Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZAKWASY !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

ZAKWASY !!!
Mam problem co robic z zakwasami? Ostatni trening, studniówka i prawie calodobowe bycie na nogach daly mi sie we znaki!!
Jak skutecznie likwidowac zakwasy i czym?? Jesli znacie sposoby bez masci to podajcie!!
ps. pozdrowka dla wszystkich Gliwiczan z ADG:)
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Najlepiej poczekać trzy dni aż zakwasy same zejdą..
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Moja rada ? Rozciwiczyc. Moze troche poboli, ale pomoze. Trzeba 'wyplukac' kwas mlekowy z miesni. Przejdzie w ten sposob o wiele szybciej. Do tego najlepiej rownoczesnie stosowac Ben-Gay (mialo byc bez masci, ale co mi tam ;) ) . Rozgrzewa i polepsza krazenie w miesniach, wiec pomoze w minieciu zakwasow. Dziala tez w pewnym stopniu znieczulajaco, wiec mniej bedzie bolec.
Co jeszcze ?
Gorace kapiele, sauna, masaze...
  • 0

budo_boogie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Poza wszysktimi uwagami Zedd, z którymi zgadzam się w całej rozciągłości, pozostaje mi tylko jeszcze polecic picie dużej ilości wody podczas i po treningu (bardziej po, ze względów oczywistych :) ) To sposób alternatywny/uzupełniający na wypłukanie kwasu mlekowego. A potem na trening!
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Picie duzej ilosci wody podczas treningu chyba nie jest najlepszym pomyslem :?
Zgadzam sie ze na zakwasy to albo przeczekac az same przejda, albo (co jest wedlug mnie lepszym sposobem) pojsc na trening i jak Zedd napisal, rozcwiczyc :twisted: Po dobrej rozgrzewce mozna normalnie trenowac i zakwasow niemal nie czuc wcale...
  • 0

budo_adao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa(Stary Mokotów)

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Na zakawasy bardzo dobry (o czym nie wiele osob wie) jest.... kisiel.
Prawda jest rowniez ze swietnym na nie sposobem jest ich rozcwiczenie (probowalem :) ) poczatkowo jest nieciekawe i boli, ale za moment mija jakby ich nie bylo:)

pozdr
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Te rozćwiczanie mięsni daje tylko tymczasowy efekt.
Przecież jak mięsnie ostygną to ból powraca .Tak czy tak trzeba dać mięsniom te 72 godziny aby same sie zregenerowały.
  • 0

budo_myh@
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Kartuzy

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Piszesz o studniówce. Aż się boje co mnie czeka w weekend kiedy idę na stódniówkę. W ten sam weekend mam batizado czyli pewnie 2 treningi dziennie 8O :)

Co do zakwasów - nie wiem czy to prawda, ale mówił mi to ktoś z AWF, więc coś w tym musi być.
Po treningu jak bierzesz prysznic/kompiel lej gorącą wodą miejsca w których zazwyczaj masz zakwasy.Polewaj do bulu, aż polewane miejsce zacznie robić się czerwone. Próbowałem i jako tako pomaga.
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Ja, jak mam zakwasy, to po prostu naciągam lub rozciągam "zakwaszone" mięśnie - zawsze skutkuje 8)
Oczywiście sposoby wymienione wyżej są równie skuteczne ;)
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Oczywiscie ze rozcwiczenie samo w sobie nie usunie natychmiastowo zakwasow. Nie chodzi w tym o zmeczenie miesni a polepszenie ukrwienia i dotlenienie. Odnosnie wody podczas treningu. Podczas nie radze duzo pic. W momencie gdy 50-100g wody rozchodzi sie po organizmie blyskawicznie, to gdy juz pociagniemy wiecej, np z 5 solidnych lykow woda juz przez dluzszy czas zalega w zoladku. Przy wysilku jednoczesnym mozna nabawic sie kolu brzucha, kolki i ogolnie nieprzyjemnych efektow. Po treningu jak najbardziej.
A goracy prysznic jak najbardziej. Moze nie az tak do bolu, ale tak by skutecznie rozgrzac miejsce.
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Dzieki wam. Co do kapieli to juz w niedziele sobie zaserwowalem dlugą gorącą kąpiel ale nie wiele zadzialalo po mimo tego ze dzien wczesniej czyli zaraz po treningu tez polezalemw wannie. :( a miesnie nadal bolą:( ale czas usmierza ból:)
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Ach te przysiady z partnerem na barkach... :lol:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Zakwasy są dobre, bo przynajmniej czujesz że trening był mocniejszy niż poprzednio, czyli taki jaki naprawde powinien być :twisted:
Ja uważam że treningi capoeiry są za słabe bo jeszcze nigdy nie miałem po nich zakwasów (no chyba że wcześniej jeszcze poszedłem na trening TKD) :wink:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
No Charly generalizujesz. Wszystko zalezy od instruktora. U mnie jak trening prowadzi -cenzura- [a co sie bede narazac ;] to ludzie sie slaniaja na nogach [nieraz sie komus slabo robi ze zmeczenia]. Generalnie daja wiekszy wycisk niz na brazylijskim jiu-jitsu [no chyba ze mamy walki na koniec, wtedy wychodzi mniej wiecej tak samo].

pzdr

A im mocniej bedziesz cwiczyl tym rzadziej bedziesz miewal zakwasy. Najwazniejsze to cwiczyc regularnie i nie pozwalac sobie na przerwy lenistwa [eh te pierwsze treningi po swietach, poezja...] ;)
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Genosha, a gdzie trenujesz ? :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
Nie generalizuje tylko pisze o swoim klubie capoeiry :wink: Wiadomo, że wszędzie jest inaczej i wszystko zależy od trenera.
Przy regularnym treningu nie ma już zakwasów, chyba że zdaży się baaardzo mocny trening, lub kilka w jeden dzień. Normalnie mięśnie się przystosowują do większego wysiłku i już się nie buntują :)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: ZAKWASY !!!
8O Aaale po co się pozbywać zakfasuff??? Ja jak mnie nic nie boli to jakiś nieswój jestem :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024