Skocz do zawartości


Zdjęcie

ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
Ja mam czesto cos do powiedzenia :twisted: :roll: 8O :) i tylko czasem slysze ,ze mam "morde w kubel" trzymac .swa paskudna zreszta :wink: ,ale jestem rozsadna zwykle i wiem gdzie moje miejsce :) (na razie :twisted: )
To Uchidechi: nie zauwazylam,aby Smail nie szanowal uke (przynajmniej przez ostatnie dwa lata :wink: ),mysle ,ze chodzilo mu o cos innego.Ja jestem poczatkujaca (niestety :roll: ) i nie wyobrazam sobie czego Smail moglby sie ode mnie nauczyc ( oczywiscie jesli chodzi o aikido,moze w innych tematach 8) :roll: :wink: ),wiec poki co on uczy,ja sie usiluje uczyc i jest cool :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Sensje sam decyduje do kogo podejsc i poprawic.
Aiki

Co nie znaczy że uczeń nie może podejść do Sensei i poprosic o pomoc...
:roll:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
no tak.. u mnie tak jest.
Nie oceniam czy Smail robi dobrze czy zle.. mowie jak jest u mnie.

Aiki
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Ja mam czesto cos do powiedzenia :twisted: :roll: 8O :) i tylko czasem slysze ,ze mam "morde w kubel" trzymac .swa paskudna zreszta :wink: ,ale jestem rozsadna zwykle i wiem gdzie moje miejsce :) (na razie :twisted: )

Boś baba, a Smile to facet więc jak każdy - pies na baby.. :oops: :wink:

To Uchidechi: nie zauwazylam,aby Smail nie szanowal uke (przynajmniej przez ostatnie dwa lata :wink: ),mysle ,ze chodzilo mu o cos innego.Ja jestem poczatkujaca (niestety :roll: ) i nie wyobrazam sobie czego Smail moglby sie ode mnie nauczyc ( oczywiscie jesli chodzi o aikido,moze w innych tematach 8) :roll: :wink: ),wiec poki co on uczy,ja sie usiluje uczyc i jest cool :)


Tą wypowiedzią którą Smile przytoczył dał mi do zrozumienia ze nie dazy szacunkiem swoich uke....Nie powiedziałem że tak robi...
Nigdy nie ćwiczyłem z Nim więc nie mi oceniać.... :?

Zapytaj jakiegokolwiek Shihana czego uczy się od swych uke...
Ja Ci nie odpowiem bo nie jestem jeszcze Shodanem, ale moim zdaniem trenując z kimkolwiek utrwalasz techniki... Ale o tym to już raczej nikt teraz nie mysli...

W końcu miszczem jestem.... :roll:
Syndrom czarnego pasa i tyle w tym temacie..!!
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
Uchidechi - nie pisz wiecej o szacunku, bo z Twoich postow jasno wynika, ze nie masz pojecia co to jest.

Czy szanuje moich uke???
Nie - poniewieram ich jak szmaty.... :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Uchidechi - nie pisz wiecej o szacunku, bo z Twoich postow jasno wynika, ze nie masz pojecia co to jest.

Czy szanuje moich uke???
Nie - poniewieram ich jak szmaty.... :)


Przeczytaj jeszcze raz powyższe posty a potem wróć i przeproś...

Z takim poczuciem humoru to i po smierci uśmiech Ci zostanie.... poklon
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
Widzisz przyjacielu - mam gdzies tak naprawde to co o mnie myslisz...
I choc z Twoich postow wynika iz jestes pewnym swoich racji mlodzieniaszkiem to, to tez mam gdzies... to juz Twoj problem i Twoich rodzicow (szcuneczek dla nich)

Co do przeprosin - Kolezko Ty poczytaj co popisales i potem mow o przeprosinach...

To tyle reasumujac kilka powyzszych postow tera proponuje wrocic do tematu dyskusji a mianowicie...
Ktos jeszcze pamieta o czym bylo???
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
To Uchidechi: Smail ma gdzies czy jestem baba czy nie,ale Ty chyba nie ,on mnie szanuje,ze jestem na macie i chce sie uczyc,a Ty mnie swoimi tekstami lekcewazysz (trudno :) ),pewnie myslisz,ze jakas "wazeline" wcciskam,ale ja na to za stara jestem.Nie musze bronic Smaila ,to jego sprawa. Z jego postow wyciagnales nielogiczne wnioski.
To Aiki: nie jest Ci glupio ,jak faceci emocjonalizuja sie i kluca sie jak baby rotfl
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
Jak Wam takie ikkyo lezy:

Atak migi (niech bedzie shomen :) )
Tori schodzi tez na prawo (swoje) z lini ataku bez jego przejecia, zadajac rownoczesnie atemi na twarz swoja lewa reka. Uke zaslania sie swoja druga (lewa) reka, przed uderzeniem. Tori przejmuje ruch i wykonuje ikkyo ura.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
[quote name="budo_Mr Smail"]
A czy Tobie oceniac jaki powinien byc nauczyciel (dobry) i co i jak powinien???[/quote]
To właśnie po sposobie i jakości wyuczonych studentów tworzy się ocena nauczyciela. A kto ocenia jak nie uczniowie?Dlatego właśnie mi oceniać nauczyciela. Nie jego Aikido, ale sposób w jaki chce mi je przekazac i na ile się mu to udaje...
[quote name="budo_Mr Smail"]
co do Twojego sposobu nauczania - jest duzo bardziej nieszacunkowy niz moj (tak wynika z Twojego opisu), ale nie mnie to oceniac...[/quote]
Wszyscy w moim dojo gdy zastępuję sensei dazą mnie nalezytym szacunkiem właśnie za to jaki dla nich jestem a to dzięki temu ze mój sensej jest taki dla mnie.

[quote name="budo_Uchideshi"][quote name="budo_Mr Smail"]Uchidechi - masz cos do powiedzenia ?[/quote]
Czy kulisz ogon przed Wysockim? [/quote]

Zastanawiam sie co poeta mial na mysli piszac te slowa...
Ale niech tam, potraktuje to jako takie kwieciste porownanie i odpowiem.

Tak. Kiedy cwicze z moim sensei, to nie dyskutuje, nie mam watpliwosci, ani wlasnego zdania.
Jesli bede je mial, to shihan Wysocki bedzie wtedy tylko moim przyjaielem, ale nie mistrzem. Puki co jest Mistrzem.[/quote]

Na treningu gdy trenuję z moim sensei wiem ze jeśli czegoś nie robię tak jak trzeba i sam to widzę; to pytam, gdy mam wątpliwości również pytam i mam pewność że otrzymam wskazówki i wszystkie odpowiedzi...
Tylko w ten sposób mozna doskonalić własne umiejętności...... Zeby coś robić dobrze nalezy poznać istotę i mechanizm działania a nie slepo powtażać to co ktoś pokazuje....

tego uczy się na kursach instruktorskich.... Przekazu....!!!!
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
no też mi się cytatki pomiechrały..... :?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

To Uchidechi:Ty mnie swoimi tekstami lekcewazysz (trudno :) ),pewnie myslisz,ze jakas "wazeline" wcciskam


I to jest niedoskonałość przekazu z mojej strony.... Nie umiesz ironizować to nie ironizuj (to było do mnie :) )

Co do drugiej części to się z Tobą zgodzę... tak właśnie myslę....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Tak na powaznie, to tak jak napisalem wyzej - jesli chce byc usmiechniety, to przez cale zycie cwicze usmiech, a nie grymasy zeby sprawdzic jak to jest kiedy sie nie usmiecham...


To na pewno jest jakis pomysl. Wg mnie troche ryzykowny. Moze sie ten usmiech po jakims czasie okazac zwykla Geba(prosta aluzja, lecz nie zaluzja :wink: do Gombrowicza...) No ale to nie moje zeby sie szczerza w tym usmiechu :lol:

Co do pocztkujacych, to chyba mnie zle zrozumiales i stad te cale nieporozumienie z Uchideshi ...
Ja pamietam jak sam raczkowalem robiac ikkyo. Mialem instruktora 5 dana i chcialem robic jak on. On nie byl super pedagogiem i usilowal tez mnie nauczyc tak jak on robil na swoim poziomie. Tez nie dyskutowalem, mialem do niego zaufanie ze facet wie co robi...

Tak ze To jest slepa uliczka. Ale ani ja, ani on o tym nie wiedzielismy. Kosztowalo mie to potem 3 lata "oduczania sie" majac 2 dana :wink:
Dlatego teraz, z perpektywy, mysle o tym inaczej. Ta prosta droga o ktorej mowisz, to nawet dla nas jest zbyt prosta, zbyt na skroty, to jest palenie etapow. A co mowic dla tych nieco bardziej poczatkujacych niz my?

Teraz, 30 000 ikkyo pozniej zaczynam co nieco moc robic to co on wtedy robil i mi pokazywal, nadal dosc koslawo jednak...
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Jak Wam takie ikkyo lezy:

Atak migi (niech bedzie shomen :) )
Tori schodzi tez na prawo (swoje) z lini ataku bez jego przejecia, zadajac rownoczesnie atemi na twarz swoja lewa reka. Uke zaslania sie swoja druga (lewa) reka, przed uderzeniem. Tori przejmuje ruch i wykonuje ikkyo ura.


ciekawskie,
no ale masz dwa ale z mojej strony:
1. jak sie uke nie zasloni to :?: limo
2. co jak uke nie bedzie sie zaslanial a zbije atemi :?:

ale fakt, jak uke wie co ma zrobic to fajne...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
To wlasnie jest typowe dla stylow ktore tresuja uke...uka ma zrobic to lub tamto...
Jestem temu absolutnie przeciwny. Wiadomo ze jak uke cos zrobi to mozna wykorzystac jego reakcje(jak opisal Smail) i zrobic jakas technike. Nawet na pewnym opziomie taki trening jest obowiazkowy. Ale opierac CALY system cwiczenie WYLACZNIE na zprogramowanych reakcja uke, to uwazam za pomysl chybiony totalnie...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)
hmm co do Ikkyo - nie rozwiazemy tego problemu bez demonstracji. Proponje zrobic walne zebranie forum aikio i rzecz rozwazyc.
Rozmowa n/t szacunku - hmm moze tak.. czyj cyrk tego malpy i nie ma o czym dyskutowac. Jaki sobie sensej porzadek zaprowadzi taki ma i juz.
to paskuda - jezeli nie skonczysz tej feministycznej krucjaty wsadze na ignora.

Aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

To wlasnie jest typowe dla stylow ktore tresuja uke...uka ma zrobic to lub tamto...
Jestem temu absolutnie przeciwny. Wiadomo ze jak uke cos zrobi to mozna wykorzystac jego reakcje(jak opisal Smail) i zrobic jakas technike. Nawet na pewnym opziomie taki trening jest obowiazkowy. Ale opierac CALY system cwiczenie WYLACZNIE na zprogramowanych reakcja uke, to uwazam za pomysl chybiony totalnie...


Oj! Szczepan przeciez tego nawet sie czytac nie da.
Od razu wyciagasz wnioski nawet nie dająć Smailowi mozliwości odpowiedzi.

LM:
(Jesli dobrze zaczailem technike)
Jak sie nie zasłoni kontynuujesz ruch, czyli ukochane irimi(*) (Szczepana), jesli zbije to zalezy którą ręką prawą czy lewą, jak prawą to nie ma problemu robisz irmi nage ura, lewą raczej mało prawdopodobne bo łapa robiła men, wiec ruch musiałby byc od dołu do góry, ale poniewaz w tym samym kierunku robisz atemi, wiec takie zbicie moze sie nie udac, ale jesli sie uda to masz w miarę ulozoną rękę do wyciagniecia do np. shihonagi.
Ale te wyciagniecie to bedzie rownie trudne jak zbicie lewej reki.
_____
(*) - Moze być w grzdyla, a'la Shioda Sensei :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Oj! Szczepan przeciez tego nawet sie czytac nie da.


:oops: :oops: :oops:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

lewą raczej mało prawdopodobne bo łapa robiła men


czy atak migi oznacza atak lewa raka?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ROZNICE: 1. Ikkyo (ikkajou)

Jak Wam takie ikkyo lezy:

Atak migi (niech bedzie shomen :) )
Tori schodzi tez na prawo (swoje) z lini ataku bez jego przejecia, zadajac rownoczesnie atemi na twarz swoja lewa reka. Uke zaslania sie swoja druga (lewa) reka, przed uderzeniem. Tori przejmuje ruch i wykonuje ikkyo ura.


Dobry pomysł na guza ale gdyby zamias ikkyo zrobic Juji Garami z trzymaniem?? bez atemi..oczywiscie.. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024