Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vovinam - kilka fotek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
ale sie naogladalem...wszystkie fotki naprawde tha best
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Pare animowanych gifow z podstawowymi technikami: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

Dołączona grafika


Czy ja dobrze widzę, że ten środkowy kolo rozbija deszczółki na twarzach pozostałych dwóch klientów?... 8O

Nie umniejszając nic stylowi VVD, nie bardzo wiem czego taki show miszcza miał dowieść... Może mnie ktoś oświecić, bo póki co to i ten co tam na zdjęciu uderza i ci co leżą pod spodem to moim zdaniem dają pokaz głupoty a nie umiejętności. :?
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Wydaje mi sie, ze na czolach, a nie na twarzach. Niemniej jednak to bez sensu...

Pozdrawiam,
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

Nie umniejszając nic stylowi VVD, nie bardzo wiem czego taki show miszcza miał dowieść...


A) Sam nie rozbijam desek, ale nie wydaje mi sie, zeby z glowami tych na dole dzialo sie cos zlego. Jesli mozna zlamac deske zawieszona swobodnie na lince (co dowodzi szybkosci i precyzji uderzenia), to rozbicie jednej deski trzymanej w ten sposob dowodzi o wiele mniej - moim zdaniem tylko tyle, ze czlowiek jest w stanie zlamac deske, na tyle sprawnie ze nie robi krzywdy tym na dole (prawdopodobnie nawet nie dostarcza im zadnych nieprzyjemnych wrazen).

Poza tym, ludzie robia o wiele gorsze rzeczy - rozbijaja nie tylko deski, ale cegly i pustaki uderzeniami glowa i lokci, lamia kije baseballowe kopnieciem piszczelem. Nie wiem, czy dowodza w ten sposob swojej glupoty (byc moze), ale moim zdaniem jest to dowod ich umiejetnosci (wiekszych, niz ludka na zdjeciu powyzej).

Ogladalem kiedys w telewizji pokazy twardego qigong'u w wykonaniu zolnierzy armii chinskiej. Elementem pokazu bylo rozbijanie cegly polozonej na glowie przy uzyciu mlota kamieniarskiego (taki wielki, ciezki). Najtragiczniej wygladalo to w zwolnionym tempie, gdzie widac bylo grymasy twarzy i ruch glowy przy uderzeniu mlota.

B) Nie chce mi sie tego sprawdzac, ale cos mi sie zdaje, ze ludkowie na zdjeciu maja stopnie instruktorskie, a nie mistrzowskie. Pokaz tez nie ma dowiesc ich mistrzostwa. Twoja ironia jest krzywdzaca.
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
No tak, no tak. Ja wiem, że ludzie robią różne dziwne rzeczy. Ale zawsze wydawało mi się, że to bez sensu. tj. przynajmniej jako element treningu MA, bo do cyrku jak najbardziej - pokaz mocno widowiskowy... :) Ale może nie mam racji... Bez urazy :-)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

ludzie robią różne dziwne rzeczy. Ale zawsze wydawało mi się, że to bez sensu. tj. przynajmniej jako element treningu MA, bo do cyrku jak najbardziej - pokaz mocno widowiskowy...


Rozni ludzie rozne rzeczy uwazaja za bezsensowne: sparringi i rywalizacje sportowa (bo to nie jest prawdziwa walka), formy (niepotrzebne), samoobrone przed uzbrojonym przeciwnikiem lub ich wieksza iloscia (bo to niemozliwe), dzwignie (niemozliwe do zalozenia w walce), akcentowanie w treningu czegokolwiek innego niz walke w parterze (bo przeciez to najwazniejsza z umiejetnosci), akrobatyke (kto w walce robi salta, przewroty itp?), trening z bronia tradycyjna (bo poco?) itd... itd...

Lepiej chyba jednak zachowac bardziej wywazone stanowisko. Skoro ludzie sie tymi rzeczami zajmujacy uwazaja ten typ cwiczen za rozwijajacy i dochodza na tej drodze do dobrych wynikow, to proba skwitowania tego wszystkiego slowami "cyrk i glupota" to ... nie to. Kiedys slyszalem podobne w tonie wypowiedzi po pokazie judo na temat walenia lapa w mate przy padach - judocy walili w mate po to, by wywolac jak najwiekszy huk przy upadku - ten trick mial zmylic widzow, by mysleli, ze upadki byly o wiele mocniejsze niz to mialo miejsce w rzeczywistosci :-) Ale bystry obserwator to zauwazyl i zdemaskowal, dowodzac swego intelektu.

A pokazy po to sa robione, by ladnie wygladaly - nie ma co sie oburzac na ich teatralne elementy.

Bez urazy :-)


Nikt sie nie obrazal. :-)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

Nie chce mi sie tego sprawdzac, ale cos mi sie zdaje, ze ludkowie na zdjeciu maja stopnie instruktorskie, a nie mistrzowskie.


Sprawdzilem to. W Intercontinental VVD paski troche różnią od tych w International VVD.

Żółty kolor jest używany dla stopni od 1 do 3 dang, które w VVD są stopniami instruktorskimi, a nie mistrzowskimi.

Ten system stopni jest opisany tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Fotki stad: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024