Skocz do zawartości


Zdjęcie

L.Lewis vs W.Kliczko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
No i po walce...
Walka brzydka, na wyniszczenie, dużo klinczu, mało technicznego boksu, zdecydowanie za mało jak na walke o pas mistrzowski :roll: Kliczko ładnie sobie radził, na punkty wygrywał, w drugiej rundzie mało brakowało a było by KO. W trzeciej rundzie Lewis rozwalił Kliczce łuk brwiowy, przez co w 6 rundzie przerwano walke (TKO). Rozcięcie było naprawde paskudne :? Jednak szkoda że tak się skończyło, bo mogła być duża sensacja. Kliczko zdecydowanie nie był zadowolony, pewnie będzie rewanż :twisted:
Ciekawy moment był jak zeszli do parteru i Kliczko kopnął z ziemi Lewisa, niemal vale tudo :wink: :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Ciekawy moment był jak zeszli do parteru i Kliczko kopnął z ziemi Lewisa, niemal vale tudo :wink: :)


Nie będę się wypowiadał na tematy techniczne bo się nie znam,
niemniej to Lewis miał klasę, mam nadzieję, że będzie rewanż i że
Lewis się do niego lepiej kondycyjnie przygotuje.

A
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Lewis wykonczy go raz dwa! ;)

No i co? Mało brakowało, a było by odwrotnie. :wink: Lewis miał jakiś wyż, że przetrzymał te prawe proste, szczęście, że ubił Klitchce łuk brwiowy i chyba czuł wdzięczność do sędziego, że ten przerwał walkę. Witek tak się wpieprzał po werdykcie sędziego :bad-words: , że przez chwilę myślałem, że będzie zadyma jak po Gołocie. :box: Nienawidzę kiedy walki kończą się w ten sposób!
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Nienawidzę kiedy walki kończą się w ten sposób!


NO to jest podobno ten przywilej mistrza świata, sędziowie będą sędziować na jego korzyść.

A o któej w nocy zaczęłą się walka, bo ja oglądałem retransmisje.

Fajne były teksty Michalczewskiego: "wali cepami" albo "idzie na chama", chyba tygrys nie za bardzo przepada za Witalijem.
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
walka zaczęła się coś około 4.40 a skończyła chwilę po 5.00.
mogli powiedzieć że najpierw przez dwie godziny będą się biły kobiety to bym całą noc nie siedział przed tv
pozdr.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Przez tego cut'a w bodajze 2 rundzie sedzia winien przerwac walke. Gorsze rozciecie widzialem tyko jak Vitor potwartowal Estmana kolanem. Z miejsca powinna walka byc przerwana a nie ciagnac sie jeszcze przez 2 rundy.
Lewis sie nie popisal i o malo co a byla by niezla sensacja.
Ps.
Ten komentarz o cepach to byl o strzalach lewisa :wink: :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
"łojojoj ale uderza..." itp - komentator Dariusz Michalczewski :wink:

Kolejny powód aby nielubić Lewisa. Zlekceważył Kliczke tak jak kiedyś Rahmana, napewno do rewanżu lepiej sie przygotuje i wygra w lepszym stylu.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

na pewno do rewanżu lepiej sie przygotuje i wygra w lepszym stylu.

A ja mam nadzieję, że wygra Klitchko, obojętnie w jakim stylu :box: .
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Ja też jestem za Kliczkiem, ale miał szanse w tej walce, w rewanżu już Lenox chyba nie będzie taki łatwy. Podobała mi sie reakcja publicznosci, która nie lubi Lewisa
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Dołączona grafika

strasznie miękką buźke ma Vitek :wink:
  • 0

budo_aitor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Buźkę może ma miękką ale szczenę i piąchę ma twardą.
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Jakoś mistrz mnie nie rozczarował. Nadal jest w moim przekonaniu cieniasem technicznym i daje tego najlepszy dowod. Mam jakies wrazenie, ze tytul broni ostatnio coraz to wiekszym fartem.
Lewis zupelnie nie ma wypracowanego stylu, czystej techniki ani jakiejs nadzwyczajnej szybkosci. Niech ktos mu to w koncu uzmyslowi!

Ach, Ali wracaj na ring bo zle sie dzieje :?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Nadal jest w moim przekonaniu cieniasem technicznym i daje tego najlepszy dowod.

Piłeś? Paliłeś jakieś świństwa? A może masz gorączkę? Bo bredzisz....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Przez tego cut'a w bodajze 2 rundzie sedzia winien przerwac walke. Gorsze rozciecie widzialem tyko jak Vitor potwartowal Estmana kolanem. Z miejsca powinna walka byc przerwana a nie ciagnac sie jeszcze przez 2 rundy.


bzdura, rozcięty łuk brwiowy (z wyjatkiem krwi cieknacej i ograniczajacej pole widzenia) nie przeszkadza w niczym. To nie jest powazna kontuzja. Nie dziwie sie ani troche reakcji kliczko po uslyszeniu werdyktu. Moim zdaniem on ta walke wygrywal na punkty i werdykt byl niesprawiedliwy i krzywdzacy.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Moim zdaniem tez kliczko wygrywal a luk jakos nie przeszkadzal mu w walce. Gdyby ta walka toczyla sie do konca to lenox moglby nie utrzymac tytulu...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Kliczko wygrał tę walkę, decyzja lekarza to pretext, po co przerywać walkę jak gość chce walczyć?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko
Moze sie wypowiem , poniewaz widzialem te walke na wlasne oczy.
Kiliczko definitywnie byl strona majaca przewage , ale "cut" byl okrotny i nie ma sie czemu dziwic , athetic commision dba juz od dawna zeby boks nie by utorzsamiany z walkami psow .
Decyzja moze sluszna , moze nie , ale na pewno dobra dla boksu.
Boks to nie Vale tudo , wiec trzeba inaczej na to patrzec.
Kilttchko , stracil troche moj respekt jako sportowiec , poniewaz po skonczeniu walki , zaczepianie przeciwnika , "fuckownie" itd . nie przystoja sportowcowi na tym poziomie.To nie Lewis przerwal walke..........
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Lewis wykonczy go raz dwa! ;)

No i co? Mało brakowało, a było by odwrotnie. :wink: Lewis miał jakiś wyż, że przetrzymał te prawe proste, szczęście, że ubił Klitchce łuk brwiowy i chyba czuł wdzięczność do sędziego, że ten przerwał walkę. Witek tak się wpieprzał po werdykcie sędziego :bad-words: , że przez chwilę myślałem, że będzie zadyma jak po Gołocie. :box: Nienawidzę kiedy walki kończą się w ten sposób!



A ty bys sie nie wk* gdybys chcial walczyc dalej, wygrywalbys, nie myslalbys o jakims luku brwiowym i nie mogl walczyc?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Brytyjczyk Lennox Lewis zachował tytuł bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC, pokonując w Los Angeles po sześciu rundach Ukraińca Witalija Kliczkę przez techniczny nokaut.

Pierwotnie Lewis miał w tym terminie boksować z Kanadyjczykiem Kirkiem Johnsonem, który jednak doznał kontuzji i musiał zrezygnować z pojedynku. Zamiast niego, w ringu przeciwko Brytyjczykowi stanął Kliczko.

Lewis uszkodził rywalowi lewe oko podczas szóstej rundy, zdecydowanie najbardziej brutalnej w całej walce. W trakcie przerwy lekarz tamujący krew na twarzy Kliczki stwierdził, że bokser ten nie powinien dalej walczyć.

"Gdyby walka trwała dalej znokautowałbym go - powiedział po zejściu z ringu Lewis - jeden z trzech najstarszych bokserów, którym udało się obronić tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej. - Myślę, że lekarz miał rację, bo on nie byłby w stanie dalej walczyć".

Gdy decyzję lekarza podtrzymał arbiter prowadzący pojedynek, Kliczko podbiegł do niego krzycząc: "Nie, nie, widzę bardzo dobrze".

Lekarz zawodów, doktor Paul Wallace, zadecydował o przerwaniu walki nie ze względu na krwawiącą ranę, ale na groźnie wyglądające uszkodzenie powieki, która przysłaniała Ukraińcowi widoczność.

"Gdy podniosłem jego głowę do góry, powieka częściowo zasłaniała oko. Żeby na mnie spojrzeć musiał poruszyć głową - powiedział Wallace - W tej sytuacji nie miałem innej możliwości jak tylko przerwać walkę, by uniknąć poważniejszych obrażeń".

Po przerwaniu walki przez arbitra w hali Staples Center rozległy się gwizdy i głośne buczenie pod adresem Brytyjczyka. Natomiast Kliczkę żegnano owacjami. Schodząc z ringu pięściarz ten podniósł do góry ręce, niczym w geście triumfu.

"Dzięki tym ludziom czuję się jak mistrz - powiedział Kliczko. - Żałuję, że walka została przerwana, bo toczyła się dokładnie według mojego scenariusza. Przed jej rozpoczęciem przyjąłem w swojej strategii, że do decydującego ataku przystąpię w siódmej lub ósmej rundzie, kiedy on będzie już zmęczony i wolniejszy".

Po sześciu rundach Ukrainiec - w zgodnej opinii trzech sędziów - prowadził na punkty 58:56.

Po walce obydwaj pięściarze zapowiedzieli ponowne spotkanie na ringu. "On jest absolutnie numerem jeden na liście pretendentów" - powiedział na konferencji prasowej Lewis, który za walkę zainkasował 10 milionów dolarów.

Prawdopodobnie najbliższy pojedynek Brytyjczyk stoczy jeszcze w tym roku, przeciwko Amerykaninowi Royowi Jonesowi juniorowi. Od kilku miesięcy trwają zaawansowane negocjacje finansowe w tej sprawie.

38-letni Lewis nie boksował od roku, po tym jak w Memphis (czerwiec 2002 r.) znokautował Amerykanina Mike'a Tysona.

Brytyjczyk zadebiutował w gronie zawodowców w 1989 roku i od tego czasu stoczył 44 walki, z których 41 wygrał (w tym m.in. z Andrzejem Gołotą w 1997 r.), dwie przegrał, a jedną zremisował.

Natomiast bilans Kliczki na zawodowym ringu to 32 zwycięstwa i dwie porażki. W sumie 31 pojedynków rozstrzygnął przed czasem.

Ukrainiec, mogący poszczycić się tytułem doktora, uważany jest za najlepiej wykształconego i najbardziej inteligentnego boksera na świecie.

zrodlo: onet.pl


Dołączona grafika
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: L.Lewis vs W.Kliczko

Moze sie wypowiem , poniewaz widzialem te walke na wlasne oczy.
Kiliczko definitywnie byl strona majaca przewage , ale "cut" byl okrotny i nie ma sie czemu dziwic , athetic commision dba juz od dawna zeby boks nie by utorzsamiany z walkami psow .
Decyzja moze sluszna , moze nie , ale na pewno dobra dla boksu.
Boks to nie Vale tudo , wiec trzeba inaczej na to patrzec.
Kilttchko , stracil troche moj respekt jako sportowiec , poniewaz po skonczeniu walki , zaczepianie przeciwnika , "fuckownie" itd . nie przystoja sportowcowi na tym poziomie.To nie Lewis przerwal walke..........


wiesz Seiken po tym jak Lewis zaczal puszcza hasla ze Kliczko nic nie pokazal i ze on kontrolowal cala walke, ze ciosow w drugiej rundzie to nie poczul.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024