Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto lubi pazurki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Kto lubi pazurki?
Taka mała zabawka... Microtech HAWK. Jak go trzymam w ręku, to mi się przypomina początkowa scena z filmu "Park jurajski" gdzie jakiś doktorek pokazywał co Veloci Raptor robił swoim pazurkiem... Hawk to właśnie taki pazur. Ostrze ma 4,25 cala długości i wykonane jest ze stali 14-4 CrMo (odpowiednik 154CM tyle, że innego producenta). Wklęsły wysoki szlif, krawędź tnąca polerowana ręcznie przez Tony'ego z MT. Czubek ostry jak igła, a ten kształt mówi wszystko... to maszyna do cięcia. Czy w chwycie "reverse", czy w prostym, ta ostra jak brzytwa klinga potrafi narobić sporo zamieszania. Jak na folder jest to duży nóż, ale jak na swoje wymiary mamy tu w sumie lekki i dobrze zbalansowany big-blade. Rękojeść Hawk'a jest jedną z najlepiej leżących w dłoni jakie trzymałem. Rękojeść to klasyczne dla MT dwa elementy frezowane ze stopu 6061-T6 połączone trzema torx'ami. Oczywiście anatomiczne kształty, żłobienia na górze i na dole itp. to w przypadku MT standard. Wykonanie i precyzja jak to u Microtech'a.
Kształty Hawk'a projektował Reese Weiland - prawdziwy Dołączona grafika MASTER Dołączona grafika od dużych pazurów. Jest to model dość często poddawany customizing'owi. Najczęściej dodaje się okładziny z kości lub grawerunki, do czego płaska rękojeść świetnie się nadaje. Hawk'ów nie zrobiono zbyt dużo jak na nóż seryjny. Pierwsza partia wypuszczona parę lat temu miała nieco ponad 1000 sztuk (w tym wszelkie odmiany), natomiast re-release z roku 2002 to raptem około 500 sztuk... poniżej dwie fotki, a tutaj mały filmik: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]- wymaga QuickTime'a.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
Ohh... swietnie wyglada. Trzeba mu przyznac, ze mozna sobie wyobrazic jak wyglada poslugiwanie sie nim.
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
jup

ile to cudko kosztuje?
mam wrazenie ze niemalo...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?

ile to cudko kosztuje?
mam wrazenie ze niemalo...


To zależy... SRP to $475, ale jest np. wolna sztuka na 2thehilt z pierwszej serii w dobrym stanie za $399...
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
jup

to przynajmniej o polowe za duzo jak na noz ;-[
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
Pazury, piekne to. Nie wiem dlaczego ale o ile "zwykly" noz o prostym ostrzu jest dla mnie po prostu nozem mniej lub bardziej ciekawym o tyle noze kerambit czy to co wlasnie obejrzalem to dla mnie kwint esencja piekna :) Ehh ... miec takie cos ... nie wiem skad takie skrzywienie u mnie, moze z czasow diablo II kiedy ja - stary chlop szatkowalem wszystko wokolo narecznymi ostrzami zabojczyni (boska bron, ciekawe czy cos takiego w rzeczywistosci bylo gdzies uzywane). Ale ta cena ... oops, czy jest w polsce dostepne cos podobnego do pokazanego wyzej noza (moze byc staly) ale w bardziej ludzkiej cenie ? Znaczy 150 $ jako extremalne maximum :)

Grzesiek
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
a ja mam pytanie dotyczące mechaniki cięcia takim ostrzem - jakie są jego przewagi nad ostrzem o odwrotnej krzywiźnie. Na mój chłopski rozum to cięty materiał będzie wypychał ostrze na zewnątrz :?:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
Takie ostrze zagarnia wszystko w swój "sierp" i po prostu ścina jak na żniwach. Poza tym "trzyma się" w ciętym "medium". Skoro LaGriffe potrafi bez specjalnego kłopotu, jednym prostym pociągnięciem rozpruć szczupaka o długości 3/4 metra to pomyśl, co może Hawk. Analogią mogą być właśnie pazury dużych drapieżników, które natura w procesie ewolucji wyposażyła właśnie w taką broń. Nie jest to nóż użytkowy... on po prostu rozpruwa...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
to znaczy nawet stępiony będzie drapał w przeciwieństrie do np. szabli (oczywiście idzie mi o krzywiznę)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
Piekny...drogi...skuteczny...
No ale 475 $ to przegieli lekko! :cry: I fakt to fakt - nie zostal stworzony do ciecia kopert...
I co ze szlifem? Dwustronny?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto lubi pazurki?
Jasne, że obustronny...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024