Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
to jest takie cuś, że robisz zwykłe au (czyli gwiazde) ale spadasz na dwie nogi równocześnie. Akrobaci zawsze robią to przed saltami i fiflakami. Najlepiej wziąść rozbieg, z dużą energią i dynamiką zrobić gwiazdę i wybić się trochę z rąk, tak żeby spaść na 2 nogi.
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
w sumie najważniejsze, żeby zrobić to energicznie, żeby po wylądowaniu na 2 nogi aż się samemu chciało wybić do góry. Po prostu po rundaku jak się wybija to się leci 3 razy wyżej i dalej:P
  • 0

budo_thaiboxer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
No to muszę trochę poćwiczyć tego roundaka, bo coś mi to jeszcze nie wychodzi skoczek
  • 0

budo_thaiboxer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Mam jeszcze jedno pytanko. Jak zrobić gwiazdę? Właściwie to nigdy tego nie robiłem i teraz coś słabo mi to wychodzi :(
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Napisze jak ja się uczyłem ! Więc stanąłem tak : jedna noga do przodu druga z tyłu ale stopa prostopadła do tamtej kładziesz dłonie na ziemirównolegle do siebie z tym że jeśli z przodu masz nogę prawą to ręka też musi być prawa obok (głupio brzmi) i jednocześnie drugą nogę unosisz do góry i tak stoisz. Opierasz się na rękach i jednej nodze !! I teraz nogę uniesioną ciągniesz dalej a druga noga samoczynnie podąża za nią lub też możesz isę delikatnie wybić !!

Ja się tak nauczyłem
Później już z miejsca i z rozbiegu

Myślę że powinno ci wyjść !! (o ile zrozumiesz co miałem na myśli :wink: )
  • 0

budo_eddy capo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z orzesza

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Kilka moich instrukcji to znaczy jak zrobić roundaka i fiflaka
a więc żeby walnoąć rundaka trzeba stanąć w rozkroku i tak jak już pisał caporudi należy zaczynać prawą reką jeśli wysunięta jest prawa noga ale nie należy jej kłaść na ziemi odrazu najpiew trzeba sie lekko rozpędzić i wybić z prawej nogi wtedy trzeba szybko położyć na glebie prawą a zaraz potem lewą ręke i przeżucić nogi ale jednocześnie wybijając sie [w miare możliwości :wink: ] rękoma jeśli dostatecznie sie wybijesz to nie bedzie problemu z wylądowaniem dwoma nogami jednocześnie
A co do fiflaka to chodzi tu głównie o przełamanie strachu
najlepiej zaczynać z pozycji bardzo przykucniętej ręce trzeba trzymać z tyłu ale tak żeby były przygotowane do zamachu
w momencie wybicia sie z nog ważne jest aby zrobić dobry zamach rękoma
no i najważniejsze GOWA MUSI BYĆ W OSI CIAŁA jeśli ją przechylicie to fiflak wyjdzie krzywo


UDANYCH ĆWICZEŃ ZERO GRAVITI
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Hello !!

Dobra widzę ten temat ale.. jak sie ktos juz na uczy rundaka, fiflak.. jak sobie radzic z bolacymi stopami.. zrobilem ostatnio rundak fiflak fiflak.. fajnie to to wygladalo... no ale przez stluczona stope mam 2 tygodnie trningow z glowy bo chodzic nie moge.. na piasku jest wszystko cacy ale parkiet... :cry:
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Widocznie coś robisz źle. Jeżeli bolałyby cię nadgarstki to bym zrozumiał i powiedział że są jeszcze nie przygotowane na takie obciążenia, ale stopy ? Poprawnie wykonana technika nie powinna boleć.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
No mnie wlasnie dosc mocno bola nadgarstki po stawaniu na rekach i probach obrotow na rekach :[
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Musisz jesc wiecej kotletow w takim razie :)
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
nie powie mi nikt ze przy robieniu rundaka na parkiecie nie bola go stopy.. przeciez to nie realne... z zalozenia rundak to jest przeciez mocne uderzenie o parkiet nogami zeby mozna sie z tego bylo wybic np do salta ??
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Ja podczas moich nieudolnych prob jak ladowalem to raczej miekko, ale z duzym wybiciem...
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
No tak,ale jesli masz dobra skocznosc to nie ma potrzeby,zebys pizg.. nogami o parkiet jak slon. :) Sprezystosc jest kluczem do unikania kontuzji. 8)
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Powiem ci Galo że nie raz dawalismy pokazy boso na gołym betonie tudzież płycie chodnikowej z fiflakami, roundakami itp.
Wynik dobra zabawa i zero bólu .
Gdyby te ewolucje z założenia miały boleć to mijałoby sie z sensem robienie czegoś takiego. :wink:
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Nie twierdze przeciez ze jestem wszechwiedzacy... prosze o pomoc.. wybicia specjalnego nie mam ale na przyklad salto z miejsca zrobie bez problemu.. i stopy mnie nie bola.. tylko ten zalosny rundak... jak mam zrobic go poprawnie....
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
Ciężko jest dawać porady na temat akrobacji przez internet. Mógłbym ci napisać że trzeba sie rozpędzic, zrobić naskok, ułożyć się jak do gwiazdy, wybić z rąk, upaść na dwie nogi tyłem do kierunku ruchu itd.
Jednakże znam wielu ludzi którzy mimo wykonywania wszystkich punktów takiej regulki w którymś miejscu kaleczyli technikę. Jedni źle lądowali innym brakowało sprężystości i dynamiki.
Tak więc najlepiej sie uczyć podglądając innych i ćwiczyć samemu. Jeżeli nie znasz nikogo kto by umiał wykonać roundaka to masz przecież internet.
Na sieci jest wiele filmików z akrobacjami, ściagnij je sobie i analizuj klatka po klatce. Najlepiej jeszcze jakbyś mógł się nagrać na video i przeanalizowac swoje błędy. :wink:
  • 0

budo_galo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAK ZROBIĆ PÓŁSALTO?
dzieki za inf. wiem niestety ze tak jak mowisz nie da sie przez neta... narazie mam kape bo mam problem z ta noga... ale jak wsztystko bedzie w porzadku to na pewno wezme sobie do serca to co mi napisales dzieki... Axe!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024