Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki uchwyt ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Jaki uchwyt ?
Pytanie do wszystkich praktyków raczej choć nie wykluczam innych odpowiadajacych :) Pytanie jest o formę uchwytu w walce, jak to robicie, za co łapiecie trenując w bluzach a jaki uchwyt preferujecie trenując w delikatnej górze lub bez niej. Innymi słowy wszelkie kombinanajce są mile widzane, choć preferuję już te wypraktykowane.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
Dobra, nie wiem co się dzieje, ale jak przychodzi do wymiany poglądów na tematy techniczne to nie ma chętnych. Mam pójść z tematem do Judo, he ?
Sam zacznę;
1. Lewa noga lekko z przodu, lewa rękaw za rękaw/triceps przeciwnika (prawy). prawa ręka za kołnierz lewy - możliwość wejścia do rzutów biodrowy, rzutów przez plecy, podcieć i obaleń.
2. Lewa noga lekko z przodu, lewa rękaw za rękaw/triceps przeciwnika (prawy). prawa ręka za kark - możliwość wejścia do rzutów biodrowy, oraz podcieć i obaleń.

Kto dalej ?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
ewentualnie obie rece za kark lub tez sklinczowanie obureczne z zewnatrz i glowa blisko glowy przeciwnika, lokcie do srodka, blisko ciala, jezeli jest pas to rowniez chwytam za pas od tylu lub z boku i za druga reke...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
Te wymienione w zasadzie wyczerpuja temat :)
Pozostaja "sztuczki" i improwizacja w danej sytuacj. Moim zdaniem skuteczne jest przychwycenie lewej reki przeciwnika na wys przedramienia, przed lokciem, zanim przeciwnik nas schwyta ! Nie dopuszczenie do uchwytu, Jednoczesne odchylenie tej reki na zew, wyprostowanie, szarpniecie... powoduje to chwilowe zaskoczenie, dosc latwo wytracic z rownowagi, sprowokowac krok do przodu. Caly czas mowie o chwycie jedna reka, prawa jest w gardzie, ewentualnie nie daje sie zlapac ! lub blokuje.
Taki chwyt moze posluzyc za wstep do o-soto-gari lub wewnetrznego podciecia lub naglego wejscia w nogi.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
U mnie chwyt zalezy od tego do czego daze.
Przewaznie jest to chwyt za szpame prawa reka w pozycji prawa noga do przodu za kolnierz lub jego okolice przyciagajac przeciwnika do siebie. Lewa reka albo za szmate po lewej stronie albo za lokiec.
Warian bez szmat rozni sie tylko zmiana chwytu za chwyt za kark i trzymanie za lokiec.
Otwiera to droge do kilku wyciec i rzutow pozatym zapewnia w miare kontrole przeciwnika.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
Bez szmat
Pierwszy wariant: jedna lapka za kark druga kontroluje lokiec reki przeciwnika;
Drugi wariant: daza do tzw. overhook czyli moja reka pod spodem przechodzi pod reka przeciwnika i okrazajac ja lapie za ramie :) ciekawe czy ktos zrozumie...
Tak wogole to daze do tego aby moje rece byly w srodku tzn pomiedzy rekami przeciwnika...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
Zakladam Jarek , ze pytasz co lubie nie jakie sa rodzaje

Generalnie lubie najbardziej single overhook i przejscia do thai clinch , sciagajac glowe do siebie i lokciami od wewnatrz kontroluje rece przeciwnika. Majac niezbyt szybkiego przeciwniaka lubie terz High tie up czyli jedna reka na szyji przyciska glowe , druga kontroluje lokiec od wewnatrz.
  • 0

budo_lutas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki uchwyt ?
Bez szmat można jeszcze jedną ręką chwycić za kark a drugą za nadgarstek. Fajnie z tego wychodzi sprowadzenie amerykańskie, no i można jeszcze popróbować z przeprowadzką :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024