Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tygodniowy rozkład treningów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_wm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tygodniowy rozkład treningów
Jak to wygląda w poszczególnych stylach przekrojowych takich jak Pankration, Shidokan, JKD, Shootwresling. Ile robicie treningów stójki, sprowadzeń do parteru, samego parteru, sparingów, jak to się u was rozkłada powiedzmy w tygodniu lub miesiącu?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów
aktualnie jest nastepujaco(we Wroclawiu):
pon - boks
sroda-grappling +sparingi
piatek-mix(stojka, kopniecia, sprowadzenia do parteru)
wiekszosc z nas uzupelnia jescze treningi zajeciami 3 X w tyg na silowni
sparingi zadaniowe sa prawie na kazdych zajeciach...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów
W Świdnicy leci:
Poniedziałek - stójka: ręce, nogi, klincz, walki zadaniowe, strategie.
Środa: grappling i około 30 minut pałki/noża
Piątek: walki zadanowe, strategie MMA i sparingi.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

Jak to wygląda w poszczególnych stylach przekrojowych takich jak Pankration, Shidokan, JKD, Shootwresling. Ile robicie treningów stójki, sprowadzeń do parteru, samego parteru, sparingów, jak to się u was rozkłada powiedzmy w tygodniu lub miesiącu?


Witam!

Ja odpowiem nie jako przedstawiciel Shidokan ale po prostu jako instruktor takiej przekrojowej, mieszanej sztuki walki.
Bowiem we właściwym planowaniu mikrocyklu tygodniowego bardziej istotna jest osoba instruktora (jego przygotowanie, wiedza teoretyczna) niż rodzaj dyscypliny (styl).
To od instruktora zależy charakter prowadzonych przez niego zajęć i ilosc w nim poszczegolnych elementow. Inaczej wygląda mikrocykl na początku sezonu treningowego, inaczej w środku czy na końcu. Inaczej trenuje zawodnik zaawansowany, inaczej początkujący. Inaczej ułożony jest plan treningowy grup rekreacyjnych, inaczej sportowych.
Środki i metody jakie dobiera się do realizacji zadań treningowych są bardzo urozmaicone, a kryteria w kształtowaniu planu są zupełnie inne niż podział na rodzaj technik, które się ćwiczy (tak jak zasugerowałeś). Planuje się cykl ze względu na charakter pracy treningowej, np:

1. trening szybkościowo-siłowy
2. wytrzymałościowy
a) w. krótkookresowej,
B) w. długookresowej
3. wytrzymałościowo-siłowy
4. siłowy
5. szybkościowy
6. kompleksowy
itp

Jedna jednostka treningowa (trening) to jeden z powyższych punktów do zrealizowania.
Dopiero na tej podstawie dobierasz do pracy odpowiednie metody i środki.
Czyli mogą to być np wybrane techniki walki (pomijam środki przygotowania ogólnego). Ale jeżeli dzisiaj masz przygotowany plan treningu zwiększający np. możliwości wykonywania intensywnej krótkotrwałej pracy to wykorzystujesz do tego różnorodne techniki: czyli na jednej jednostce treningowej możesz robić zarówno uderzenia i kopnięcia, jak i wejścia w rzuty czy obalenia. Wtedy łączy się wszystko w logiczną całość, a od strony teorii treningu sportowego też wszystko gra.

Tak to w skrócie wygląda w przypadku treningu przekrojowego prowadzonego pod kątem sportowym. A taki trening jest z punktu widzenia wyników najbardziej efektywny.

Pisząc powyższe chciałem podkreślić, że programując trening zwraca się po prostu uwagę na inne parametry, niż te które podałeś. Oczywiście: są techniczne zadania do zrealizowania (szczególnie wśród początkujących) ale dzieli się je według innej, indywidualnej systematyki trenerskiej.
Przez to ciężko jest odpowiedzieć precyzyjnie na tak postawione pytanie, bo ilości poszczególnych elementów w planie przelicza się według innych kryteriów.


Pozdrowienia,
MR.

Ps
Jeżeli mój tekst wydał się trochę zakręcony i niezrozumiały to proszę to zrzucić na kark mojego dzisiejszego zmęczenia. :wink:
  • 0

budo_wm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów
to się nazywa fachowe podejście do tematu :) Dzięki
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

i tak z reka na sercu wszyscy jezdza z Gdanska do Gdyni i odwrotnie :)
sorki ale nie wierze w to...


przyznam sie z reka na sercu, ze nie jezdze z Gdanska do Gdyni bo z Łodzi jestem

macie chociaz podzialy na 3 grupy: poczatkujaca, sredniozaawansowana i zaawansowana?


shidokan zaczalem niedawno, bylem na trzech treningach, razem trenuja zaawansowani i poczatkujacy tacy jak ja. Ale moim zdaniem to jest wlasnie plus. Podzial na poczatkujacych i zaawansowanych, jesli celem treningu nie jest przygotowanie do zawodow, a bardziej rekreacja wydaje mi sie niezbyt potrzebny.

Od dluzszego czasu trenuje aikido. Razem cwicza zaawansowani posiadacze danów, 1, 2, 3 kyu itd. i ci ktorzy dopiero co przyszli na trening. Dzieki temu poczatkujacy szybko sie ucza, nie tylko od instruktora, ale i od innych trenujacych. A zaawansowani, maja takze caly czas kontakt z technikami podstawowymi.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

macie chociaz podzialy na 3 grupy: poczatkujaca, sredniozaawansowana i zaawansowana?


shidokan zaczalem niedawno, bylem na trzech treningach, razem trenuja zaawansowani i poczatkujacy tacy jak ja. Ale moim zdaniem to jest wlasnie plus. Podzial na poczatkujacych i zaawansowanych, jesli celem treningu nie jest przygotowanie do zawodow, a bardziej rekreacja wydaje mi sie niezbyt potrzebny.


Nuooo.... I wiekszy oklep sie dostaje, juz na "dziendobry" ;) :)
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

Nuooo.... I wiekszy oklep sie dostaje, juz na "dziendobry" ;) :)


Hm...na razie nie mialem zadnych sparingow...ale spoko...nie dam sie tak latwo... :evil: :twisted:

Na razie tylko nie moge sie przestawic i caly czas stoje w pozycji typowej dla aikido: dlugiej i waskiej. To w shidokanie podobno zle i niebezpieczne.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

Podzial na poczatkujacych i zaawansowanych, jesli celem treningu nie jest przygotowanie do zawodow, a bardziej rekreacja wydaje mi sie niezbyt potrzebny.


nie chce mi sie nawet komentowac :)
sami zobaczycie za 2, 3 lata jak fajnie sie cwiczy z poczatkujacymi...
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

Na razie tylko nie moge sie przestawic i caly czas stoje w pozycji typowej dla aikido: dlugiej i waskiej. To w shidokanie podobno zle i niebezpieczne.


No... jak Cie podetna pare razy, i polecisz na glebe :twisted: - to sam zaczniesz pillnowac, zeby stac jakos stabilniej...
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

nie chce mi sie nawet komentowac :)
sami zobaczycie za 2, 3 lata jak fajnie sie cwiczy z poczatkujacymi...


Bedziemy sie tym martwic za 2, 3 lata... ;)
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tygodniowy rozkład treningów

nie chce mi sie nawet komentowac :)
sami zobaczycie za 2, 3 lata jak fajnie sie cwiczy z poczatkujacymi...


Jesli nie chcesz to nie komentuj.

Nie wiem jak bedzie na shidokanie za 2,3 lata, ale powiem jak to jest na aikido.

Rzeczywiscie trening z poczatkujacymi jest trudny i ciezki. Nie wiedza jak upadac, jak pracowac jako uke, sa sztywni, i nie znaja technik, zwlaszcza tych trudniejszych, z wyzszych stopni. Ale z drugiej strony na osobach zaawansowanych wymusza to dostosowanie techniki do uke.

Jesli nasz trening ma miec jakies przelozenie na realne sytuacje w zyciu to przeciez nie zawsze trafi nam sie przeciwnik ktory jest wysportowany i wie jak reagowac. Troche odszedlem od tematu mixfighting, ale w aikido mam troche wieksze doswiadczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024