Skocz do zawartości


Zdjęcie

PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_arte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
HALO

Z CIEKAWOŚCI NAPISZCIE GDZIE ĆWICZYCIE I DLACZEGO.

POZDRAWIAM
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

HALO

Z CIEKAWOŚCI NAPISZCIE GDZIE ĆWICZYCIE I DLACZEGO.

POZDRAWIAM


Jak to? "z ciekawosci"?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

HALO

Z CIEKAWOŚCI NAPISZCIE GDZIE ĆWICZYCIE I DLACZEGO.

POZDRAWIAM


Jak to? "z ciekawosci"?


Paskuda nie wiesz jak to jest?? Chłop z OBOP-u... phhh... Sondaże robi i dobrze trafił.. duuuzo przecie tu nas..:P Swoją droga ciekawi mnie procentowy stosunek PUA na tym forum do reszty Aikidoli.. :P
Czyzby PUA domination?? :>

Ja to nie jestem żadne PUA czy PFA... i tak mi dobrze.. :P
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

HALO..


capslock jest traktowany jak krzykciekawosc topierwzy stopien do pieklazrob ankiete - moze ktos odpisze.
  • 0

budo_arte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
HALO

PISZE TAK BO DLACZEGO BY NIE! CO DOMINUJE JEST NIEWAŻNE. ĆWICZE OD PONAD 2 LAT WIEC TO CHYBA JEST NIEWAŻNE I COSIK WIEM NA TEN TEMAT. PRZEPRASZAM ZE OBRAZIŁEM WSZYSTKICH PANÓW Z CZARNYMI PASAMI........KURDE ALE JESTEŚCIE ZAROZUMIALI
DO Uchideshi: NIEJESTEM ŻADNYM ChłopCEM z OBOP-u... NIECH DOMINUJE AIKIDO A NIE MĄDRALIŃSCY. CHCIALEM TYLKO TEMATA ZARZUCIC I JUZ PYSKÓWKA.... SZACUNKU!

P.S PRZEPRASZAM JAK KOGOŚ URAZIŁEM
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
jestes po prstu glupi i nie szanujesz innych.. z mojej strony koniec rozmowy
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

DO Uchideshi: NIEJESTEM ŻADNYM ChłopCEM z OBOP-u... NIECH DOMINUJE AIKIDO A NIE MĄDRALIŃSCY. CHCIALEM TYLKO TEMATA ZARZUCIC I JUZ PYSKÓWKA.... SZACUNKU!


Dołączona grafika
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
Uchideshi.. podpisuje sie pod tym obiema rencamy :-)))))
  • 0

budo_krzysiekk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
Aikikai Poznań ( filia Kalisz )
styl: Nishio

a wy gdzie ćwiczycie?
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

jestes po prstu glupi i nie szanujesz innych.. z mojej strony koniec rozmowy


koles UZYWA CAPS LOCKA... jest to meczace przy czytaniu moze troche... ja nigdy nie traktuje tego jako krzyku... bo znakiem krzyku jest !!!!! (wykrzyknik lub wieksza ich ilosc).

koles zadal normalne pytanie. chociaz jakby pewnie poszukal w archiwum to by znalazl odpowiedz.

a ty mu wyjezdzasz z takim tekstem. ale rozumiem AIKI ze tobie wolno bo jestes jakims wielkim mistrzem aikido z wiochy pod Radoscia czy innych Łomianek.

z twoich wypowiedzi wynika ze to ty raczej nie szanujesz innych...
  • 0

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

jestes po prstu glupi i nie szanujesz innych.. z mojej strony koniec rozmowy


super aiki . pokazałeś jakim jesteś bucem . przejrzyj swoje wypowiedzi które padły na tym forum a zrozumiesz jakie banały wypisujesz .
wpełni zgadzam się z MSJ .
wstyd mi za aiki :oops:
  • 0

budo_10kan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

ja nigdy nie traktuje tego jako krzyku... bo znakiem krzyku jest !!!!! (wykrzyknik lub wieksza ich ilosc).


Nie jest ważne co Ty traktujesz jako znak krzyku. I netykiecie od bardzo dawna przyjęte jest, że tekst pisany dużymi literami jest krzykiem.

Marcin
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
No... nareszcie coś się ruszyło w temacie.. ;)
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

No... nareszcie coś się ruszyło w temacie.. ;)


na razie to jest pyskówka i jak zwykle na forum off topic.

a wracajac do tematu:

jaka jest roznica pomiedzy Polską Unią Aikido i Polską Federacją Aikido? czy jedno i drugie to Aikido Aikikai?
pewnie to na forum juz bylo i moglbym poszukac w archiwum...(ale nie chce mi sie szczerze mowiac)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

pewnie to na forum juz bylo i moglbym poszukac w archiwum...(ale nie chce mi sie szczerze mowiac)


A mógłbyś... Ponieważ jesteś leniuchem i pozerem który liczy na drapane poczekaj na odpowiedź od kogoś innego .. Aby do czegoś dojść trzeba się wysiliś, chociaz w minimalnym stopniu... dlatego znofu sobie zrobiłem offtopic.. :)
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
MSJ ma racje, aiki jesteś burakiem
  • 0

budo_ian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE


A może tak powrót do tematu ? Jakaś mała statystyka ? :wink: No i dlaczego tylko PFA czy PUA ? Ja ćwicze w AAI i dobrze mi z tym, ale sam jestem ciekawy jak rozkładają się "procenty" popularności

ian
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

Ponieważ jesteś leniuchem i pozerem który liczy na drapane poczekaj na odpowiedź od kogoś innego .. Aby do czegoś dojść trzeba się wysiliś, chociaz w minimalnym stopniu...


nie jestem leniwy...
czy jestem pozerem? OCZYWISCIE jak kazdy z nas. kazdy w zyciu przyjmuje jakas poze bo tak jest latwiej. ty tez przyjmujesz jakas poze w zyciu... zycie to poza i sztuka udawania

a w archiwum nie chce mi sie szukac bo:
1. nie mam czasu
2. jesli kazdy wszystko znajdzie w archiwum to co go interesuje istnienie forum nie ma sensu. forum to dyskusja. forum to miejsce gdzie do dyskusji co chwila wlacza sie ktos nowy, kto nie zjadl jeszcze wszystkich rozumow, ktos kto chce sie czegos dowiedziec od osob bardziej doswiadczonych. bo na tym polega nauka i zycie... ci bardziej doswiadczeni dziela sie wiedza z mlodszymi i mniej doswiadczonymi. ci z kolei po uzyskaniu potrzebnych im informacji rozwija (czasami nie ale to inna bajka) zdobyte umiejetnosci i wiedze...cywilizacja idzie do przodu...

ale czasem dzieki takim jak Ty i jeszcze pare innych osob na forum, ktore kazdego kto sie o cos zapyta nazywacie glupkiem cywilizacja staje w miejscu i po jakims czasie sie cofa...

dlatego znofu sobie zrobiłem offtopic.. :)


widocznie nie masz nic do powiedzenia...trudno zdarza sie...
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
a teraz mam nadzieje na koniec pyskowki i jakas rzetelna rozmowe.

poniewaz przyznalem sie ze mi sie nie chce szukac i zostalem okrzykniety leniem zajrzalem na strony internetowe PUA i PFA.

niewiele to jednak daje. Strony Polskiej Unii Aikido niewiele wyjasniaja z wyjatkiem tego ze jej szefem jest sensei Wysocki a glowne dojo znajduje sie w Szczecinie. Strony PFA tez niewiele mowia o samej organizacji, poza oczywistymi podstawowymi informacjami o historii federacji, zarzadzie itp.

czy obie federacje to aikido aikikai czy sa to rozne style. mamy w Polsce jeszcze Yoshinkan Aikido i jak sie domyslam oni maja wlasna federacje?

czy sposob nauczania, funkcjonowania klubow zrzeszonych w obu federacjach rozni sie? jesli tak to czym? jest tu na forum wiele osob, ktore maja wiedze na ten temat i moze chcialyby sie podzielic swoja wiedza.

pozdrawiam
MSJ
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
Aby rzeczywiscie odpowiedzieć na pytanie tematu PUA czy PFA, należy nie co uprościć problem dzieląc włos na czworo (a raczej na trzy)
1.Różnice na macie?
2.Różnice poza matą w Polsce
3.Różnice poza matą na świecie

ad.1 na macie nieprzekraczalnych różnic nie ma, Hirokazu Kobayashi był w Aikikai i jego aikido mieściło się w normie różnorodności jaka jest cechą integralną ruchu aikikai również dzisiaj.W aikikai możemy spotkać mistrzów bardzo podobnych do HK jak też bardzo się od niego różniących.

ad2. PFA jest największą organizacją aikido w Polsce, drugą co do wielkości jest PUA, PFA jest organizacją zorganizowaną na wzór związku sportowego (walne zgromadzenia, wybory wladz, regulaminy, system nadawania stopni i uprawnień), PUA przypomina bardziej cech rzemieślniczy z bardzo mocną pozycją J.Wysockiego który osobiście nadaje wszelkie tytuły i uprawnienia. To mistrz cechu decyduje o wszystkiech bieżących sprawach uczniowie to czeladnicy lub młodsi mistrzowie, używając wcześniejszej metafory.

ad3.PFA jest ściśle zintegrowana z największą światową organizacją aikido
Fundacją Aikikai w Tokio, wszystkie stopnie Dan są podpisane nazwiskiem Ueshiba zgodnie z dziedziczoną tradycją kierowania ruchem Aikikai na świecie i wystawione oraz zrejestrowane w Tokio. PUA nie posiada zewnętrznego zaplecza organizacyjnego, które byłoby starsze niż sama PUA, organizacyjne struktury międzynarodowe europejskich uczniów HK nie istniały praktycznie za jego życia i powstały po 1998 roku tj. po jego śmierci. Z punktu widzenia PUA struktury zewnętrzne nie są tak istotne jak relacja do nauczyciala obecnie GPS a wcześniej HK.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024