Skocz do zawartości


Zdjęcie

PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
dziekuje za wyjasnienia...mysle ze to troche wyjasnilo...

zastanawiam sie teraz po cholere byla ta pyskowka na poczatku dyskusji...ale widocznie taka jest karma tego forum... :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

.1 na macie nieprzekraczalnych różnic nie ma, Hirokazu Kobayashi był w Aikikai i jego aikido mieściło się w normie różnorodności jaka jest cechą integralną ruchu aikikai również dzisiaj.

dorga redakckjo.. nie w sumie moze inaczej.. Jerzy. . z dostepnych mi informacji to HK byl i nie byl w Aikikai. Moze byl formalnie ale to co uczyl w Europie..
BTW . wysylacie pismo za granice? np. do Dublina?
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
Aiki:: z dostepnych mi informacji to HK byl i nie byl w Aikikai. Moze byl formalnie ale to co uczyl w Europie..
BTW . wysylacie pismo za granice? np. do Dublina?


Mam prośbę może byś to wyjaśnił, proszę, ponieważ trochę się w tym wszystkim pogubiłem.

Osu
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

Mam prośbę może byś to wyjaśnił, proszę, ponieważ trochę się w tym wszystkim pogubiłem.
Osu


Nie widzę powodów do zagubienia, Aiki nieśmiało próbuje negocjować fakty, a faktów się nie da negocjować. HK był zawsze w Aikikai, nauczał w Japonii i w Europie z pewnością nie stworzył odrębnego aikido dla Europejczyków. I nie sądzę by ta informacja spowodowała, że ktoś przestanie kochać PUA i zapisze się do PFA, albo skreśli i PUA i PFA i zapisze się do Yoshinkanu.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
hmm z pewna niesmialoscia.. no to jak to jest? H.Kobayashi nalezacy do aikikai nauczał od wielu lat w Europie. Nauczal zupełnie czego innego niz w Japonii. Za jego inspiracja powstala w Polsce PUA, ktora nie ma nic wspolnego z Aikikai Polska . Dziwne? no ale tak jest..
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
a tak BTW redakcjo .. moze by jakis post w dziale "Sztuki walki w mediach " na temat pisemka? pytalem czy wysylacie do dublina?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
a czy on czasem przez całe swe szanowne życie nie wzywał, żeby jego uczniowie nie odchodziny na rany boskie od aikikai, co poniżsi śpiesznie po jego śmierci uczyniili. zawsze mnie zastanawiało dlaczego??? kłaniają sie jego obrazkom stawiają ołtarzyki a łamią jego przykazania, że tak biblijnie zapytam, he?
ps hehne se jeszcze raz: he?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
będziesz szczęśliwszy kiedy sie dowiesz...?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

hmm z pewna niesmialoscia.. no to jak to jest? H.Kobayashi nalezacy do aikikai nauczał od wielu lat w Europie. Nauczal zupełnie czego innego niz w Japonii. Za jego inspiracja powstala w Polsce PUA, ktora nie ma nic wspolnego z Aikikai Polska . Dziwne? no ale tak jest..


Aiki błagam jesteś zbyt poważnym gościem by pisać że HK nauczał zupełnie czegoś innego w Europie, niby dlaczego?
A zakręty historii aikido w Polsce i w Europie to odrębny temat.
Z tego co mi wiadomo były nawet rozmowy na temat zalegalizowania w Aikikai europejskich uczniów HK (GPS). Szczegółów niestety nie znam.
Z innej beczki np. śp.Toyoda (AAI) powrócił w swoim czasie na łono Aikikai (ok.1993 roku) i jego uczniowie dostali stopnie aikikai.
Nie widziałbym w tym nic dziwnego gdyby HK zarejestrował pewnego dnia swoich europejskich uczniów w Aikikai, może po prostu nie zdążył przed śmiercią.

ps.info o wysyłce za granicę powinno być na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

Aiki błagam jesteś zbyt poważnym gościem by pisać że HK nauczał zupełnie czegoś innego w Europie, niby dlaczego?


nie .. no fajnie.. ale jak pamietam pewna mila rozmowe w restauracji "& Grzechów" to wynikało z niej jasno, że byly jakieś istoten róznice w nauczaniu Kobayashiego w Europie i Japonii. Mialem juz wcześniej podejrzenia na ten temat ale naocznie nie mialem okazji stwierdzic.
Powodów nie znam.. dlaczego tak bylo.
Jasne jest dla mnei ,ze Hombu Dojo nei ma jedej linii szkolenia. Sa poszczególni sensej i ich aikido jest rózne.

pewnei to temat rzeka i konczy sie tym ,ze w Pl nie ma szefa wyszkolenia, Rady Instrukorow Aikido itd.. ten temat muli sie z każdym dniem i coraz trudniej go bedzie rozwikłac.

ale wracajac do senseja kobayashi to ciekawy temat i chetnie bym poznał jakes za i przeciw..
ot teza :
Kobayashi uczył innego aikido w Europie i innego w Japonii ... i zobaczym co z tego wyniknie.
a ja tymczasem udaje sie badac aikido made in Irland.. na pewno bedzie ciekawie..
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
Uczył pewnie tego samego, tylko inaczej to było postrzegane u nas a inaczej w nihonlandii.
  • 0

budo_arte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
haj

ale sie naśmiałem / sory Aiki / oj popisaleś sie.......mistrzu...........buahhhhha ha ha ha. Dzięki chłopaki za wsparcie. niech moc bedzie z wami.

Ja ćwicze w PFA. w sumie to wszytko jedno jak dla mnie. styl to styl a nie jakieś federacje uczy unie.

Aiki denerwuje mnie twoje podejście do nowych forumowiczów. denerwuje mnie krytyka z twojej strony. ludzka rzecz zapytać panie mądraliński.

adios
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
PUA= :D
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

ale sam jestem ciekawy jak rozkładają się "procenty" popularności



ICH TROJE są chyba teraz najbardziej popularni, ale ... ja dziękuję :D :) :D
  • 0

budo_sopak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
witam...
jestem nowym forumowiczem to pewnie aiki mnie zaraz zjedzie:)) i na szczescie jestem poza tymi federecjami i uniami ofkors i nawet nie wiedzialem czym sie roznia i gdyby MSJ nie zapytal to dalej bym nie wiedzial..ale czytam sobie te wasze posty i przyszlo mi do glowy jedno stwierdzenie, kiedys Soke Stratton 9dan Shudokan Aikido (to dla tych ktorzy nie wiedza) powiedzial: AIKIDO TO AIKIDO JEST TYLKO JEDNO...a PUA I PFA to czysta polityka i nie duzo ma wspolnego z aikido...i choc nie znam dziejow s HK to dziwi mnie tez stwierdzenie ze uczyl innych aikido-to sa inne?????:)....

...pozdrawiam
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
To są 9 dany wśród białych? :) :) :) :wink:

Pancer
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

Soke Stratton 9dan Shudokan Aikido (to dla tych ktorzy nie wiedza) powiedzial: AIKIDO TO AIKIDO JEST TYLKO JEDNO

jako miłośnik szargania podejrzanych autorytetów i zgrywus z urodzenia powiem tak: samochód to samochód ale kurcze jakoś wszyscy wola jeżdzic merolkim lub BMW a nie trabantem czy syreną 8) :wink: :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

To są 9 dany wśród białych? :) :) :) :wink:

Pancer


jak moga byc 8 to czemu nie 9 ?? :P
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE
Nie czytalam calego watku,ale pytanie to jest takie sobie.
PUA jest dosyc klarowne do okreslnia ,ale PFA to dosc zroznicowana i nie jednolita organizacja,tak mi sie wydaje :) ,roznice w stylach ,rozni Mistrzowie,
Sorry,ale jak ktos podchodzi do tematu PUA czy PFA,to zastanawiam sie o co mu chodzi?
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: PFA CZY PUA ? OTO JEST PYTANIE

To są 9 dany wśród białych? :) :) :) :wink:

Pancer


jak moga byc 8 to czemu nie 9 ?? :P


:rofl: :rofl: :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024