Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vovinam - kilka fotek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

Podejrzewam, ze przy prostej rece latwiej pokazac technike. I na pewno sa tacy, co tak atakuja. Nie kazdy ma super skill, niektorzy sa amatorami.

Dla porownania, tak to wyglada w Kravce:

Dołączona grafika


Tak - ten atak co pokazałeś jest IDENTYCZNY z jedną z kontr przeciwko pałce w krav-maga - można adaptować. To samo w przypadku TKD.

Tak - ale co do noża - gdziekolwiek to spotkam to zwalczam :)

Tu jeszcze z jakiegoś stylu obrona:

Dołączona grafika
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

więcej fotek z nozycami na szyję


A ja wlasnie unikalem nozyc, zeby nie bylo, ze VVD to tylko nozyce :-)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Ostatnie zdjecie mi sie pomylilo. Chcialem wkleic to:

Dołączona grafika
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
to jest Don Chan so chin ( 9 )
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
ale społeczeństwo domaga sie fotek z nozycami :D
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

to jest Don Chan so chin ( 9 )


Pozwole sobie przelozyc to na nasz jezyk: nozyce nr 9

Nowe nazwy w VVN sa stworzone z niezwyklym polotem: nozyce nr 1, nr 2, nr 3, ..., nr 15 (nie wiem czy jest ich wiecej)

Inne przyklady to np. blok miekki nr 1, uderzenie łokciem nr 3 itp. :-)

Acha, ze zdjecia i z nazwy wynika, ze nozyce nie zawsze polegaja na złapaniu nogami za łeb i walnieciu nim o ziemie. :-)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Zaleta tego systemu jest to, ze mamy krotkie formy w ktorych cwiczy sie te techniki, a sa one w nich ulozone wg nr-ow. Szczerze mowiac bardziej to pomaga zapamietac numer techniki niz ruchy w formie... :(

W ogole VVD jest fajne!

Mamy fajne techniki, fajny uklon, fajna filozofie, fajna metodyke nauczania i w ogole jest fajnie 8)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Don Chan jest 21, A co sie stało, że mimo VVD podoba sie Tobie , przesta łes je cwiczyc ???
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
sorry "walnołem sie"

7 - to podwójne Da dap bez skretu,
8 - to podwójne da thang
9 - to podwójne Da dap ze skretem
10 - podwójne da tat na twarz
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Nie cwicze, bo mam zone, dziecko, prace do ktorej przychodze na zmiane, raz na noc, raz w dzien i mieszkam 50 km od Warszawy.
Przestalem cwiczyc gdy zajalem sie uzupelnianiem brakow w edukacji (kiedy przychodzilem do Pana na zajecia, mialem wyksztalcenie podstawowe, porzucilem szkole srednia...)

Gdy poznalem moja zone, stwierdzilem, ze moje zarobki nie wystarcza i postanowilem uzupelnic edukacje. Treningi uzyskaly nizszy priorytet i wypadly z grafiku. Jakies trzy lata temu dostalem sie na studia (tu nie moge sie powstrzymac od uwagi, ze praca, rodzina i dzienne studia to naprawde ciezkie przezycie). Na drugim roku nie wytrzymalem tempa, po przymusowej nieobecnosci na uczelni (moja praca wymagala wyjazdu), tak wiec celu calej operacji nie osiagnalem.

Nie trenuje juz nie wiem od kiedy, ale od bardzo dawna.

Szczerze mowiac rozwazalem powrot na treningi w tym roku, ale okazalo sie ze mojego grafiku w pracy nie da sie dostosowac - moglbym przychodzic na zajecia do Pana tylko w soboty. (gdzie indziej pisalem o mojej niecheci do nadmiernej ilosci form i VTC :-) ). Ostatnio odkrylem, ze Martius prowadzi zajecia w weekendy, wiec na razie chodze sobie do niego i staram sie ponownie przyzwyczaic organizm do nie tracenia oddechu po trzech ruchach. Na razie jest bardzo kiepsko, ale jak mowi Pismo "kazda mozolna praca przynosi efekt".

A dlaczego VVD? Bo VVD podoba mi sie najbardziej ze wszystkich sztuk walki - ma kopniecia, uderzenia, dzwignie, duszenia, rzuty. Jest bardzo nowoczesne. Nie ma w nim sciemniania i czarodziejstwa obecnego w niektorych innych szkołach. Jest bardzo praktyczne. Nie wymusza walki w jeden okreslony sposob (np. zawsze do zwarcia, albo zawsze przeciwnika na dystans) - ja wierze, ze walka toczy sie tak, jak okolicznosci dyktuja, a na VVD mozna tak cwiczyc. Jest nadal bardzo egzotyczne - mało kto wie, jak VVD wyglada, ma to pewien smaczek. To z rzeczy ogolnych.

A najwazniejsze jest to, ze VVD ma bardzo dobra kadre instruktorska. Ja zaczynalem trenowac u Bernarda - to byl jedyny instruktor z mi znanych w tamtym czasie, ktorego mozna bylo sprobowac rzeczywiscie uderzyc podczas demonstracji techniki, ktory sparrowal na kazdym treningu ze swoimi wychowankami, ktory przyznawal sie do swoich błedow, z ktorego mozna bylo zazartowac na treningu (robil to niejaki Maciek, a mysmy za niego pompowali).

Pan osobiscie jest drugim przykladem instruktora, ktorym polskie sztuki walki moga sie szczycic. Treningi Pan prowadzi inaczej niz Bernard, ale wychowal Pan wielu swietnych instruktorow. Mysle, ze jest bardzo malo osob, ktore mozna by z Panem, jako instruktorem porownac. Nie chodzi tu wcale tylko o poziom techniczny, ale o Pana podejscie do sztuk walki.

Po prostu VVD ma wszystko, czego trzeba. Ja juz co prawda nie wierze, ze dojde do jakiegos ludzkiego poziomu w sztukach walki, ale nadal uwazam, ze wroce do trenowania. Nadal uwazam sie za VVDSinh, a to ze laze turystycznie na mate Jiu Jitsu wcale tego nie nie zmienia. Nie uwazam sie za studenta Jiu Jitsu. I jak ludzie mnie pytaja co trenowalem to najbardziej sie boje tego, ze ktos sobie wyrobi kiepskie zdanie na temat poziomu VVD patrzac na moj osobisty poziom.

Dobra, koniec tych wynurzen.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
dzieki za odpowiedz, w niedziele niestety ( a moze i dobrze, organizm musi wypoczac ) nie mamy zajec, zapraszam od wrzesnia, moze cos sie zmieni
pozdro od Bernarda
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
powinno byc, pozdro równiez od Bernarda
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Jakby ktos nie wiedzial, co to jest dziecko, to tlumacze: to taki stworek, ktorego przed praca trzeba zaprowadzic do przedszkola, a zaraz po pracy odebrac. Potem sie z nim idzie na rowerek albo spacerek.

A zona to ktos taki, kto slyszac o treningach mowi, ze znow kombinujesz jak tu zwiac i zostawic ja sama z dzieckiem.

A jak ktos nie ma zony i dziecka, to niech zaluje, bo ma czego.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek

powinno byc, pozdro równiez od Bernarda


Bardzo prosze go rowniez pozdrowic.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Dołączona grafika

To dla spoleczenstwa domagajacego sie nozyc:

Dołączona grafika


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To dla tych, ktorzy uwazaja, ze dzwignie i obalenia tez sa fajne:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak ktos lubi, mozna i tak (ja bym tak nie zrobil):

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu dla tych, co lubia walczyc nogami:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
8O - nożyce bardzo ciekawie wyglądają (ogólnie lubię obalenia przez skok na krak przeciwnika).

Pozdrawiam
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
te nozyce to coś pieknego
mamapytanko:mysłicie że mozna to wykorzystać lub udało się komus podcza walki.np na sali?
ja choc nie cwiczę VVD probuję tego i kilka razy mi się udały nozyce na psa -jest takie fajne wejście gdzie wskakujesz nogami z lewej strony na pas(okolice brzucha)-ale chciałbym umiec na kark :-)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
biedny PIES ;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
Hehe, dokładnie to samo skojarzenie.
  • 0

budo_royek20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Vovinam - kilka fotek
miało być na pas........
lepiej odpowiedzcie na pytanie zamiast ''kojarzyć''
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024