Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inwalida :)))


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Inwalida :)))
Witam !
Mam problem. Do niedawna cwiczylem brazylijska capoeire i bylem od niej powaznie uzalezniony. Nie cwiczylem dlugo (1 rok) ale zdazylem sie w niej zakochac. Niestety jak mowi stare amerykanskie powiedzenie "Life is a bitch, and then you die". Moj nadgarstek nie wytrzymal przeciazen i jednego upadku. Uszkodzilem chrzastke trojkatne :twisted: :twisted: . Kontuzja jest praktycznie nie do wyleczenia i musze teraz uwazac na prawa reke. Przeciazenia w capo sa niestety zbyt duze i musialem zarzucic treningi. Jestem cholernym inwalida:))) ale nie chce rozstawac sie ze sztukami walki. Szukam dla siebie czegos nowego.
Slyszalem tez ze taekwon-do jest stylem w ktorym nacisk polozony jest glownie na perfekcyjne opanowanie technik noznych. Wiem jednak ze nie ma sztuki walki ktora nie uzywa rak i taekwon-do nie jest wyjatkiem. W zwiazku z tym mam kilka pytan.

Co sadzicie o rozpoczeciu trningow w takim stanie ?

Czy spotkaliscie sie z podobnymi wypadkami (chodz mi o kontuzje rak) ?

Czy znacie styl w ktorym rece sa mniej obciazane ?

Czytalem sporo o samym taekwon-do i od pewnego czasu czytam wasze posty. Przyznam ze wasz styl walki bardzo mi sie podoba, zwlaszcza sposob w jaki wykorzystuje nogi. Bardzo chcialbym rozpoczac treningi. Wszelkie uwagi mile widziane
Pozdrowka !
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
hi
hmm , jezeli tak ci sie podoba taekwondo to powinienes zobaczyc co reprezentuja kluby w twoim miescie , moglbys napisac skad jestes :)
nie wiem jak z twoja kontuzja , nie znam sie na tym , powinienes poszukac klubu wtf , tam bedziesz trenowal same kopniecia , tylko powinienes wiedziec , ze to nie bedzie lekki trening capo , tylko walka o przezycie :) :) :)

pozdrawiam
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
Taekwondo WTF polecam w Twoim stanie. Nawet jesli cwiczymy techniki ręczne, to jedynie w powietrze. W walce sportowej natomiast rąk uzywać nie wolno więc i na sparringach nie będzie problemu. Poza tym zawsze można przedstawić problem trenerowi, a on juz sie zaopiekuje toba... Zamiast pompek przysiady na jednej nodze, albo brzuszki... :) Ogolnie polecam taekwondo, minelo malo czasu od poczatku mojej przygody z tkd a juz sie uzaleznilem... I podoba mi sie pomimo ze dzisiaj np po wczorajszym treningu nie moge chodzic po schodach i boli mnie kazdy miesien :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))

. W walce sportowej natomiast rąk uzywać nie wolno więc i na sparringach nie będzie problemu.

wolno.
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
kurcze nie wiedzialem... Ale pewnie tylko na korpus?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
zgadza sie.
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
A w takim razie czy nie ma roznicy w tym wzgledzie miedzy WTF a ITF?
Dlacszego wiec zawodnicy WTF tak rzadko stosuja techniki reczne?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
w WTF nie mozna uderzac na glowe- w ITF mozna. a dlaczego w WTF praktycznie nie uzywa sie rak?- tego tego ja juz nie wiem.
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
Witam !
Heh faktycznie skrewiłem ze nie napisałem skąd jestem :oops: Mieszkam w okolicach Krakowa. Szperałem troche w sieci, i znalazłem dwa kluby w krakowie. Ale chyba obydwa są ITF. (jeden na pewno). Ale gdyby ktos dal mi namiary na jakis krakowski klub WTF i gdyby z rękami na treningach było tak jak pisze eternite to było by zaj........bardzo miło.

tylko powinienes wiedziec , ze to nie bedzie lekki trening capo , tylko walka o przezycie

Heh :D spoko. Ja wiem ze to będzie krew, pot i łzy................i może jeszcze troche krwi. Ale na to właśnie czekam. (honorowy dawca).
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))

tylko powinienes wiedziec , ze to nie bedzie lekki trening capo , tylko walka o przezycie

:lol: :lol: :lol:
Odkad treningi Capo sa "lekkie" ? ;)
Spokojnie, nie burzyc sie, wiem o co chodzi ;)
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))

w WTF nie mozna uderzac na glowe- w ITF mozna. a dlaczego w WTF praktycznie nie uzywa sie rak?- tego tego ja juz nie wiem.


Wlasnie dlatego... znaczy prawde mowiac uzywa sie. Mozna np uderzac lapkami przy skracaniu dystansu, albo w klinczu, zeby troche odepchnac i zatrzymac przeciwnika, odskakujac i kopiac np. A ze uzywa sie malo.... Bo prawde mowiac, to przez pancerz gowno daja... Fakt, jak sie dobrze przyceluje w splot i zlapie klienta na wdechu... :) Widzialem juz takie knock out'y, ale ze rzadko sie to trafia, to chyba kazdy rozumie...
Za to na treningu jednak lapki tez sa troche obciazane... przy roznych cwiczeniach. Zalezy jak silna jest ta kontuzja i jak bardzo na reke trzeba uwazac...
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
Nie moge robić macaco, au malandro, qeda i calej masy innych technik capo. Ale hirurg pozwolił mi robić pompki na piąstkach. Gorzej będzie z waleniem w tarcze. Ale jeżeli odpowednio obuduje rękę to moze coś z tego będzie. Generalnie, najwieksze uszkodzenia powoduje ułożenie takie jak przy staniu na rękach. Mam nadzieje że jakoś sobie poradzę. "Trza być tfardym, nie miętkim". Dzięki wszystkim za info.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwalida :)))
Skoro lekarz pozwolił ci robic pompki na piąstkachm możesz zacząć powoli udezrenia na tarczę - ale lekko i proste, jak w karate czy itf-ie. Układ ręki jest podobny przy pompkach i prostych. Żadnych technik w rękawicach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024