Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrona przed nożem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem
Amen poklon
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem
Faktycznie jeżeli nosisz przy sobie nóż to musisz mieć świadomość z konsekwencji jego użycia. Ale nie jestem pewien czy powinno się mieć dylematy jeżeli koleś chcę ci zrobić krzywdę – nie mówię tutaj o menelu, który woła 5 zeta. Czasami są sytuacje, w który niezależnie jak jesteś dobry z góry wiadomo, że przegrasz. Po drugie pomysł z ucieczką przed nożownikiem jest świetny pod warunkiem, że jesteś sam i masz gdzie uciec.
Może to jest brutalne, ale gdy mam do wyboru kto musi zginąć ja czy on to zdecydowanie wybieram jego.
Ponadto zabicie kolesia lub spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała u napastnika nie koniecznie musi skończyć się pierdlem. Parę lat temu był dość głośny przypadek, gdy emeryt pociął dwóch napastników, z których jeden w stanie krytycznym trafił do szpitala i prokuratura uznała, iż było to co prawda przekroczenie granic obrony koniecznej, ale było ono spowodowane wynikiem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.(obecnie jest to art.. 25 § 3 kk).
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem
[quote name="budo_marcin954"]
wyciąganie kosy nie jest głupotą pod jednym warunkiem, że jest się gotowym zabić gnojsa jak postraszenie się nie uda, z reguły się nie udaje więc ten , który stosując zasadę, że najlepszą obroną jest atak idzie do pierdla za trupa..[/quote][/quote]
marcin...prosże mnie nie straszyć bo jak sie zaczynam bac to myślę o wyciągnięciu beretty...a wtedy już mi nie wytłumaczysz, że "ja tylko tak postraszyć chciałem.."..jak już wyciagasz nóż to licz się z różnym zakończeniem starcia..niekoniecznie 1:0 dla ciebie...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem

Faktycznie jeżeli nosisz przy sobie nóż to musisz mieć świadomość z konsekwencji jego użycia. Ale nie jestem pewien czy powinno się mieć dylematy jeżeli koleś chcę ci zrobić krzywdę – nie mówię tutaj o menelu, który woła 5 zeta. Czasami są sytuacje, w który niezależnie jak jesteś dobry z góry wiadomo, że przegrasz. Po drugie pomysł z ucieczką przed nożownikiem jest świetny pod warunkiem, że jesteś sam i masz gdzie uciec.
Może to jest brutalne, ale gdy mam do wyboru kto musi zginąć ja czy on to zdecydowanie wybieram jego.
Ponadto zabicie kolesia lub spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała u napastnika nie koniecznie musi skończyć się pierdlem. Parę lat temu był dość głośny przypadek, gdy emeryt pociął dwóch napastników, z których jeden w stanie krytycznym trafił do szpitala i prokuratura uznała, iż było to co prawda przekroczenie granic obrony koniecznej, ale było ono spowodowane wynikiem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.(obecnie jest to art.. 25 § 3 kk).


może być i tak jak mówisz ale sam wiesz jak jest w Polsce w tego typu sprawach, wszystko zależy od farta i od tego jakiego masz papugę - mówię bo znam odmienny przypadek, że gościa posadzili bo nie dał się zabić, zadźgał typa, drugiego pochlastał i poszedł na dziesiątkę. Jak bym miał wybór kto mam ginąc to oczywiście że on - skoro zaczął to powinien być tego świadomy że ten którego zaczepił może go zabić.

PiterM masz rację, ale tamten post i jego charakter raczej świadczył, że piszący traktuje nóż nie jako codzienne narzędzie, ale jako coś czym mógłby przyszpanować przed kolesiami.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem
Marcinnie 954 ,
Też znam takie sytuacje, np. głośny przydaek emeryta z ostatniego Sylwestra. Osobiscie uwżam, że o tym jak sprawa potoczy się przed sądem decyduje w dużej mierze sędzia i jego stosunek do obrony koniecznej. Jeżeli jest to normalny człowiek to luzik, ale oczywiście zdarzają się czybki. Obecnie jednak w orzecznictwie widać zmiany na coraz lepsze.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem
Obrona przed nożem ? taki był temat nie ? Ja to jestem leszczem w tej materii, ale wiem, że podobne sformułowanie + przeciętny nożownik nie istnieje i w zasadzie temat można by było spokojnie zamknąć.

Ale przypomina mi się kawałek ze szkoleniówki Vunaka kiedy facet dał przykład z markerem jak jeden facet miał go w łapie jako nóż a drugi miał się bronić. Bronić się umiał, w każdym razie miał koncepcję no jak sobie przypominam skutek tego był dość opłatkany 4-5 cięć w ciągu 30 sekund. Śmierć w wykrwawienia...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem
taaak! z tym markerem to dobry pomysł, z naszej rozmowy wynika że jak walczymy to należy po prostu lać manego nie czekając aż coś wykombinuje.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obrona przed nożem

wszystko to jednak odbywa się powoli, dlatego że chcemy nauczyć się reagować na ostrze i oswoić sie z jego widokiem.


Ktoś kiedyś powiedział, że obrona przed fikcyjnym atakiem jest również fikcyjna. Pomysł z markerem jest kapitalny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024