Skocz do zawartości


Zdjęcie

Arena Berserkerów w Szczecinie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
Chora ta Polska ,Vale tudo moim zdaniem nie przyjmie się w polskim społeczeństwie ,czasem poleje się troszke krwi np: w dosiadzie many okłada drugiego po pysku dla laików wygłada to tak że sa to takie cieniutkie rekawice a a many wbija gościa twarz z ziemie(miedzy młotem i kowadłem)i to juz dla nich jest strasznie drastyczne:(.
a)Vale tudo nie jest atrakcyjne dla przecietnego PANA KOWALKSIEGO,wiekszosć rozgrywa się w parterze ten człowiek tylko widzi jak 2 facetów przytula się do siebie .
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.

moze zreszta ktos by to wytlumaczyl co znaczy bez regul? ze mozna bic we wszystkie czesci ciala? wlacznie z tym ze mozna kogos zabic w takiej walce. moze nalezy to dokladnie wytlumaczyc na czym to polega.

Zarówno nazwa "walki bez reguł" i klatka są chwytami reklamowymi, które mają zachęcić ludzi do zainteresowania się tymi walkami. Tak naprawdę reguł jest bardzo dużo np. nie można atakować oczu, ciągnąć za włosy, uderzać w krocze, atakować krtań, uderzać w tył głowy i kręgosłup itd. Najczęściej reguły Vale Tudo zajmują kilka stron. Podczas ważnych gali takich jak UFC czy Pride zawsze przed zawodami odbywają się spotkania z zawodnikami ich trenerami, podczas których są odczytywane i dokładnie wyjaśniane reguły, aby nie dochodziło do groźnych sytuacji.
Vale Tudo polega na tym, że walka może się toczyć zarówno w stójce, jaki w parterze. Podczas każdej walki w klatce znajduje się sędzia, który przerywa walkę, gdy przewaga jednego z zawodników jest zbyt duża, podczas znokautowania, lub poddania się zawodnika. Zawsze podczas gali Vale Tudo znajduje się kilku lekarzy, którzy także mogą przerwać walkę, jeżeli uznają, że może to grozić poważnym uszkodzeniem ciała (np. gdy rozcięcie jest zbyt duże lub oko bardzo opuchnięte).
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.

Vale tudo nie jest atrakcyjne dla przecietnego PANA KOWALKSIEGO,wiekszosć rozgrywa się w parterze ten człowiek tylko widzi jak 2 facetów przytula się do siebie .

Myślisz, że amerykańscy czy japońscy widzowie od razu wiedzieli, co to jest walka w parterze? Przecież to dzięki turniejom Vale Tudo systemy walki w parterze stały się tak popularne i uważane za bardzo skuteczne.
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
hm...dzieki Trochim za wyjasnienie...widze ze regul jest duzo i nie roznia sie one od istotnie od regul innych walk (jesli chodzi np. o miejsca, ktorych nie mozna atakowac).

wiec czemu tak zle sie mowi o tego typu zawodach? czemu nie jest to tak popularne? pewnie sceneria klatki to powoduje.

hm...musze sie kiedys wybrac na taka gale i zobaczyc to na wlasne oczy...
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.

wiec czemu tak zle sie mowi o tego typu zawodach? czemu nie jest to tak popularne? pewnie sceneria klatki to powoduje.


Ponieważ w Polsce nazwijmy to era Vale Tudo dopiero się rozpoczyna. Przeciętny Kowalski walki w klatkach kojarzy z filmami, w których bezlitośni bogacze organizowali sobie tajne zawody, w których mógł być tylko jeden zwycięzca, reszta musiała zginać.
Zawody nie są popularne również z bardzo prostego powodu. Jeszcze w poprzednim roku takich gal w Polsce praktycznie nie było, co więcej nawet na Eurosporcie nie uświadczyłeś żadnych zawodów MMA (nie licząc K1, ale to inna kategoria).
  • 0

budo_wioslo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
A jest rozwiazanie przed Gala Vale Tudo powinien być wykład na temat kwintesencji ,histori i jeszcze film Rikson Gracie-Choke:),wtedy nawed najbardziej ciemny KOLWALSKI będzie czaił czacze
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
Nie ludzmy sie - dla wiekszosci ludzi walka w parterze nie bedzie nigdy ani czytelna, ani atrakcyjna (stad unikanie jej i ewolucja judo do stojki). Zeby zrozumiec walke w parterze, potrzeba troche wiedzy, nie wystarczy "edukacja filmowa".
Co do wiekszosci "zabronionych" technik, to sa one zabronione nie dlatego, ze sa takie grozne, tylko dlatego, ze niepotrzebnie, przewaznie bez wplywu na ostateczny wynik walki, by ja tylko brutalizowaly.
Np. zakazuje sie wylamywania palcow. Pamietam moj "przyjacielski" sparing z jkaims przedstawiceilem MMA, powaznie uszkodzil mi malego palca, pomimo tego wygralem jednak ja. Czyli zastosowana przez niego technika nie miala wplywu na wynik walki, tylko ja przez wiele tygodni mialem problemy z tym palcem.
Najbardziej podoba mi sie zakaz "ciagniecia za wlosy"!
Zreszta nikomu chyba z organizatorow nie chodzi oto, zeby vale tudo wkroczylo pod "kazda strzeche"!
Nie zakceptuja tej formuly ci, ktorzy szukaja szlachetnej samoobrony, systemu walki bez walki etc. Nie wiem czy to iluzja, ale ludzie lubia sie nia karmic.
Beda dwa bieguny bjj sportowe w kimonach, dla dzieci etc. i vale tudo dla twardzieli niekoniecznie o wygladzie Wody Allena.
K_P
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
Osobiście nie podoba mi się sprowadzanie vale tudo do roli brutalnego mordobicia. Dobrym przykłasem są właśnie walki bokserskie, lub zawody sport jiu jitsu. Reguły tych drugich są bardzo podobne do vale tudo.

Samo Vale tudo myślę, to usportowiona forma realnej walki. Nie ma na celu propagowania brutalności, chodzi tam raczej o większe możliwości. Boks operuje tylko pięściami. K1 to tylko uderzenia. Vale Tudo zaś jest najwszechstronniejsze, dozwolone są tam i rzuty i uderzenia i walka w parterze. Może chodzi tu o powrót mitu wojowników. Szlachetna walka dwóch ludzi, z których każdy może reprezentować zupełnie inny styl walki.

Co się zaś klatki tyczy, to wydaje mi się, że jej użycie podyktowane jest względami praktycznymi. Przy walce w parterze instnieje duża możliwość wypadnięcia z ringu, przy klatce tego zagrożenia nie ma.
A skojarzenia ze zwierzętami i pierwotnymi instynktami są mocno przesadzone.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
Nareszcie udało mi się sklecić relację z imprezy,
jest na stronie w publikacjach ---> relacjach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wybaczcie że tak długo, ale jakoś ciężko było mi się zebrać.
Mam nadzieję że się wam spodoba
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
Moze i dlugo, ale za niezle.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_aitor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
Czy wiadomo coś na temat następnej ARENY? Kiedy, gdzie i kto będzie walczył?
  • 0

budo_chrzanek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin i okolice...

Napisano Ponad rok temu

Re: Arena Berserkerów w Szczecinie.
z tego co wiem to sa przymiarki do drugiej gali w grudniu...co do tego kto bedzie walczyl to ze strony berserkerow pewnie (ale to juz moje przypuszczenia) ci co teraz + bagi. mial walczyc robert siedziako, ale jeszcze pauzuje i troche pauzowac bedzie po operacji...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024