Skocz do zawartości


Zdjęcie

najlepszy czas na start


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_pablod1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

najlepszy czas na start
witam mam pytanko
w jakim wieku ludzie zaczynają trenowac karate
prosze o wlasne spostrzezenia i skrajnosci
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
ja myślę ,że najlepiej zacząć w wieku koło 13-14 lat - najpierw dla sportu , a później dopiero poważniej . Jak dla mnie , to wszystko zależy od konkretnego człowieka - czasem 10-latek poważniej podchodzi do treningu niż 20-latek . Trzeba wiedzieć/rozumieć dlaczego się trenuje i po prostu lubić karate
  • 0

budo_max
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
Hm chcialęs skrajnosci: wiec u mnie najmłodszy w sekcji ma 6 lat a najstarszy zacząl trening w wieku 58 lat, (nasz trener ma 64lata, ale ttrenuje od 18 roku zycia)
  • 0

budo_kuken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
Ja zacząłem w wieku siedmiu lat i była to bardziej "zabawa w karate" niż poważne treningi. Teraz mam lat osiemnascie i z każdym rokiem trenuje coraz bardziej zawzięcie. Myśle, że im wczesniej sie zacznie tym lepiej ale i tak wszystko zależy od trenera (ważne żeby sie nie zniechęcić)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
Najlepiej przed 10 rokiem zycia.
Im wczesniej tym lepiej ..
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
czesc

Zaczelam w wieku prawie 12 lat i uwazam ze nawet dobrze pozniewaz jest juz troche bardziej powazne podejscie, a juz jest dawka sportu i pierwszych cwiczen.

Seiryuu
  • 0

budo_sayuri
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
...im wczesniej tym lepiej; jezeli taki malec przyjdzie na trening, spodoba mu sie to i bedzie chcial nadal trenowac, to gdy osiagnie wiek 15 -17 lat jego umiejetnosci beda wieksze; bedzie lepszy, bardziej doswiadczony i wogle i wogle...

pamietam jak kiedys chodzil do nas taki maly chlopiec, mogl miec z 8 lat; chlopak byl tak rozciegniety, ze z niedowierzaniem patrzylismy na niego...
dlatego takie malce maja lepiej, gdyz ich sciegna sa bardziej miekkie niz u osob starszych; wiec jezeli takie dziecko bedzie caly czas trenowac to pod wzgledem rozciagniecia bedzie the best :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
to prawda gdybym wczesniej zaczal trenowac byl bym jzu rozciagniety ..i pierwszy rok mojego karate to byla zabawa teraz zaczyna sie 3 rok treningu i zczynam podchodzic do teego bardzo powaznie.. czyli zaczalem sie rozciagac w domu itd... znaczy zaczlame treningi w wieku 14 lat :)
  • 0

budo_shadowman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dżibutti

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
tak tak tak tylko ze te dziecko male bardzo szybko sie zniechecaja i nie chca dalej trenowac :) moze jeszcze wola sie bawic!!!!!!
  • 0

budo_ryutoken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
Ja osobiscie zaczalem trenowac w wieku 16 lat , trenuje juz ponad rok i w tym czasie osiaglem lepsze wyniki niz niektorzy o wiele dluzej trenujacy , moze to dlatego ze wiem czego chce i jestem kumaty :)
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start

osiaglem lepsze wyniki niz niektorzy o wiele dluzej trenujacy , moze to dlatego ze wiem czego chce i jestem kumaty


Raczej chodzi o to ze bardziej sie przykladasz do treningow.. mozliwe takze ze poprostu ...szybiciej kumsh ... w kazdym razie to dobrze ze rozumiesz oco biega :)
  • 0

budo_mirosław piotr ciesielski
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: najlepszy czas na start
Zgodnie z metodyką nauczania i rozwojem osobniczym do 9 roku życia jest możliwy największy rozwój szybkości, a sztuki walki to na ogół dyscypliny szybkościowe. Więc dyskusje na temat powinny być związane z cechami genetycznymi i warunkami, czy raczej możliwościami rozwoju młodego osobnika.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024