Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybor noza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
A propos sklepów z bronią to mam wiadomość do WAR`a... chociaż pewnie już o tym wie ( ja zawsze dowiaduje sie ostatni :evil: )

Na Oławskiej będziesz miał niedługo konkurencję bo otwierają oddział military.pl
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Tiaaaaa, widzialem, do tej pory ich sklep byl jakies 20 m od miejsca gdzie mieszkam. Tyle, ze oni sie skupiaja sie na no-name'ach rodem z dalekiego wschodu, typu sztylety za 30 zl i inne takie. Kiedys rozmawialem z pracownikami, i noze stanowia ich marginalna oferte.
Wojtek
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
No nie wiem WAR - ogladales ich strone? Gerber, Wegner, Spyderco, SOG, Ka-Bar - to chyba nie sa noname'y. a co do strony internetowej, to nie ma co ukrywac, duzo przyjemniej przeglda sie military...
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Bylem na tej stronie, i widze jakie ceny maja. Dodaj do tego fakt, ze wiekszosci z tych nozy nie maja na stanie, tylko sprowadzaja na zamowienie ...
Co do przegladania, czyzby to byla sugestia, ze moja strona badziewna jest ? ;) Pewnie tak, bo to druga ktora w zyciu robilem, i na niej sie html-a ucze.
Wojtek
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Witam wszystkich, cześć Fuzzy.

Podobnie jak mój kolega szukam noża. Ja jednak, jak już kilka osób, zdecydowałem się na necka. Jeszcze nie wiem, jakiego, myślę, że ogólnym wyznacznikiem będzie granica ceny 200 zł. Nie mógłby być zbyt krótki - długość ostrza min 2,5 cala. Po przeczytaniu kilku postów na tym forum zdałem sobie sprawę, że nóż to coś, co miec przy sobie muszę zawsze i wszędzie. A z dostępnych w domu jest tylko 3 letnia Muela Tornado, która ma długość ostrza ok 7 calia długość całkowitą ponad 12 cali, a ponad to jest delikatnie mówiąc "wysłużona" (odkrecanie szekli na jachtach, ścinanie drzew do srednicy ok 25 cm, przecinanie kabli, wbijanie gwoździ i wkręcanie śrub, i inne, których już nie pamiętam). Dlatego zacząłem szukać i nie spocznę puki nie znajdę odpowiedniego noża dla siebie.

Ponadto kieruję pytanie do osób z trójmiasta, gdzie można dobrze naostrzyć nóż (sam nie dysponuję kamieniem, a nie będę jeszcze bardziej niszczył Mueli) i, jeśli to warte ceny, czy da radę naostrzyć ten nóż laserowo (jeśli tak, to gdzie)?

Trzy(tak, gdybym nie znalazł tego neckaa szukał dalej małego i poręcznego noża), co sądzicie o nożach Gerbera, a konkretnie o tych dwóch:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Liczę na wasze opinie...
Z góry dziękuję za czytanie tak długiego posta...

Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Hej,

1. wiem, gdzie naostrzyć dobrze nóż w Łodzi :)
2. laserowe ostrzenie to wymysł marketingowców z tele-zakupów
3. jaki neck? Do 200zł to proponuję BearClaw firmy CRKT
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Ja za to polece rowniez z CRKT takiego "falszywego" necka, czyli Polkowski/Kasper. IMO jest bardziej praktyczny od sporego grona "neck".

Dołączona grafika

Wojtek
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Tu bym sie zgodzil z WAR-em, chociaz specjalista ze mnie jak z koziej d... trabka. Za to wybierejac noz dla siebie przejrzalem wiele artykulow, postow tutaj i w usenecie, na stornach producentow i na ebayu. szczerze mowiac kaspersky/polkowsky i mi bardzo sie poboda.
Przede wszyskim bear claw nadasie sie tylko do obrony i raczej nie widze wielu mozliwosci jego uzycia poza tym. A nawet w walce chwyt odwrotny wydaje mi sie nielatwym.
Skoro wiec zdecydowales sie na necka proponowal bym Ci to co WAR.
A co do tych gerberow, to ja nei wiem, bo osobiscie nei moge otworzyc okienek - maja jakiegos bleda.
A z fajnych survivali i/lub combatow to ka-bar ma kilka fajnych propozycji. Zajrzyj do sklepu WAR'a jak sam powiedzial strona jest kiepska ale asortyment interesujacy :)
Aha WAR i jak bys chcial strone profesjonalna, to wal na priva dogadamy sie jakos.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza

Ja za to polece rowniez z CRKT takiego "falszywego" necka, czyli Polkowski/Kasper. IMO jest bardziej praktyczny od sporego grona "neck".


Ja tam sobie nie wyobrażam tak dużego noża pod koszulką w lecie.
Słuchajcie, ja noszę niesmiertelnik i mi się pod koszulką odznacza, co dopiero taki nóż!
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza

A nawet w walce chwyt odwrotny wydaje mi sie nielatwym.

Bear Clawa trzyma sie w ten sposób baardzo wygodnie...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
JAk bardzo sugerowac sie typem stali z jakies sa wykonane powyzsze noze.
Np. CRKT jest z AUS6 lub AUS8. I teraz pytanie czy te stale w wykonaniu CRKT zagwarantuja dluga i satysfakcjonujaca prace bez konecznosci ciaglego ostrzenia .. czy jednak typ stali przesadza o wszystkim bez wzgled na wykonawce.
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Mi Polkowski/Kasper bardzo odpowiada ogólnie, z tym że... No właśnie, niestety, tak jak mówi Lord, ten nóż neckiem nie jest i nie nadaje na necka... Musiałbym nosić go gdzie indziej, a to nie zawsze jest wygodne, chyba, że miałbym się zdecydować na noszenie go na plecach, do czego właśnie się powoli przekonuję, bo nóż jest właśnie taki, jaki by mi odpowiadał... A dla mnie neck nie moze mieć więcej niż 6,75 cala z długością ostrza 3 cale. Bear Claw jest świetny, ale musiałbym nosić jeszcze coś oprócz, bo odczuwam dyskomfort trzymając w dloni dwa cale czegokolwiek. Jak typowy amerykanin, wszystko duże... Dostanę Polkowskiego gdzieś na terenie kraju? Bo pewnie w trójmieście nie bardzo?
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Mr. Nikt napisal

JAk bardzo sugerowac sie typem stali z jakies sa wykonane powyzsze noze.
Np. CRKT jest z AUS6 lub AUS8. I teraz pytanie czy te stale w wykonaniu CRKT zagwarantuja dluga i satysfakcjonujaca prace bez konecznosci ciaglego ostrzenia .. czy jednak typ stali przesadza o wszystkim bez wzgled na wykonawce.


A co zamierzasz tym neckiem robic ? bo jesli chcesz go uzytkowac jako noz roboczy, to pewne nieporozumienie, nie od tego przeciez ma byc, a jesli tylko , zeby byl w razie czego ... To czym ma sie stepic ?

Maverick, Bear Claw czy LaGriffe maja te zalete, ze jak przelozysz palec przez otwor, to reka ci sie nie zeslizgnie na ostrze, ani teg ostrza z reki ci nie wytraca. Wiekszosc neckow jest za mala do porzadnego uchwytu, stad trzymanie ich sila rzeczy jest troche "koslawe"
Wojtek
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
mrnikt... AUS6 i AUS8 to ZUPEŁNIE inne stale. Cena samej stali jest podobna, ale cena obróbki już nie. AUS6 obrabia się łatwo jak plastelinę (w porównaniu np. do BG42 czy 154CM) a więc proces produkcji noża jest tani, bo a) nie zużywa się za dużo materiałów ściernych i tnących, B) idzie to bardzo szybko. AUS8 jest stalą dużo lepszą mechanicznie i można z niej wyczarowac niezłą klingę. Podobnie jest z 440C czy VG10. Ale wymaga to złożonego (czyt. DROGIEGO) procesu technologicznego. Wygrzewanie, hartowanie, dobre pochodzenie stali np. z Lantrobe Labs czy z hut Hitachi (niskie zanieczyszczenia i dobra struktura krystaliczna) itp. I dla tego klinga Benchmade'a ze stali 440C no nie to samo co klinga no-name z Chin opisana również 440C.
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Polkowski/Kasper swoją drogą, ale jest jednak za duży, żebym mógł go spokojnie nosić, bo jak dziewczynę wyślę na ta stronę, to i tak nie zrozumie moich motywacji, które są wg mnie wystarczające do noszenia noża ze sobą. Także Polkowksiego kiedyś i do paska albo na plecy. Poczytałem, obejrzałem, jeszcze raz poczytałem i wiem, ze folder mi nie pasuje, bo jedyny jaki mi się podoba, to "Hornet" a on jest zdecydowanie ponad moje oszczędności teraz i przez najbliższe dziesięć lat. La griffe jest niestety za drogi, chociaż pasuje mi bardziej. Zdecydowałem się na Bear Clawa, i stwierdziłem ponadto, że necka też można nosić z tyłu, jeśli bedzie swbodnie opadał między łopatkami (w ewentualności tych t-shirtów, które nie są zbyt luźne). Mam jeszcze pytań kilka. Jaka jest możliwość dorwania BC w Polsce i czy dobrze widziałem, że jest produkowany w wersji gładkiej i ząbkowanej? Jeśli tak, to którą wersję mozecie polecić... Ja osobiście zastanawiałbym się nad ząbkami, tyle, że ciężko ostrzyć pewnie...
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Polkowski - AUS6M.
  • 0

budo_maverick
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Maverick się zdecydował i jest już gotowy na dokonanie zakupu. Teraz mam pytanie do uczeszczających... Kto mógłby mi zasugerować sposób nabycia Bear Claw'a i poinstruować, gdzie się udać, z kim rozmawiać...? Słyszałem, ze Piter i WAR mieli do czynienia ze sprowadzaniem noży zza oceanu. Czy możnaby jakoś przez was zorganizować Bear Claw'a? A jeśli nie, to czy mogę liczyć na ew. pomoc?

Pozdrawiam

Maverick
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Pisz do nich na priva.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024