Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shidokan - z czym to sie je?!?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
:)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?

forum zaczalem przegladac dopiero od wczoraj i musze przyznac, ze super tematy mozna tu znalezc. Bardzo fajne forum. pozdro


W koncu to największe i najlepsze polskie forum sztuk walki. ;)


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_blokers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?

W koncu to największe i najlepsze polskie forum sztuk walki.


kazdy moderator tak mowi o swoim forum :) Jak dotad czytalem sfd i tam mowia dokladnie to samo, tylko o swoim forum :D [/code]
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Z tą różnicą, że to forum skupia najwięsze indywisualności sztuk walk co za soba pociąga ogrom wiedzy i doświadczeń jakie owi przekazać mogą. Tak, że nie ma się co spierać to jest o ile nie największe i nalepsze to na pewno najbardziej fachowe forum MA.
  • 0

budo_blokers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Mnie tylko denerwuje, ze jak daje sledzenie jakiegos dzialu, to mi nie daje linku bezposrednio do nowego tematu, tylko do dzialu i musze sobie szukac :?

A forum jest naprawde super. Bardzo mi sie podoba, ze aktywnie udziela sie Mariusz Radlinski i duzo instruktorow.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?

kazdy moderator tak mowi o swoim forum :) Jak dotad czytalem sfd i tam mowia dokladnie to samo, tylko o swoim forum :D [/code]


Eeee, ja akurat jestem bardzo kiepskim moderatorem, bo zupełnie nie mam czasu na pilnowanie obowiązków z tym związanych. Poza tym forum wcale nie jest moje ;) tylko Admina.
Ale istotnie taka jest moja rzeczywista opinia na temat Budo - zresztą, inaczej nie byłoby mnie tutaj. ;) Myślę, że Budo i Gorinkan to najlepsze (pod względem merytorycznym) polskie fora sztuk walki - oczywiście to jedynie moje osobiste zdanie :) .

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_johnny_t
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do rozpoczęcia treningów jakiegoś przekrojowego stylu. Interesuje mnie właśnie Shidokan. Mam więc kilka pytań - chyba do dobrego tematu trafiłem :lol:

Od 6 lat trenuję Judo, od 1,5 roku dodatkowo coś w rodzaju uwspółcześnionego Ju Jitsu (głównie parter bez gi), więc z formułą chwytaną jako taką mam do czynienia. Natomiast z uderzeniami / kopnięciami = 0 kontaktu. No więc myślę sobie - wstyd, coś z tym atemi waza trzeba zrobić. :)

Jestem z Wawy, słyszałem że klub Shidokan w stolicy ma zajęcia na Inflanckiej, i że treningi są tylko późnym wieczorem.

1) Czy ktoś z trenujących tam może skontaktować się ze mną na mail, albo napisać coś więcej o tej sekcji?

2) Czy jest możliwe chodzenie na zajęcia dla początkujących z formuły full contact, czy też tej drugiej uderzanej (póki co się gubię), natomiast z grapplingu na jakieś bardziej zaawansowane?

3) Czy ceny podane na stronce klubu są aktualne?

4) Czy myślicie, że to w ogóle jest dla mnie dobry pomysł? Judo mam od zawsze 4 razy w tygodniu, oprócz tego 2X w tygodniu uzupełniam jj, albo na basen, albo siłka. Taki jakiś niepewny jestem, czy to nie będzie przegięcie 6X tyg na macie.

5) Jakieś rady, opinie?

Pozdrawiam
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Witam!

Moderator działu Samoobrona kobiet (Paweł Droździak) jest instruktorem klubu warszawskiego, więc kontaktując się z nim osobiście bedziesz miał wszelkie informacje z pierwszej ręki.

Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Witaj

W shidokanie sa 3 formuly walki: bare knuckle karate, thai kick boxing i grappling.

Lepiej jakby ludki pisaly tutaj a nie na Twojego maila - wiecej osob skorzysta.
Na forum jest instruktor Shidokanu w Warszawie - Paweł Droździak - mozesz sie z nim skontaktowac poprzez pw, chociaz z pewnoscia napisze tutaj posta.

Nie trenuje w tej sekcji ale mam zamiar od pewnego czasu - niestety powody opoznien sa odemnie niezalezne :?
W kazdym razie milo by bylo nie byc jedynym nowym w sekcji :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Acha - ad pkt 4:

Faktycznie z punktu widzenia racjonalności treningu to może być za duże obciążenie. Może więc nie do końca jest to dobry pomysł. Aczkolwiek wszystko zależy od stopnia Twojego wyszkolenia (wytrenowania) oraz od obciążeń jakie masz na swoich treningach. Myślę, że najlepiej ocenić to może Twój podstawowy trenner, który Cię prowadzi, a jak nie to po prostu spróbuj i zobaczysz czy nie zaczną pojawiać się oznaki przetrenowania.


Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_johnny_t
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Dzięki za szybki odzew.

Co do obciążeń to spoko, nie mam obaw - katuję się porządnie już ładny kawał czasu, to nie jest tak, że rzucam się bezmyślnie na codzienne treningi :D

Będę się dowiadywał u warszawskiego trenera.

Pozdrawiam
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
W tygodniu (pn-cz) treningi nie sa dzielone "tematycznie", jest i stojka, i zwarcie, i parter - roznie, totez ciezko byloby wybrac konkretny element.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Shidokan - z czym to sie je?!?
Tak jak juz tu ktos pisal, treningi sa u nas przekrojowe - mamy ciosy, kopniecia i chwyty w ramach tych samych zajec. Formuly tez sie miesza, bo czasem jest trening uderzany w rekawicach, czasem pod bare knuckle a czasem obie rzeczy w ramach jednych zajec sie mieszcza. W efekcie pewnie czesc rzeczy bedzie dla ciebie bardzo dobrze znana, a czesc zupelnie nowa. Byc moze sensowniejszy bylby w takiej sytuacji trening wylacznie uderzany, np. kick lub thai, gdzie nie powtarzalbys tego co juz i tak umiesz, ale najlepiej by bylo wyczuc to samemu. Po prostu zapraszam na zajecia. Przyjdziesz pare razy, pocwiczysz i zobaczymy.

Pawel Drozdziak
Shidokan Warszawa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024