Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muela


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
a co do rad.........wwwwlasnie......przedmiot najlepszej nawet rekomendacji moze okazac sie abolutnie nietrafiony.......wszystko trzeba sprawdzic fizycznie.......nie jest wiec najlepszym pomyslem stawianie kropki jesli nie napisalo sie jeszcze "I"................
spuud
pozdrawia....wieczorowa pora...
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Przegladałem te noże kabar ale mi nie pasuja. Nie lubie takich stylizowanych w drewnie. Może coś innego i namiar gdzie można ewentualnie to dostać w W-wie.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
spuud..wszystkiego nie mozna dotknąc ale mozna chociaz wiedziec przez kogo i z jakich materiałów (grubość,wielkość...) rzecz została zrobiona...to daje pojęcie o jej zastosowaniu, o jej mozliwościach...akurat w nożach to sie sprawdza bo tam głównie o materiały i wykonanie chodzi. to jest narzedzie znane od paru lat ludzkości i nikt tu prochu nie wymyśli...
dlatego mozna spokojnie oprzec się na opisach i ...wyobrażni.
jeżeli potrzebujesz noża do walki to wazne jest uchwycenie go w rękę ale w moim przypadku to nie będzie nóż do walki tylko nóż-towarzysz...
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
w drewnie? :) .......pewnie chodzi ci o rekojesc (klasyka usmc).....a ona nie jest z drewna ale ze sprasowanej skory......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Hej,

witam po powrocie z naszych piknych Tater... miały być narty, ale na Kasprowym było 19cm śniegu. Załamka. Dobrze, że Nosal w miarę naśnieżyli...

Ale do rzeczy! Pytał ktoś o nóż biwakowy w okolicach 400zł. Spokojnie znajdą się takowe i sprawdzają się świetnie. Typowy przykład to ColdSteel SRK. Nie za ciężki, ale na biwak idealny. Wytrzymałą stal, wygodna rękojeść. Nieco rdzewieje, ale w nożu roboczym do wyciągania kartofli z ogniska, rąbania drewienka i sprawiania właśnie złowionej rybki rdzewienie to nie jest specjalnie duży problem. Z resztą, wystarczy na koniec dznia go umyć, wytrzeć i przeciągnąć odsłoniętą krawędzią tnącą (bez powłoki epoksydowej) np. po chlebie z masełkiem - takie lekkie natłuszczenie prewencyjne... SRK poniżej:

Dołączona grafika

Co jeszcze? Ano wspomniany BKT-7 (dla mnie ciut ciężkawy...), oraz choćby coś od John'a Greco jako kompan do paska na wypawę leśną.

Jeżeli ktoś woli nierdzewną stal, to wystarczy niedużo dołożyć i kupić dużego Fallkniven;'a ze satli VG-10. Mocna i nierdzewna. Mają w ofercie noże od 4 do zdaje się 8 cali ostrza. Jest w czym wybierać...
  • 0

budo_maxim
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
mam problem: z kolegą dyskutujemy na temat zakupu noża i powstało pytanie:
czy muelą (tornado stal 440 mol-vanad) zrobię to samo co Striderem ?
czy warto wydawać trzy razy tyle kasy ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Mam propozycję kolejnych pytań tej klasy...

a) czy Oplem Frontera Sport przejadę takie same bagna co Hummer'em?
B) czy Iskrą dogoniłbym F15?
c) czy zapalniczką zespawam kraty jak palnikiem acetylenowo-tlenowym

:)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Imadlo napisal:
[quote]Przegladałem te noże kabar ale mi nie pasuja. Nie lubie takich stylizowanych w drewnie. Może coś innego i namiar gdzie można ewentualnie to dostać w W-wie.[/quote]

To moze zamiast Ka-Bar cos Beckera ? Np Utility 7" ? Za przyzwoita cene dostajesz noz moim zdaniem lepszy nawet od SRK.
Dołączona grafika

A, widze, ze juz Piter wspomnial o nim :D
Wojtek[/quote]
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Piter:...dobre :) .........................
a ja ugryze temat...z ciut innej strony.......banalna prawda jest bowiem taka, ze nie kazdy potrzebuje stridera.........jesli mialby to byc nozyk noszony przy sobie.......coz.... to by oznaczalo zwykle marnotrastwo pieniedzy i potencjalu tego sprzetu......tak samo jak zabieranie go na "lajtowe" wyjazdy i wypady w teren............mowiac krotko: jezdzenie hummerem po bulwarze w sloneczny dzien....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_maxim
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
to w takim razie Piter podaj mi sytuacje w której muela sie nie sprawdzi a strider sie sprawdzi.Ciekawi mnie to bo własnie kłócę się z kolegą na temat :P o co strider i kiedy on się sprawdzi , w jakiej sytuacji w której nie sprawdzi się moja muela.
Zna ktoś konkretne przypadki zastosowania noża o dużej wytrzymałości? Takich sytuacji w których muela nie poradzi?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
MAXIM a porownanie ci nie starczylo ? Poczytales posty z calego dzialu ?
Muela jest slaba. To nie jest noz, ktory mozesz sobie wziac na rajd po terenie bo moze sie zdarzyc, ze tam gdzie inny by sie tylko poszczerbil ona peknie.
A oto cytat konkretnego przykladu PiteraM:

ale byłem świadkiem, jak na wyprawie na mazury nożyk muelli stracił czubek (około 1cm) przy, uwaga... podważaniu kory na starym, suchym sosnowym pniu. Nóż wszedł niecały centymetr w drewno pod korą, lekkie pociągnięcie za rękojeść i... trach. Po czubku. A wewnątrz stal wyglądałą jak szare żeliwo, co niestety świadczy o tym, że stal nie była prawie wcale walcowana!

Ja niestety podobne rzeczy slyszalem od sprzedajacego te noze.
  • 0

budo_maxim
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Ja proszę o przykłady zastosowania konkretnego.Dlaczego przyjaciel chce kupic stridera jak muela mu wystarczy w zupełności.Prosze o wymyślenie mi przykładu zastosowania noża Strider gdzie muela sobie nie poradzi.Masz taki przykład ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela

Dlaczego przyjaciel chce kupic stridera jak muela mu wystarczy w zupełności.


Jak Muella mu wystarczy, to niech broń Boże nie kupuje Stridera... proste :lol:

A poniżej takie dwie miłe fotki. Na jednej gość pruje Striderem metalową szafkę biurową, a na drugiej ktoś postanowił postrugać trochę imadło albo coś w tym stylu. Jak widać ostrze nie ucierpiało jakoś szczególnie...

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tu jest link do tematu SOG X42 Recondo a w nim fotki jak wyglądają BusseCombat (klasa Strider'a), Strider i SOG X42 po "porąbaniu" stalowej rurki... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

... i więcej już nie szukam bo muszę wracać do roboty. Pa!
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela

jezdzenie hummerem po bulwarze w sloneczny dzien....

Na Hummera możesz wyrwać jakąś laskę. Znacie laski co lecą na stridera :?:
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela

Na Hummera możesz wyrwać jakąś laskę. Znacie laski co lecą na stridera ?


Neeeeeee :cry:
Ale moze to i lepiej ?
Wojtek
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
.....a takie co leca na "fury" nie sa warte tego zeby je znac... :lol:
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muela
Za to ja chetnie poznam te co leca na stridery.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024