Skocz do zawartości


Zdjęcie

katowickie bjj - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

katowickie bjj - pytanie
witam,

mam pytanko do ludzi z katowickiej sekcji bjj:

onegdaj (we wrzesniu) bylem na pierwszym treningu bjj wlasnie w katowicach, bylo ok, tylko przez moje kalectwo :oops: i specyficzna "mate" (o ironio, kto to nazwal mata???) okrutnie poscieralem sobie kostki na stopach. mniejsza o szczegoly, ale nie chcialo sie goic (skarpety+buty) i generalnie wylaczylem sie na miesiac z treningow. pozniej chodzilem sobie na aikido. niemniej jednak, ciagnie mnie do bjj i tu jest moje pytanie:

jak wyglada teraz w sekcji katowickiej, czy jak przyjde w lutym zupelnie "zielony" to jest sens, czy dac sobie spokoj, bo bede tylko zawadzal, albo co gorsza znowu sobie krzywde zrobie... wczesniej nic nie trenowalem (pomijajac obecne 3 miechy aikido). czy przychodza wciaz nowi ludzie, jest jakas rotacja? jak generalnie to teraz, po kilku miesiacach wyglada?

odpowiedzi moga byc na priv, coby forum nie zasmiecac.

z gory dzieki
  • 0

budo_iuvenis
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
Jasne, że możesz przyjść (mata sie nie zmienila trzeba uwazac ale da sie przyzwyczaic).Atmosfera jest super, prowadzacy bardzo dobry zreszta sam wiesz, wiec nie marnuj sie tylko przychodz.No to do treningu nara
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
Kto prowadzi sekcje w Katowicach ?
  • 0

budo_dieselp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
Sławomir Szamota... ten sam co w Tychach
  • 0

budo_loko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
hmmmm ... okz thx !
  • 0

budo_vojtex
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
wpadaj na trening a nie siedz przed komputerem zadajac takie pytania:D
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
czy robicie cos oprocz czystego bjj (grappling) np. kopniecia, uderzenia? walka w stojce? czy tak jak na pierwszym treningu: tylko i wylacznie parter?
  • 0

budo_iuvenis
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
Piątkowy trening zawiera elementy uderzania i kopania w stojce oraz sparing w parterze z uderzeniami
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie

czy robicie cos oprocz czystego bjj (grappling) np. kopniecia, uderzenia? walka w stojce? czy tak jak na pierwszym treningu: tylko i wylacznie parter?


wiem że jesteś jakimś fenomenem i że w pierwszym miesiącu chciał być walczyć z innymi "na gołe klaty" ale wyluzuj ta aluzja do czystego BJJ jest nie na miejscy - w niektórych klubach zanim dojdzie do sparingów jakichkolwiek to się przez miech techniki poznaje a do stójki idzie się po minimum 3 miechach ... nie każdy jest fenomenem i tak szybko łapie techniki...
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
Poczatkowa nauka bjj jest nauka walki o pozycje.Przez pare miesiecy trzeba poznac konkretne pozycje i techniki a potem mozna myslec o sparingach i łaczeniu tego z technikami ze stojki.
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie

wiem że jesteś jakimś fenomenem i że w pierwszym miesiącu chciał być walczyć z innymi "na gołe klaty"


ooops! trochę mi głupio; pytam o sparingi i stójkę wręcz z przeciwnych powodów... :oops: nie lubię i nie umiem uderzać/bić się, a w bjj właśnie mi się podoba to, że jest znaczna przewaga "przewalania się" na macie (imho of course) zamiast uderzeń. piątkowe treningi (choć pewnie praktycznie uzasadnione) troszkę mniej mi się podobają...

ta aluzja do czystego BJJ jest nie na miejscy - w niektórych klubach zanim dojdzie do sparingów jakichkolwiek to się przez miech techniki poznaje a do stójki idzie się po minimum 3 miechach


to nie była aluzja (przynajmniej zamierzona); sekcja katowicka jest od września... przyjdę w marcu (5 miesięcy) zabiją mnie... :wink:


nie każdy jest fenomenem i tak szybko łapie techniki...



tia... chodzę sobie na aikido i jedno wiem - natura nie stworzyła mnie do walki... ot, talentu brak. poruszać się tylko lubię, a bjj ciągnie.

ludzie... ja po prostu troszkę się boję...
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
Nie masz co sie bac.Zaczniesz ponownie cwiczyc i bedzie ok 8)
  • 0

budo_ashen
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
atmosfera na treningach jest wrecz przyjacielska...wiec nie rozumiem czego tu sie bac :wink:
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie
... może mnie bo w środę dam wam w kość ;)
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: katowickie bjj - pytanie

okrutnie poscieralem sobie kostki na stopach. mniejsza o szczegoly, ale nie chcialo sie goic (skarpety+buty) i generalnie wylaczylem sie na miesiac z treningow.

hyhy ja mialem dokladnie tak samo. Bylem pare razy na treningu BJJ w wa-wie i za kazdym raze coraz bardziej rozwalalem sobie stopy :? . Potem z powody braku czasu musialem przerwac treningi na 3 miesiace i teraz chce wrocic. Slyszalem ze powstala nowa grupa dla poczatkujacych to moze tam sie zapisze :D Tylko czemu zawsze musze byc najmlodszy :? :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024