Skocz do zawartości


Zdjęcie

tytanowe linersy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

tytanowe linersy
czy to prawda że tytanowe linersy wycierają się i może to spowodować
nietrzymanie blokady?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
NIe zauwazylem zeby cos sie wycieralo , a mam swoja Sebenze juz chyba z 10 lat.Sa oczywiscie rozne rodzaje tytanu , mam jak juz napisalem Sebenze ( tytan z vanadem , 48 HRC) , Mission ( Beata titanium HRC 45) , czy nawet Benchmade Pinacle ( 6AL4V z tylko 33HRC ) i wszystko dziala bezblednie.
Dobrym przykladem na ocene twardosci tytanu sa kije golfowe , jeszcze kilka lat temu nie do pobicia byle wlasnie tytanowe , dzielnie wytrzymujace klika sezonow walnia w dosyc twrda przeciez pilke , bez specjalnych sladow .Dopiero niedawo tytan zostal wyparty przez Maraging steel.
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
o linersach z tytanu przeczytalem na stronie Pitera w opisie AFCK Axis.W tym nożu zastąpiono linersy tytanowe stalowymi.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
Przeczytalem recenzje na stronie Pitera , powod wymiany liners , to po prostu zastosowanie innego locka , axis nie pracuje tak jak zwykly liner i zeczywiscie moze spowodowac wycieranie sie powierzchni linersa.
Nic takiego nie zuwazylem w moich frame lock czy w AFCK , Axisa niestety nie posiadam wiec nie moge sie wypowiadac na temat sztywnosci rekojesci.
Jednak jezeli ktos choc raz otworzyl Sebenze , nigdy nie zapomni tegi miekkiego wejscia tytanowego locka i pieknego kliknicia.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy

Jednak jezeli ktos choc raz otworzyl Sebenze , nigdy nie zapomni tegi miekkiego wejscia tytanowego locka i pieknego kliknicia.

yeah...
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
no to można spać spokojnie
  • 0

budo_nerigal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
Witam wszystkich

Chyba nie do końca można spać spokojnie.
Tytanowe linersy mogą się wycierać, a liner lock zawodzić - są takie przypadki opisane na Bladeforums.
Prawdopodobnie wynika to z samej konstrukcji blokady i problemów z kontrola jakości. Przy kazdym otwarciu noża liner jest troche wycierany - poniższy link prowadzi do strony na której jest więcej informacji na temat konkretnych przypadków ( głównie polegaja na tym że wytarty liner nie trzyma odpowiednio, poza tym zdarza się że liner przeskakuje przez cala grubość ostrza zamiast zatrzmać się w okolicach środka )
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest też wiele głosów o wieloletnim uzywaniu noża z liner lock bez takich problemów więc prawdopodobnie nie jest to standardowa przypadłość , a kwestia jakości danego egzemplarza.
Poniżej wytarte linersy w Emerson Commander :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
Na to niestety nie ma rady i linersy sa projektowane pod takim katem ze beda sie wycieraly.Commander , w niektorych latach mial niestety ten problem ze liners nawet u nowych nozy przechodzil na druga strone ostrza.
Osobiscie mam commandera z 1999 , zero problemow , przy prawie codziennym uzywaniu przez te lata.
Podobne problemy mial Chris Revee ze swoja Sebenza , pierwszy model jeszcze z ATS -34 tez po pewnym czasie przelatywal na druga strone , zmienil obrobke cieplana , pokryl linery titanium aloy i problemy sie skonczyly.
Emerson , ma ostanio cos duzo problemow z jakoscia, slyszy sie o tym na forums , a ja mialem okazje przekonac sie o tym na "Persian" ( ostrze ostrze telepalo sie jak w delirce).Przy takiej cenie to niedopuszczalne , ale tak to jest jak idzie sie na ilosc.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
Nie rozbieram mojego Emersona Commandera (rocznik 2000, czyszcze powietrzem pod cisnieniem), wiec trudno mi powiedziec, czy moj sie wyciera. Na razie po tym jak "owinalem" gwint mala warstwa uszczelki silikonowej ostrze sie nie rusza. (Przedtem sruba miala sklonnosc do luzowania sie).
Czy dzwiek otwieranego EC, moze sie rownac z dzwiekiem otwieranej Sebenzy? Bo, mnie sie tez wydaje, ze klikniecie mojego Ec tez ma swoja urode...
K_P
PS. Czyli jaka refleksja ogolna? Najlepsze niezawodne skladaki to jednak balisongi? (Nie ma sie co zepusc, nie szkodzi im nawet "partactwo", wylkonawcow etc. wada - sa "wolne".) A moze to uproszczenie?
  • 0

budo_nerigal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tytanowe linersy
no właśnie - Emerson. Właśnie mam wielką ochotę zakupić CQC 7 ale zaczynam sie wahać ze względu na ten liner lock. Może ktos napisze coś co podniesie mnie na duchu ? Z tego co wiem na początku działalności Emerson produkował zdecydowanie solidniejsze noże. Z czasem wszystko "schudło" zwłaszcza linersy. Może ktos podzieli sie obserwcjami na ten temat ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024