Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką filozofie ma Capo ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_seba5tian
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Heh rozmowa nabrala toku a ja wyciagam z tego nastepujace wnioski ,ze Filozofia Capo to cos czego nie da sie zdefiniowac ,cos co sie czuje ,cos co daje nam duzo do myslenia i wciaga coraz bardziej.......
  • 0

budo_gog0
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???

Heh rozmowa nabrala toku a ja wyciagam z tego nastepujace wnioski ,ze Filozofia Capo to cos czego nie da sie zdefiniowac ,cos co sie czuje ,cos co daje nam duzo do myslenia i wciaga coraz bardziej.......



Z ust mi to wyjąłeś :)
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Mylicie pojecia. To, ze capoeira wciaga wszyscy wiemy. Ale to nie ma nic wspolnego z filozofia.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
To moze napiszemy 10 przykazan dobrego capoeristy tak dla swietego spokoju zeby tego typu tematy sie skonczyly. Zreszta filozofie to sie z filmow wziely jak ktos czytal Pamietniki Paska to Pamietniki Samuraja albo Pamietniki Capoeristy niewiele sie od tego roznia.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Co do tego futbolu, to nie chcę się rozpisywać, ale tam układa się taktykę na mecz, którą koryguje trener podczas meczu. Reszta to improwizacja, oczywiście ćwiczy się stałe elementy gry, ale nie można przewidzieć wszystkiego. Każdy zawodnik ma jakiś cel (np. przeprowadzać piłkę prawą stroną, kryć tego kolesia tak by nie dostawał zbyt dużo piłek, wykonywać rzuty wolne z prawej strony) cała reszta to improwizacja. Kwestia jak to zrobi.

Owszem,trzeba miec wlasne zdanie,ale z tego co Ty przewaznie wypisujesz wynika,ze podchodzisz do Capoeiry z barzo duzym dystansem.Wydaje mi sie,ze obojetnie o czym mowimy na forum , Ty piszesz anty Capo:chociazby temat Capoeira a ulica i wszystkie tematy o skutecznosci Capo.Nie wiem,moze trenujesz Capo,bo podoba Ci sie tylko akrobatyka???

Ja do wszystkiego podchodzę z dystansem, bo wg mnie nie ma potrzeba przejmować się duperelami. A w tym przypadku to nie wiem co miałeś na myśli :P .
Jeśli nie wiesz dlaczego trenuję Capo to nie zgaduj, bo źle celujesz. Na pewno nie dla akrobatyki, która jest dla mnie ciekawym dodatkiem. Wcale też nie jestem anty Capo, wogóle nie wiem jak można być i trenować Capo. Co tym razem miałeś na myśli? To, że jestem realistą i podchodzę krytycznie do capo to nie znaczy, że jestem anty.

A co do Twojej odpowiedzi na moja wypowiedz to powiem tyle: Nawet Mestres prowadza zycie poza Capo,nie szystko co robi musi byc zwiazane z Capo,mimo to Capo jest jego zyciem.Capo towarzyszy kazdemu Capoeirista w zyciu i pomaga mu w kazdej sytuacji w wielu roznych dziedzinach zycia(chociazby na ulicy albo w pozbywaniu sie chorob,stresu itd.)


Tam gdzie piszesz "każdemu" "każdej" napisałbym "w wielu", tym się różni moje zdanie od twojego :) .
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Dobra Seroslav,darujmy sobie kolejna klotnie.Po prostu pilki noznej nie mozna porownac z Capo,bo jest to sport druzynowy.Boisko to pole bitwy,na ktorym zwycieza przewaznie dobry strateg,a nie indywidualista.

W kazdym razie moim zdaniem glowna idea Capoeiry jest tworzenie pewnej wspolnoty z przeroznych ludzi,ktorzy normalnie by sie nie zeszli,a dzieki Capo tak sie stalo.Capoeira uczy tolerancji i respektu dla wszystkich ludzi.Rownosc jest glowna wartoscia Capo.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Przypominam ze to post pt "Filozofia Capo" a nie "moj osobisty stosunek do Capo" (ktory jedna osoba chce przy okazji narzucic drugiej)...
  • 0

budo_biscoitinho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Dokładnie Uirapuru !! Dlatego proponuje albo zakończyć ten topic albo mówić na temat bo jak narazie to do niczego nie prowadz...
  • 0

budo_doli
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Ełk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Sorki ale nie trenuje ani capoeiry, ani innej SW, ale czesto widze (przynajmniej tak mi sie wydaje) pytania i rozmowy o filozofii jakiejs sztuki walki. Prawde mowiac traktuje SW jak kazdy inny sport, i tak jak w kazdym innym sporcie jest chyba jedna filozofia: byc najlepszym, i zupelnie nie rozumiem gadek w stylu: filozodia capoeiry(jujitsu, karate, aikido itd) to np. harmonia czlowieka z otaczajacym go swaitem i podobne teksty, dla mnie to jest smieszne i kojarzy mi sie tylko z zabawnymi filmami kungfu z lat 80, tam zawsze jakis mistrz musial opowiedziec jakas taka historyjke o mistrzu parzenia herbaty ktory wygral z mistrzem walki, bo byl skoncentrowany :) . Jak mowie nic nie trenuje wiec byc moze stad moje spojrzenie na ta sprawe, ale nie widze zadnego powiazania z filozofia, ktora wyznawal np. tworca danej SW a jej trenowaniem, dla mnie istenieje jedna filozofia - byc najlepszym i dazenie do tego (zreszta to nie dotyczyc tylko sportu).
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
W capoeira nie ma zawodów ani mistrzostw, dlatego tu nie ma takiego czegoś, że chodzi tylko o to by być najlepszym. :P
Ja o tym nie myślę jak trenuję, myślę o tym, że to fajnie wygląda, czuję to duszą (ten rytm, ten ruch..), zajebiście się czuję, przebywam z ludźmi których naprawdę lubię i robię to co lubię. Nie myślę o tym być najlepszym. Oczywiście chcę robić to co robię lepiej, ale nie po to być najlepszym tylko dla siebie. :)
W azjatyckich SW dużo bardziej filozofia jest połączona z samym ćwiczeniem, niż gdzie indziej. Tam się to wszystko łączy w całość: medycyna, wiara, sztuka walki, filozofia, moralność.
W capoeira jest filozofia, ale nie tak bardzo związana z samym ćwiczeniem (można ćwiczyć i nie brać filozofii do siebie :P ).
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaką filozofie ma Capo ???
Proponuje poczytac losowe frazy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (w zakladce po prawej stronie) i to by chyba wyczerpalo temat :) chyba, ze zaczna sie rozprawy na temat tych spraw.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024