Skocz do zawartości


Zdjęcie

Viet Vo Dao


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Co do stracia z Ryszardem, to mimo że cię nie znam stawiam duuuuużą butelkę, że ten STARSZY PAN najpierw cię obije, później zwiąże, a na koniec usiądzie na twojej głowie (i zastosuje technikę tłuczenia orzeszka:))


Jeszcze Was wszystkich pokonam :D :D

Gwoli wyjasnienia Roberto, nie pisałem jak załatwię naszego trenera, tylko że jakby ktoś Go chciał sprawdzic, to okazja się znajdzie.

Ale mniemam, że nie przeoczyłeś mojej intencji, jeno mnie pognebić chciałeś, a naszego trenera STARSZYM PANEM połechtać...

Z trenerem nie miałem okazji nigdy stanąć oko w oko, ale 4-te capy mi manto spuszczały, więc swobodnie możesz kreślić owe czarne scenariusze... :( :( :(
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Fragment dotyczący starcia, który opisałem poprzednio to oczywiście żart.

Ryszarda nie muszę ''łechtać" nazywając Starszym Panem, gdyż to on w ten sposób często się określa, pod drugie znamy się już szmat czasu.

Obiecuję, że nie będę już kreślił czarnych scenariuszy z twoim udziałem, a pobudki mojej pisaniny nie są aż tak niskie.

Na marginiesie wrzuć jeszcze trochę fotek.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Haqqax, uwielbiam foty w tym stylu...


Te sa fajne, ale sa jeszcze fajniejsze. To "stare" Viet Vo Dao, pewnie jeszcze z czasow Mistrza Nguyen Loc'a. Nie wiem z ktorego roku pochodza te zdjecia, ale wtedy ludzie traktowali te sprawy powazniej.

Chciałem wkleic ich troche wiecej, ale pogubiłem linki. Sa na nich zatloczone do granic mozliwosci sale treningowe, zdjecia z jakichs treningow wojskowych, dzieci zasuwajace uklady walki z taka szybkoscia, ze sie zdjecia porozmazywaly, fotografie ze starych pokazow. Po prostu takie klimaty, za ktore sie kocha sztuki walki.

Jak dla mnie, takie zdjecia lepiej pokazuja VVD. Jak sie wejdzie na wspolczesne stronki w stylu Palaiseau, to zobaczysz zdjecia dzieci, ktore poprawnie phan donow nie robia, ale za to maja czaderskie fotki w pozycjach capoeiry... Nawet nie ma co na forum wkleic, zeby pokazac, jak VVD wyglada :-(
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Witam kolegów - cieszę się, że o VVD merytorycznie a mnie czy lepsze czy gorsze i czy VVD dostanie czy nie - to często pytania do ... i bez sensu.
Obecnie VVD zmierza 2 kierunkami -te tradycyjne (czarne vo phuc ) to tradycja i Vovinam ( niebieskie ) to oscyluje w kierunku sportu.
Jak to wyglada obecnie w moim trochę przydługim artykule
pozdro do soboty - dzisiaj ide do przyjacioł Wietnamczykow na swieto TET.
Czarne i niebieskie Viet Vo Dao

Na corocznych pokazach sztuk walki w paryskiej hali sportowej Bercy olbrzymim powodzeniem cieszą się pokazy wietnamskich sztuk walki. Różne style Vo ( wietnamskie sztuki walki ) prezentują swoje techniki, których wspólnym mianownikiem są nożyce na głowę zwane Giao Long Cuoc - szczęki smoka. Prezentują je praktykanci w czarnych i niebieskich kimonach. Obie grupy występują pod wspólną nazwą Viet Vo Dao.

1 - Relacja Vovinam - International VVD

Poniższy schemat powinien wyjaśnić historię powstania IVVD jak i nakreślić obecne relacje pomiędzy innymi sztukami walki działającymi w ramach naszej organizacji.

Vovinam Viet Vo Dao
Co Vo Su ( Mistrz założyciel ) Nguyen Loc na bazie szkół Vo Binh Dinh, tradycyjnych zapasów Do Vat stworzył podstawy szkoły Vovinam
(1938 - 1945 - tworzenie podstaw )

1954 - nastąpił podział na Wietnam Północny ( o orientacji porozachodniej ) oraz Ludowo - Demokratyczną Republikę Wietnamu ( państwo komunistyczne ). Wielki Mistrz Nguyen Loc wraz z rodziną i najbliższymi uczniami wyemigrował z Hanoi ( Wietnam Północny )do Saigonu ( Wietnam Południowy )

1960 - r., zmarł Co Vo Su Nguyen Loc, szefem szkoły został V.S Le Sang. Szkoła Vovinam zmienia swoją nazwę na Viet Vo Dao Vovinam

1962 - V.S Phan Hoang, jeden z najlepszych uczniów CVS Nguyen Loc wyjechał na studia doktoranckie do Francji.Od Rady Mistrzów VVD VVN otrzymał zadanie skonsolidowania wietnamskich szkół walki w jedną federacją i
utworzenie organizacji międzynarodowej VVD.

1972 - powstała INTERNATIONAL VIET VO DAO na bazie
7 szkół wietnamskich. Prezydentem i przedstawicielem Rady Mistrzów na świecie został mistrz Phan Hoang. W Wietnamie szefem szkoły został mistrz Tran Huy Phong również jeden z uczniów mistrza Nguyen Loc a zarazem przyjaciel VS Phan Hoang. Chuon Mon ( drugi patriarcha ) Le Sang był zwierzchnikiem całego ruchu VVD na świecie


Vovinam
Viet Vo Dao Han Bai Thien Long Qwan Ky
Dao Tranh Minh
Long Nguyen Trung Hoa Nguyen Tien
VS.
Hoang Duc Phi VS.
Tran Phuoc
V.S Nguyen
Dan Phu VS.
Pham Xu-
an Tong szkoła
rodzinna
Mon Phai szkoła
rodzinna
Mon Phai szkoła
rodzinna
Mon Phai

80 % 20 %
klubów w IVVD

Organizacja International VVD opracowała nowy program szkoleniowy dla wszystkich ćwiczących poza Wietnamem. Dla odróżnienia od kierunku Vovinam przyjęto inny system stopni jak również w odróżnieniu od praktykujących w Wietnamie ( niebieskie kimona ) ćwiczący IVVD nosili czarne kimona ( Vo Phuc ).
W tym czasie w Wietnamie Południowym szkoła Vovinam VVD była bardzo liczna. VVN VVD trenowało około 2 milionów ludzi. Mistrzowie, trenerzy i instruktorzy nauczali wg. programu VVN VVD w szkołach, w wojsku, policji i służbach paramilitarnych.

1975 - nastąpiło zjednoczenie Wietnamu. Odtąd Wietnam przyjął nazwę Socjalistyczna Republika Wietnamu. Komunistyczny rząd zakazał działalności sztuk walki a w szczególności szkole Vovinam VVD. Mistrz Le Sang wraz z najbliższymi uczniami został aresztowany i zamknięty w więzieniu w Saigonie.

1980 - V.S Pham Xuan Tong, ówczesny dyrektor techniczny IVVD stworzył własną organizację World Union QKD

1989 - Dzięki działalności mistrza Nguyen Van Chieu ( obecnego prezydenta wietnamskiej federacji VVN VVD ) zostaje zwolniony z więzienia CM Le Sang wraz innymi mistrzami. Swoją działalność reaktywuje szkoła Vovinam VVD. Nowe kierownictwo Vovinam VVD zażądało od Thay Phan Hoang zmiany dotychczasowej polityki IVVD, która preferowała rozwój każdego kierunku w ramach Międzynarodowego VVD. Organizacja w Wietnamie od tej pory była tylko obserwatorem w IVVD. IVVD zunifikowała nowy program, który daje szansę nowym mistrzom w rozwoju ich własnych szkół. W ramach IVVD powstały nowe style, które mają podobny program ale rozwijają się we własnym kierunku.
1996 - Polska organizacja VVD otrzymuje status szkoły, której mistrzem zostaje V.S Dung Tien Ryszard Jóźwiak . Nasz kierunek otrzymał nazwę Dung Tien Duong. W związku z tym, że przez 15 lat kierunek nasz opierał się głównie na stylu Vovinam pełna nazwa naszego kierunku brzmi

DUNG TIEN DUONG - VOVINAM

nasze techniki to

Vovinam Hong Gia Vo Binh Dinh Dung Tien

70 % 10 % 10 % 10 %

Can Ban
Quyen
Don Chien Luoc
Phan Don
Song Luyen
Vu Khi
Do Vat Vu Khi Vu Khi
Quyen Do Vat
Quyen
Phan Don

W tym też roku na zorganizowanym wielkim pokazie wietnamskich sztuk walk w Paryżu po raz pierwszy mistrzowie IVVD użyli nazwy Vo Viet. Organizacja IVVD w ten sposób chciała się odciąć od wielu pseudo mistrzów, który nieprawnie używają nazwy Viet Vo Dao. To, że ktoś jest Wietnamczykiem i ma jakieś pojęcie o sztuce walki, nie znaczy, że jest ekspertem VVD. Termin Vo Viet powoli wchodzi do powszechnego użycia i zastępuje nazwę Viet Vo Dao ( kierunek International ).
1998 - W Wietnamie Rada mistrzów rozpoczyna pracę nad powołaniem nowej, ponad kontynentalnej organizacji skupiającej tylko federacje i kluby Vovinam VVD. Obecnie działa Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao Association z siedzibą w Saigonie ( niebieskie kimona )

W Polsce od roku 1999 organizacja Polskie Zrzeszenie Viet Vo Dao nosi nazwę Viet Vo Dao Polska ( Polskie Zrzeszenie International VVD i Vovinam Viet Vo Dao ). Nasza organizacja jest jedynym oficjalnym przedstawicielem International VVD ( Vo Viet ) oraz Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao Association







W Wietnamie działają obecnie trzy organizacje skupiające sztuki walki

Federacja Tradycyjnych sztuk walki Vo Co Truyen Federacja Vovinam Viet Vo Dai Federacja skupiająca inne sztuki walki, takie jak Karate, Tae Kwon Do, Aikido itp.

Ta organizacja ściśle współpracuje z International VVD. Na naszych stażach międzynarodowych uczymy się technui ze starych, tradycyjnych szkól takich jak m.in. Hong Gia, Vo Binh Dinh Nadzoruje prawidłowy rozwój Vovinam VVD na świecie. Organizuje zawody sportowe w różnych kategoriach np. walkach, formach, formach z partnerem itp.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
ostatnio na jednym z innych forum , ktoś zarzucał VVD, że jest nienowoczesne bo np. pięść jest trzymana jak w karate.
Ludzie - co innego metodyka a co innego taktyka walki.
Na poczatku owszem piesc jest tak trzymana bo ma nauczać jak skrecać piesc, jak trzymać nie do konca wyprostowany lokiec jak pracowac biodrami itd.
W dalszej fazie nauki to tłuczenie na worki, ciosy z gardy , bliski i daleki dystans, zapasy + oczywiscie umiejetnosci poslugiwania sie broniami

i jeszce do niedowiarkow - 99 % instruktorów VVD to ludzie pracujacy w innych zawodach - tak wiec prowadzenie treningow nie stanowi zroidła dochodow - bez prowadzenia zajec nie zginiemy z glodu -
nasz "fanatyzm" to po prostu umilowanie swojej MA

VVD jest nowoczesne a czy zawodnik VVD wygral by czy przegral z innym zawodnikiem z modnych obecnie kierunkow to inna bajka

My przedewszystkim nauczamy VVD dla zdrowia, samoobrony a nie w celu walki z innymi stylami
Jestesmy amatorami i traktujemy to jak hobby
pozdrawiam
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

1996 - Polska organizacja VVD otrzymuje status szkoły, której mistrzem zostaje V.S Dung Tien Ryszard Jóźwiak . Nasz kierunek otrzymał nazwę Dung Tien Duong.


Ech, zawsze tylko ogolniki. Kiedy sie dowiem, jak to bylo z pierwszym Pana spotkaniem z VVD, jak Pan poznal swoich nauczycieli, jak wygladały perwsze walki, jak powstawała pierwsza sekcja, jak sie znaleźli pierwsi uczniowie, jak to było z nadaniem imienia Dung Tien itd.?
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Ryszardzie, apeluję pisz pamiętniki.
Młodzież jest złakniona twojej biografii.
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Panie Ryszardzie!
Jak juz mój szacowny kolega Robert powiedział i jako przedstawiciel tejże młodziezy gorąco popieram apel o pamiętniki, może i drukiem ukazać się powinny :D . A przy druku pozostając, czy mozemy się spodziewać w najblizszym czasie wznowienia książki o VVD? Mam paru chętnych na kupno, chodżby ja sam!
do boom'a: może bys tak w chwili wolnego czasu wpadł nas odwiedzić? Stara ekipa powoli się zbiera - Siksa się pojawił na ten przykład! Zapraszam!
Pozdrawiam
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
ja tez sie zgodze. malo juz chybaq takich pasjonatow jak pan. re5pecta :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Ech, zawsze tylko ogolniki. Kiedy sie dowiem, jak to bylo z pierwszym Pana spotkaniem z VVD, jak Pan poznal swoich nauczycieli,


1980 - Wiedeń - byłem kilka miesięcy poza granicami ówczesnej PRL, zarabiałem dorywczo jako instr samoobrony w jednym z wiedeńskich klubów ( inna praca to budownictwo na ten przykład, ogrodnictwo - czyli proza życia Polaka na emigracji + najczęściej brak pracy ).
Moje pierwsze spotkanie z grupą VVD było w ww. klubie - zaprosili mnie i moich kolegów na trening ( a w grupie miałem głównie Jugosławian - bardzo sympatycznych ludzi ). Dostaliśmy porządny wycisk - ja zaprzyjaźniłem się z ich instruktorem, a on z kolei był uczniem mojego mistrza Kieta. 1983 wyjechałem na zaproszenie Kieta do Paryża - tam uzupełniłem swoja wiedzę z VVD - Kiet przyjął mnie na swego ucznia. W VVD jeżeli ktoś cwiczy w klubie nie ma statusu ucznia danego mistrza - mistrz sam określa, że przyjmuje daną osobę na ucznia. Ćwiczący w klubie mają status VVD Sinh - coś w rodzaju "zawodnika ".

jak wygladały perwsze walki,

różnie to znaczy zbierałem też baty - co nie było przyjemne - mimo, że miałem za sobą 10 lat treningów ( byłem zawodnikiem Judo i Zapasów ),
posiadałem 1 dan w Jiu Jitsu. Kiedyś walki były o wiele ostrzejsze i brutalniejsze - właściwie mix uderzeń i zapasów. Starsi VVD Sinh to pamiętają.

jak powstawała pierwsza sekcja,

Po moim powrocie do PRL ( a miałem przed wyjazdem organizację złożoną z 5 klubów ) - stopniowo przygotowywałem instr. do VVD - Pierwszymi byli - Ryszard Gibczyński, Grzegorz Krauze, Robert Sekowski, Sylwester Zych i tak dalej.
Pierwsza sekcja oficjalna powstałła w Wołominie i w Warszawie ( Ognisko TKKF MOskit, które działa do dzisiaj )

jak sie znaleźli pierwsi uczniowie,

Nie było problemów - bo była organizacja a pokazy zrobiły swoje - na salach mieliśmy po 100 osób.

jak to było z nadaniem imienia Dung Tien itd.?
Jest to tradycja w VVD, że mistrz nadaje część swojego imienia wybranemu uczniowi ( ew. uczniom ) , Kiet - mój nauczyciel ma imię VVD - TUE DUNG ( które otrzymał od Wielkiego Mistrza Phan Hoang ) -
- moje imię DUNG TIEN
i to całe story - proste jak historia Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w skrócie PZPR.
pozdro.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

i to całe story

Dziękuję za Pana odpowiedź. Jestem pewien, że bardzo wiele osób przeczytało ją z wielkim zainteresowaniem.
  • 0

budo_masza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Rzeczywiście, pomysł pamiętnika jest świetny! I już nawet jest mały wstęp :)
Trenuję już ponad 6 lat i historię VVD znam prawie na pamięć, ale nigdy nie słyszałam Trenera wersji "osobistej". Może naprawdę warto sie zastanowić nad wydaniem wspomnień? W klubie popyt gwarantowany :)

Aneta Maliszewska
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Witaj Anetko,
Marketing już mamy - coś o walkach ich :roll: 15 ja jeden - zwycięskie boje
kurczę - pościągam opowieści wojowników z różnych forum i mamy gotowy materiał.
pozdrawiam - czekam link o VVD z Czech.
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Wielce Szanowny Panie Ryszardzie!
Miło jest poczytać i poznać takie historie! Moze by tak jakies spotkanie w kameralnym gronie z opowiesciami w tym wlasnie stylu i jakies "ksiazce" ;) ?
Te pliki co mialem otrzymac to chyba poszly na adres obserwatorium, wiec prosilbym jednak o przeslanie ich na adres Klubu.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Szanowny Panie Andrzeju,
Opowieści snuliśmy z Panem ZS w klubu Hac Ho w sobotę, było wiele Quyen.
pozdro :lol: :o :o :o :) :) :) :)
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Takie spotkanie i mnie tam nie bylo?? To trzeba sie umowic na nastepne!! ;)
Pozdrawiam

p.s. a co z tymi plikami?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Wysłałem na Tu Mon

Spotkanie był zaplanowane już hoho ho
pozdro RJ
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
...to ja moze troche z innej beczki ale zmieszcze sie na pewno w ramach tematu :wink: jak to jest Panie Ryszardzie ze szkoleniem plci pieknej w walce? slyszalem ze dla panow jest walka, sparringi.. a dla pan raczej samoobrona itp. (zrodla tych informacji dla tegoz bezpieczenstwa zachowam dla siebie :wink: )

pozdrawiam!
moro, 0cap VVD :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
WItam,

szkoleniem plci pieknej w walce? slyszalem ze dla panow jest walka, sparringi.. a dla pan raczej samoobrona itp. (zrodla tych informacji dla tegoz bezpieczenstwa zachowam dla siebie )

Nie - Panie też się "tłuką " i to niekiedy z dobrym skutkiem. Wszystko zależy od trenera i jego metodyki pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 najnowszych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024