym podobne piardy. Ot co. Odemnie EOT :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur

Wiem ale mamy inne definicje realizmu, moze czepiam sie słówek. Mogles napisac ze, zajebiscie dopracowali animacje, ale zeby pisac realizm gry?. )


obraz ktory jest perfekcyjny pod wzgledem technicznym.
Moga narysowac co chca tj: katy sa " encyklopedczne " i nie do wykonania w " realu ". Tam zgadza sie kazdy cm.
Dynamika jest perfekt. Wszystko jest idealne.
Na zywo cos takiego :nie:


O to ci chodzi? Nie czytasz wyraznie i sie jeszcze czepiasz. :wink: :)

Grales w tekkena? Skonczyles? W czasie napisu koncowego np. Howrang ( czy jak sie to pisze ) robi kate. Nie gra sie wtedy! Czaisz? Nie chodzilo mi o katy w grze :twisted: .

Nie wiem czy newoshowi chodzilo, bo jesli tak to robie przez kilka postow niezlego OT. :( :-)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
a w sprawie tekkena
to chyba najlepsza gra jaka mogla wyjsc na PSX'y (gra bijatyka)
a szczegolnie TEKKEN 3
bo najnowszy to juz taki sobie :/
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur

Dla mnie realizm tej gry jest naprawde wysoki


O to chodzi :wink: :)

Grales w tekkena? Skonczyles? W czasie napisu koncowego np. Howrang ( czy jak sie to pisze ) robi kate. Nie gra sie wtedy! Czaisz? Nie chodzilo mi o katy w grze :twisted:.


Qfa niedziel nie zmieniaj tematu ;)
Tekken to zupełnie inna para kaloszy..
No prawie, bo ten pajac ninja co wygląda jak raiden ma tez siakis mieczyk :)

Nie wiem czy newoshowi chodzilo, bo jesli tak to robie przez kilka postow niezlego OT. :( :-)


Wiem o co newoshowi chodzilo, od samego pocztku to wiem, tylko tak sie z nim drocze :)

Ale zeby wrócić do temata, zadam wam małą zagadkę, czym się różni 'Soul Edge' od 'Soul Blade'? :)
  • 0

budo_newash
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
okok
Tak... niefortunnie napisałem że realizm tej gry (SoulCalibur2) jest wysoki. Dla jednych realizm może oznaczać konsekwencje... np. w sile ciosu - i tak topór zablokowany rapierem już mierzi tych jednych. Dla drugich takich jak ja realizm oznacza wysoki poziom kinematyki(?) postaci, doskonałość ruchów czy obłość kształtów. Daleko jeszcze komputerowym bijatykom do realizmu (chociaż po co on komu? Odpadnie mnóstwo cunych chwytów np. ). W Tekenie 3 i 4 oraz w SC1 i SC2 (innych nie widziałem) istnieje jeszcze przestarzała mechanika przyjmowania ciosów. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś dostaje po pysku wprost to gra zamiast policzyć siłe takiego strzału i fizycznie go zobrazować odpala standardowe odchylenie główki w tył lub przy co silniejszych ciosach powoduje glebe postaci.
Kumpel ma taki programik: U szczytu schodów stoi gościu (grafa przeciętna) i zaraz będzie po nich spadał. Ty jako jego lokalny bóg przyczepiasz mu w dowolnych punktach jego ciała wektory sił w trzech wymiarach, po czym naciskasz "GO". Koleś spada jak natura nakazała zgodnie z Twoim życzeniem wyrażonym w Niutonach. Pytam się więc czy nie można takiego czegoś zaimpletować w Bijatykach? Dla japończyków byłby to dzień roboty.
Druga sprawa:
Kata w SoulCalibur(1) nie są jakimiś wstawkami w momencie gdy pisze hworang(czy jak sie to pisze) ale są to jakieś minutowe popisy max wykręcone. Bo, Chinese Sword, Dwa nunczaka, i jeszcze jedno co ta drobna panienka robi pokaz, co to za broń?
Trzecia sprawa: (ale mam dużo do powiedzenia... :)
Kata w SC1 wygląda (technicznie) tak jak granie w SC2. W SC1 grać się nie da :) w SC1 ogląda się kata.
BTW: Od Półtora roku trenuje Bo-jutsu, sam, samoistnie, jedynym moim trenerem jest Kilik.
A po piąte przez dziesiąte:
Na jakiej podstawie twierdzicie - wy - coponiektórzy że te kata są niemożliwe?? Kiedyś wam pokażę!...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
To o czym piszesz to animacja szkieletowa :)
W najnowszych gierach zaczynają uwzględniać tego typu sprawy.

Włąsnie dlatego wczesniej przytoczyłem BB. Coprawda jego fizyka miesi się w standardach z czasów gdy ta gra powstawała. Jednak czesc rzeczy o kt. piszesz była, np.zraniona w ramie postać, trzymała potem miecz jedną ręką.A zraniona w nogę walczyłą w przyklęku. W singlu po przejsciu planszy miała opatrzone zranione miejsca :) I to miało swój urok.

A co do realizmu animacji, sprzet idzie do przodu, to i giery oferują coraz więcej :)
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Ja ostatnio znalazłem gierke "Bushido", gra stara ale bardzo ciekawa.
Dzieje sie to w jakimś dojo, gdzie mamy do wyboru walke jo, karate, kendo i walka nunchako. Gdy opanukemy walke w dojo i pokonamy mistrzów możemy wybrać się na zawody gdzie spotykają się wszyscy zawodnicy i walczymy z różnymi gośćmi. Szkoda, że nie ma podobnej nowszej gierki :(
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Gdyby byla popularna to byla by nowsza wersja.
Jest ciekawa, ale szybko ci sie znudzi ( tak mysle ) , mi znudzila sie po tygodniu gry. W pewnym momencie jest po prostu monotonna. :|
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur

Gdyby byla popularna to byla by nowsza wersja.
Jest ciekawa, ale szybko ci sie znudzi ( tak mysle ) , mi znudzila sie po tygodniu gry. W pewnym momencie jest po prostu monotonna. :|

Tylko rozważ, że ta gra była przed 1990 rokiem i pewnie wielu o niej nie slyszało.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SoulCalibur
Tobie chodzi o " Bushido " a nie " BB " :? :oops:

Ale w " Bushido " gralem jeszcze na amidze :wink: :twisted: .
O najlepszych grach z tamtego czasu dalej pamietam :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dobrej zabawy :wink: .

I sorki za nieporozumienie.
Pozdrawiam wszystkich- bo dzis mam dobry dzien :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024