Skocz do zawartości


Zdjęcie

szybkie otwieranie noza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

szybkie otwieranie noza
szedlem sobie ostatnio pusta ulica i z przyzwyczajenia cwiczylem sobie szybkie otwieranie noza. i wiecie co przypadkowo wyczailem? ze jak otworze juz o jakies 20 stopni ostrze w kieszeni to potem wystarczy tylko oprzec czubek o srodek kieszeni i wyjac noz. czubek zostanie zatrzymany przez kieszen i voila! (tak to sie pisze?) wyciagamy otwarty noz. ruch jest b. plynny, latwy (kilka razy i wychodzi mi jak "na filmach" :) ) i szybki. polecam. a wy? jakie macie patenty?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Spróbuj to zrobić z ostrym nożem.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
to byl ostry noz. sprobuj sam, przeciez ja nie tne sobie kurtki ostrzem tylko opieram czubek. kurcze sam to wymyslilem, nie niszcz mojej dumy :wink:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Czubek mojego noża pod swoim własnym ciężarem wchodzi w materiał jak w masło...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Ciekawe czy w sytuacji pelnej stresu wyjdzie ci ten "patent"...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Lord von Banan ma racje jak masz zwykly kozik to ok mozesz sobie to robic ale kiedy to jest naprawde ostry noz to lepiepiej tego nie probowac.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
kozik, mowisz...coz, nie jest to noz za 450$ ale wydaje mi sie ze do samoobrony sie nadaje. a co do stresu to wlasnie tak sobie mysle ze bedzie ok bo jest to naprawde latwy patent. a wracajac do pytania : macie jakies patenty na szybkie otwieranie waszych kozikow?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
.....hmm...gdybum stosowal te metode...to najprawdopodobniej nie mial bym ani jednej zdatnej do noszenia czesci garderoby :) .....no moze poza bielizna....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Jeśli masz $450 na nóż to kup sobie automat.

A co do otwierania noża w stresowej sytuacji to polecam 5 minut dziennie ćwiczeń z wyciąganiem noża. Ja ostatno chcąc zaprezentować moje AFO wyciągnąłem je wyjątkowo szybko i nacisnąłem guzik zanim jeszcze dobrze złapałem nóż ... potem się musiałem tłumaczyć pani domu co robi mój nóż wbity w JEJ parkiet ...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza

kozik, mowisz...coz, nie jest to noz za 450$ ale wydaje mi sie ze do samoobrony sie nadaje.


Ja akurat uwazam za glupote wydawac takie pieniadze na noz tylko po to aby go miec ;)
Do samoobrony nadaje sie wszystlo sam mam rozne koziki z tych tanich a mozna sie nimi golic a pociagniecie lekkie palcem po nozu konczy sie od razu rozcieciem. Dlatego wiem ze lekkie zetkniecie kieszeni z ostrzem konczylo by sie poszerzeniem kieszeni ;)
a tak wogole to nie lobie nozy skladanych wole proste wywazone sztyleciki tylko niestety z folderu mozna sie latwiej wytlumaczyc niz z bagnetu.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza

Ja akurat uwazam za glupote wydawac takie pieniadze na noz tylko po to aby go miec ;)


Mieć... to nie to co mieć i używać. Ale to raczej jasne.

A co do otwierania opierając czubek o krawędź spodni, to szkoda spodni i tego co pod nimi :) Tak mi się wydaje... bo na prawdę ostry nóż wejdzie jak w masło. Polecam wypróbowanie tej techniki z czymś z na prawdę ostrym i wąskim czubkiem, np. Spyderco Military... ale na starych jeansach.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Yak :)
a dzieci chcesz miec ? :)
to lepiej zmien metode (a co bedzie jak ktos cie kopnie akurat w to miejsce widzac ze cos wyciagasz ? = uuuuuu bedzie bolalo) :)
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza

. Polecam wypróbowanie tej techniki z czymś z na prawdę ostrym i wąskim czubkiem, np. Spyderco Military... ale na starych jeansach.


..Albo na spear poincie, a szczegolnie, ze w moim Covercie naostrzylem obydwie strony glowni :twisted: Sznyty na nogach gwarantowane :lol: Pozatym polemizowalbym troszke co do skutecznosci tacticalow w sytuacjach zagrozenie bezposredniego ;) ja wieczorkami wybieram SRK, a noca Mark-a II ;) Pozdr
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
zla karma - jak masz na mysli gerbera mark II survival to gratuluje gustu...calkiem ladny i skuteczny sztylecik...Za to SRK osobiscie jakos nie bardzo mi pasi w celach obronnych, no ale kazdy lubi co innego...
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
"Mark II surwival" o tym to akurat nie slyszalem. Wiem, ze sa Command I i II ale 'surwival' to raczej chwyt reklamowy producenta (wiesz, teraz wszyscy sie lapia na ten chwyt marketingowy: cos jest z przydomnkiem 'surwival' to musi byc ekstra;)) Ja mam Mark II Command II ('87) ale jest strasznie nieporeczny (strasznie krepuje ruchy), SRK przypadl mi wlasnie ze wzgledu na to, iz wogole nie czuje ze go mam (a moze to nie jest takie dobre ;) ). Walory 'urzytykowe' sprawdzalem jak narazie tylko na ksiazce telefonicznej i wolowinie :twisted: Pozdr
  • 0

budo_plomok
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
a co to dla was szybkie otwieranie noza?

hodzi mi o konkretny czas np. 1,6sek.

ile czsu zajmuje dobycie automatu a ile więcej manuala?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: szybkie otwieranie noza
Szybko oznacza "szybko i odruchowo, bez szukania kołka czy przycisku". Po prostu wyjęcie z kieszeni i otworzenie to jeden szybki, naturalny i płynny ruch.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024