Skocz do zawartości


Zdjęcie

Box dla 10 latka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

Box dla 10 latka ?
Mam taki problem...Otoz moi cioteczni siostrzence ;] maja 7 i 8 lat....i chcialbym ich wyslac na treningi boxu w filii Gwardi Wrocław w moim miescie..W zwiazku z tym mam do was pytanie nastepujace: Czy to nie wplynie niekorzystnie na ich zdrowie?? nawet jesliby cwiczyli przez pare lat "na sucho" bez sparingu ???czy moze nie byloby zawczesnie na takie cos bo chlopaki sa jeszcze malo rozwinieci badzszybko by sie ich organizm wyniszczyl
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Takie dzieci to chyba lepiej na coś w stylu TKD czy karate...
  • 0

budo_orka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Uwazam, ze zajecia boksu bylyby dla nich odpowiednie, ale tylko w takiej formie jak przedstawiles - bez sparingów. Wiadomo, chodzi tu o ewentualne kontuzje czy nawet trwałe urazy charakterystyczne dla bokserów... Jezeli wykluczyć sparringi - trening bokserski to same korzyści dla takich mlodych chłopaków :wink:

Jednak mimo wszelkich zalet boksu uważam, że lepiej byloby wysłać siostrzeńców na zapasy.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Stanowczo odradzam. Proponuję coś, co daje większą możliwość treningu bezkontaktowego.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
dla dzieci tylko judo: mają odpowiednią metodykę pracy z dziećmi i urazowość niska
  • 0

budo_p4w3l
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Środa Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Wlasnie o to chodzi ze u mnie w miescie jest tylko box i karate..a ja chcialbym zeby z nich cos kiedys bylo i zeby osiagneli jakies sukcesy....mlodszy bratanek jest troche nerwowy i moze na boxie moglby wyladowac swoje nerwy?Na judo ich niestety nie wysle bo musieli by dojezdzac do wroclawia a na to niestety nie mam pieniedzy ani ja ani ich matka ktora ich sama wychowuje....
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Jeżeli trening boksu jest dobrze prowadzony i nie uczy bezpodstawnej agresji i nie prowadzi do kontuzji to jest dobre rozwiązanie.

W zasadzie to samo można powiedzieć o karate.

Natomiast jeżeli jest dostępne tam gdzie mieszkasz judo, albo nawet lepiej bjj to szczegónie w początkowej fazie lepszym rozwiązaniem jest bjj.

Później uzupełnienie treningów o boks.

ps. no chyba, że to przyszli mistrzowie boksu ;)

Trzeba pojechać i zobaczyc jak prowadzą treningi.
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Pojedź sam zobacz jak są prowadzone treningi (jedne i drugie)
Potem możesz pokazać je dzieciom - może same zdecydują co im się bardziej spodoba jeśli nadal będziesz niezdecydowany. W niektórych klubach jest możliwość bezpłatnego wejścia na pierwszy trening - zorientuj się bo może będą mogli wypróbować co im bardziej odpowiada.

Tak na prawdę trudno tu polecać konkretnie, ponieważ wiele zależy od tego ja są porwadzone treningi. Nie wiem jak wyglądają treningi boksu więc opwiadałbym się za karate, ale ktoś kto kocha boks powie pewnie że to świetna sprawa dla dzieciaków. Musisz więc ostatecznie sam zdecudować. Moim zdaniem jeśli im się spodobają treningi to niezależnie od wyboru będą mogły się "wyszaleć" i coś osiągnąć.
Powodzenia :D
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Box dla 10 latka ?
Wydaje mi sie ze boks nie wyniszczy ich organizmow jesli jak to napisales wczesniej "nie bedzie sparingow" :-) pozatym boks nauczy ich dazenia do celu oraz rozwina sie lepiej fizycznie (i szybciej) no i w szkole nikt im nie podskoczy :) potem nawet nauczyciele :) :) na a w zyciu napewno bedzie im zdecydowanie potem latwiej :-) a potem beda mistrzami polski potem europy swiata :roll: i beda rzadzili i mieli kupe kasy :roll:
Qrde czemu ojciec mnie nie zapisal na boks kiedy mialem 7 lat :( ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024