Skocz do zawartości


Zdjęcie

kerambit szabo inaczej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

kerambit szabo inaczej
Dołączona grafika
pytam jako laik w dziedzinie walki, wykonując kopie kerambita nie chce robić wiernej kopii z szacunku dla autora, czy gdyby dwa srodkowe palce w tym kerambicie zakryc pierścieniami, zrobimy wtedy kastet z ostrzami , czy wtedy mozna takim urządzeniem blokować np. pałke albo bejsbola, czy poprawiając mistrza zepsuje sie zupełnie pomysł takiego noza, bo tak na mysl mi przychodzi że nawet ja majac na rekach dwa takie ostzra mogę dość szeroka zasłonę zrobić , o ile bym oczywiście zdązył.........
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
...nie bardzo kumam , jak to "zakryc pierscieniami" ?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
dwa wcięcia na srodkowe dwa palce są otwarte od przodu, zamykamy je tak jak mały i wskazujacy w pirścieniach cztery dziurki zamiast dwóch
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
Ok , no bodo , nie powiem idea ciekawa , nie wydaje mi sie zeby zamkniecie istniejacych juz finger grove specjalnie cos zmienilo , jezeli chodzi o technike , moze przejscie do odwrotnego uchwyru bedzie troche bardzie klopotliwe ,ale .....pisze sie na jedna sztuke , jak ruszysz z produkcja
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
Pomysł na pewno ciekawy, ale patrząc na to z perspektywy polskich przepisów:

Czy ten kerambit, który widzimy na zdjęciu, byłby zakazany w Polsce? Bo zakazane są kastety, więc kerambit po przeróbkach byłby z pewnością nielegalny, ale wydaje mi się że ten oryginalny można by nosić spokojnie.

Jak myślicie?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
a szabla? też może być kastetem tylko z długim ostrzem , podobnie jak pushdagger, myślę że chodzi znów o interpretację , kastet to nie jest broń sieczna raczej (choć różne już widziałem) podobnie jak zabronione nunchaku jest bronią obuchową, kerambita trudno utrzymać w kieszeni , bez pochwy nosić się nie da a tym szczególnie to w ogóle trudno machac żeby sobie np ucha nie obciąc, a kastet to broń niezauważalna na ręce i prawdopodobnie t omiał na mysli ustawodawca (choć nikt tego dokłądnie nie wie)
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
oczywiście szabla w inny sposób niż pushdagger , ale push ma duzo więcej z kastetu w swojej formie i działaniu,
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
Bodo ja mam taki pomysl zeby zamiast dwoch pierscionkow zrobic jeden bo ten karambit ma taka budowe ze dwa srodkowe palce sa bardzo blisko siebie i ciezko bedzie Tobie zrobic 2 pierscionki nie wydluzajac jednoczesnie chwytu. A pozatym niebedzie to interpretowane przez prawo jako kastet bo on przecie ma 3 dziurki anie 4 :lol:
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
tak też sie stało , Mavi, już jest jeden owalny otwór, co do interpretacjii prawnej to podejrzewam , że przechlapane na policji mieliby wszyscy posiadacze tego kerambita nawet w wersji oryginalnej, wielkością wagą i urodą osobista nawiązuje do sprzętu bojowego a nie selfdefense :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kerambit szabo inaczej
I zamierzasz takie robić? To koniecznie pochwal się postępami... a jak dojdziesz do wprawy to podaj cenę ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024