Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star"
Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star" I co wy na to? Z jednej strony zapewne niezłe ostrze z stali D2 a z drugiej bardzo "elegancki" +tytan i G10.http://store5.yimg.com/I/bestknives_1697_14067594 ,Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star"
No to przywalę prosto z mostu... ten kabar jest DO DUPY ABSOLUTNIE. Niestety, w fabrycznym nożu KA-BAR nie zdołał idealnie zaimplementować blokady Bob'a Doser'a tab-stop. Ten nóż nie ma kołka o który zapiera się klinga blokowana linersem, ale liners zachodzi na klingę na całej wysokości ostrza. Niby miało to być dobre, ale jak miałem go w ręku to po prostu porażka... naprężenie na blokadzie w kierunku krojenia jest bowiem tak samo duże jak w kierunku składania. A przy wykonaniu dalekim od idealnego (niestety) objawia się to składaniem noża "do góry" podczas silniejszego naciskania na ostrze. Ten nóż składa się w kierunku krojenia! I o ile Bob Dosier swoje tab-stop'y robi idealnie, każdy ręcznie dopasowuje i testuje, o tyle ten KA-BAR po prostu składa się przy mocniejszej pracy. Jeżeli mam być szczery, to pierwszy lepszy nóż CRKT wytrzyma trzy razy więcej niż ten shit. Jeżeli jest tu jakiś użytkownik tego noża to przepraszam za tak ostre słowa, ale przy próbie przecięcia położonej na stole tekturki, po dociśnięciu czubka nóż przekręcił się na osi "do góry" o jakieś 3-4 stopnie... silne walnięcie w powiedzmy gałąź złożyłoby ten nóż do góry :oops:

Blue Star i większy braciszek Dark Star to jedne z najładniejszych i najsmuklejszych noży Benchmade'a. Nie przeszkadza im to być mocnymi nożami (Blue Star to stal 154CM, tytan, G10). Porównywanie ich do tego KA-BAR'a nie ma w ogóle sensu. Przy okazji są to też jedne z najbardziej gładko pracujących nożu jakie kiedykolwiek wypuścił Benchmade, ale to głównie zasługa projektu Allen'a Elishewitz'a. Poprzednia wersja tych nożyków, nieprodukowany już BM Sentinel (wartownik), uznawana jest za jeden z klasyków w linii Benchmade'a... A poniżej fotka moich ulubieńców :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star"
I kto by sie spodziewał.Sama stal D2 nic nie pomoże gdy blokada jest do niczego.Może jak się złoży to palców nie obetnie ale wytrzymalość blokady w kierunku skladnia też może być nie najlepsza.Aha o ile mi wiadomo Ka bar jest droższy od Blue Star'a :) CZy w Ka Bar D2 Extreme Folders blokada jest taka sama?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star"
...bez 2 zdan zgadzam sie z Pitrem , K-bar to rzecz nie warta rozmowy , za to Benchmade to najprzyjemniej otwierajacy sie noz fabryczny .Mam co prawda tylko starego Sentinela , ale to z tej samej matki ( choc moze raczej ojca ).
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ka Bar 4060 D2 vs Benchmade 886 "Bleue Star"

Mam co prawda tylko starego Sentinela , ale to z tej samej matki ( choc moze raczej ojca ).


:roll: ja też chcę Sentinela.... to jakby kawałek historii współczesnego foldera. Tak w ogóle, to dziwię się firmom co zaprzestają produkcji absolutnych bestsellerów. Przykłady to chociażby Sentinel i Pinnacle Benchmade'a czy Wegner Hunter od Spyderco. Gdzie tu logika...??? :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024