Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulubiona technika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Fachowcy potrafią to robić bez gi.......

Dołączona grafika

S.
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
kurde... a to nie jest mata leo od przodu;-)? siakies takie podobne:D i do tego bezapelacyjnie nie jest potrzebne gi...
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
W gi jest zdecydowanie wygodniej (lepszy chwyt :) ) i układ rąk jest troche inny (bardziej równolegle) - miałem zdjęcie ale mi wcieło.... :oops:
Jeżeli do czegoś jest to podobne to bardziej do jakiegoś trójkąta "ręcznego", w mataleo masz niezłą jazdę rozciągającą kark, a tu to chyba ciężko - no chyba że palce w oczy :) :) :wink:

S.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Taktarow i skretowka czasmi klucz na stope zalezy od dnia :wink:
  • 0

budo_dragon_ball_z
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto brudne ale najpiekniejsze..

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
trojkacik nozkami...udoskonalam go jak moge =] kocham go...
a pozatym Hamehameha =] tak na powaznie to jeszcze duszenia kimonem ale jeszcze mi niewychodza...kwestia czasu. A tak pozatym cale BJJ jest zaje...iste. :)
  • 0

budo_chrzanek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin i okolice...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
1.trojkat nogami
2.mata leo
3.klucz na reke
4.triangle choke
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Znalazlem cos o tym Ezechielu. Jego 'prawdziwa' [czyt nie potoczna] nazwa to manga leao :)

Leao to juz od jakuba wiemy znaczy spory kawal lwa ;-) . A manga ?
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
klepniecie :>
(poddanie sie)
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Wypowiem się chociaż niestety moja skromna wiedza o Bjj pochodzi , że tak powiem z drugiej ręki ; )
Na dystans ; Kamehama albo Palec słońca ; )
Stójka ; podcięcia , ataki na nogę najlepiej po obejściu , kimury ; ) i przy okazji jakie trzeba mieć warunki fiz. Żeby robić skuteczne suplesy ?
Parter ; A tu właśnie mi się podoba temat i wypowiedzi bo--- dawno temu odkryłem przypadkiem że mając długie łapy jak ja można takie coś śmieszne założyć i nie wiedziałem za bardzo czy to coś przydatnego chociaż na amatorów wchodziło a tu się okazuje że to to nawet nazwę ma i to jaką --- EZEcHIELA ;wogule skąd ta nazwa ? z japonskiego manga hyhy znaczy ;niepohamowany napływ obrazów--- ale to hyba nieoto hodzi hyhyhy

A poza tym uwielbiam przed teh. Kon. Zrobić jakąś zmyłkę.

I jeszcze lubię wkurwiać instruktorów jak demonstrują na mnie obrony przed nożem ; zamiast usztywniać rękę tą z nożem to pozwalam im się dzwignią obalić tyle że oni trzymają moją rękę a ja sobie przewroty w przód w tył i tylko koło twarzy im piętą przelatuje--- nawet mi się to udaje jak koleś podczas obalania zmuszają mnie do ruchu ; słabość tych technik z deka wydumanych i siła luzu& być to musi ; )

Lubię być w otwarte gardzie bo można zaj kombinacie próbować ;ale to chyba wpływ szkoleniówek Sakuraby ; )(gym-mick-rulez ; )

A i ja chyba dziwny jestem bo lubię jak mnie ktoś zamyka w gardzie i jest pasywny .Niestety nie mam pojęcia jak to jest z profesjonalistami ; ale na amatorów działa prawie zawsze taki myk ; pozwalam mu złapać się za nadgarstki blefuje że coś mu koło głowy rękami chcę coś zrobić, kolo skupia się na rękach a ja wtedy równocześnie uwalniam ręce i z kolan przeskok na stopy i kładę się na plecach i wtedy mam jego stope pod pachą i wiadomo dwigienge jak kopie drugą to obracam się na brzuch ---------- Tyle że może ktoś mi powie czy takie cuś działa tylko na amatorów ?? Trochę turniejów widziałem i tylko raz zauważyłem jak na którymś praidzie Takada to zrobił tyle że po wyjściu z gardy wstał (nie wiem po co ) i dopiero się położył itd.
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?

Tyle że może ktoś mi powie czy takie cuś działa tylko na amatorów ?? Trochę turniejów widziałem i tylko raz zauważyłem jak na którymś praidzie Takada to zrobił tyle że po wyjściu z gardy wstał (nie wiem po co ) i dopiero się położył itd.


Musze cie rozczarowac ale zawodnik z nawet niewielkim doswiadczeniem wykorzysta twoj ruch i kiedy ty polozysz sie z gardy na plecy on wskoczy na ciebie i dojdzie do dosiadu. Chyba ze jestes naprawde wygimnastykowany i skutecznie go zablokujesz przekladajac jeszcze w locie swoja noge przez jego brzuch, pamietajac tez o prawidlowym ulozeniu swoich nog aby przeciwnik nie mogl zalozyc ci takiej samej dzwigni.

ps. jesli chcialbys zobaczyc jak robia to zawodowcy polecam np. walki braci Shamrock'ow, sa bez watpienia specjalistami jesli chodzi o dzwignie na nogi.
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Więc rozumie że taka technika nie istniała - przynajmniej do tej pory ; ) ( hehe skoro tak to nazywam ją --WYJŚCIE Z GARDY LEG_LOCKIEM lub ...DUBLE LEG-LOCKIEM heheheheh ; )
Z tego co mówisz to to jednak może działać pod warunkiem że :

- wszystkie ruchu wykona się płynie, szybko i równocześnie tak jakby to był jeden ruch
czyli jednym przeskokiem (nie typową kołyską !!!!) trzeba------- z kolan----- na stopy (bez prostowania kolan !! )i ---na plecy ----cały czas trzymając pod pachą jego nogę-----
- uda się zaskoczyć przeciwnika
- swoje nogi od razu wpakuje się między ręce przeciwnika odpychając go od siebie (stopy swoje można zapleść )
- trzeba to zrobić idealnie po zerwaniu uchwytu by przeciwnik nie zdążył się nas przytrzymać i usiąść
- nie wolno zapomnieć o zamknięciu jego nogi i przytrzymaniu jego tułowia swoimi kulasami ; )
- należy posiadać dobre wyzucie czasu lub szybkość, sprawność najlepiej wszystko ; ) Ale za to nie wymaga siły.
- nawet jak nie wyjdzie to i tak masz uchwyt za jedną nogę a jak utrzymasz mu ją wyprostowaną to nic nie ryzykujesz
- w razie potrzeby trzymając dzwignie przetoczyć się na brzuch (skrętówka ? )
- alternatywnie można zapleść swoje stopy na jego brzuchu i założyć DUBLE leg-locka !!!! hehehe w pale mi się nie mieści że nikt wcześniej tego nie robił : D ( ????????? )

Niestety w tej chwili nie mam możliwości sparowania z kimś poważnym. ( pieprzony zadupiasty MIELEC ; jest kto z mielca ?? )

Więc morze ktoś na sekcji spróbuje to zrobić ???????? PYTAM serio.!!!

Jak nie zadziała to na swoją obronę powiem tylko że mi na każdego amatora wchodziło a nawet na modeRn judoków ; ) ( wiem, że to żadni przeciwnicy do ćwiczenia leg-locków ale coś tam zawsze hehehe )

Co do Franka i Kena to mimo iż miałem do czynienia troszkę z Shoto to ich średnio lubię.(za charakter chyba; )
Ale za to zamawiam sobie( kolejną )szkoleniówke z leg-lockami Harisa

A i tą podwójną dzwignie na nogi to z Tao of Jeet Kune Do wyzobaczyłe
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
[quote name="budo_Badtrip"]Więc rozumie że taka technika nie istniała - przynajmniej do tej pory ; ) ( hehe skoro tak to nazywam ją --WYJŚCIE Z GARDY LEG_LOCKIEM lub ...DUBLE LEG-LOCKIEM heheheheh ; )[/quote]

czemu miala by nie istniec?!? isnieje i nazywa sie Taktarov lub po prost dzwignia prosta na noge.

[quote name="budo_Badtrip"]
Z tego co mówisz to to jednak może działać pod warunkiem że :

- wszystkie ruchu wykona się płynie, szybko i równocześnie tak jakby to był jeden ruch)[/quote]

to tyczy sie kazdej techniki :)

[quote name="budo_Badtrip"]
czyli jednym przeskokiem (nie typową kołyską !!!!) trzeba------- z kolan----- na stopy (bez prostowania kolan !! )i ---na plecy ----cały czas trzymając pod pachą jego nogę----- [/quote]

ja bym omina kolana i skoczyl od razu na plecy..

[quote name="budo_Badtrip"]
- uda się zaskoczyć przeciwnika
[/quote]

To takze podstawa wszystkich technik :)

[quote name="budo_Badtrip"]
- swoje nogi od razu wpakuje się między ręce przeciwnika odpychając go od siebie (stopy swoje można zapleść )[/quote]

tego bym nie proponowal gdyz przeciwnik moze w tym momecie zalozyc ci podobna dzwignie i pat :? . jesli dokladnie nie wiesz jak powinna wygladac prawidlowa pozycja przy zakladaniu dzwigni na noge spytaj sie swojego trenera... a zreszta... jesli trzymasz lewa noge przeciwnika to swoja lewa noga powinienes odpychac jego prawa noge a swoja prawa noge przekladajac nad trzymana noga przeciwnika wsadzic pod swoja lewa(nie konicznie krzyzujac) albo w poblize jego krocza 8O . jak nie skapowales to popros kogos zeby ci to pokazal...

[quote name="budo_Badtrip"]
- trzeba to zrobić idealnie po zerwaniu uchwytu by przeciwnik nie zdążył się nas przytrzymać i usiąść
- nie wolno zapomnieć o zamknięciu jego nogi i przytrzymaniu jego tułowia swoimi kulasami ; )[/quote]

dokladnie, ale najpierw trzeba opanowac przynajmniej podstawy przerywania gardy jesli jest zamknieta

[quote name="budo_Badtrip"]
- należy posiadać dobre wyzucie czasu lub szybkość, sprawność najlepiej wszystko ; ) Ale za to nie wymaga siły.[/quote]

troche sily sie jednak przyda gdyz jest to typowa dzwignia silowa.

[quote name="budo_Badtrip"]
- nawet jak nie wyjdzie to i tak masz uchwyt za jedną nogę a jak utrzymasz mu ją wyprostowaną to nic nie ryzykujesz
- w razie potrzeby trzymając dzwignie przetoczyć się na brzuch (skrętówka ? )[/quote]

chyba powinienes zobaczyc jak wyglada skretowka... a moze lepiej nie :)

[quote name="budo_Badtrip"]
- alternatywnie można zapleść swoje stopy na jego brzuchu i założyć DUBLE leg-locka !!!! hehehe w pale mi się nie mieści że nikt wcześniej tego nie robił : D ( ????????? )[/quote]

wrestlingu sie naogladales czy co :wink: takie techniki raczej nie sa skuteczne chyba ze przeciwnik lezal by na brzuchu a ty z jego 2 stopami pod pachami kleczal bys na kolanach(odwrocony plecami do przeciwnika) odginajac sie do tylu, ale to chyba dzwignia na kregoslup.

[quote name="budo_Badtrip"]
Jak nie zadziała to na swoją obronę powiem tylko że mi na każdego amatora wchodziło a nawet na modeRn judoków ; ) ( wiem, że to żadni przeciwnicy do ćwiczenia leg-locków ale coś tam zawsze hehehe ) [/quote]

no to super :)

[quote name="budo_Badtrip"]
Co do Franka i Kena to mimo iż miałem do czynienia troszkę z Shoto to ich średnio lubię.(za charakter chyba; )
Ale za to zamawiam sobie( kolejną )szkoleniówke z leg-lockami Harisa
[/quote]

Polecam rowniez szkoleniowki Basa Ruttena i Vallida Ismaila(leg locks)
  • 0

budo_grayfox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
ja tam nie lubie leglocków staram się ich nie stosować i bardzo nie lubie kiedy przeciwnik mi zakłada dźwignie na noge. najskuteczniejsze techniki to i tak duszenia, bardzo lubie trójkąta a i mata leao złe nie jest
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Hehe zdemaskowałeś mnie Kapu jestem fanem jap. Pro. Wrestlingu hehe No i co z tego Saku też jest --- a wygrywa w Praidah hehehehehehhahaha Ja wiem ,że ta hehe rzecz wywołuje uśmiech na ustach ale to samo musi robić Duble Karate Hit Saka hehehehehe a jak ładnie czasem wchodzi hyhyhy No cóż nie oszukujmy się nie każdy jest w stanie wykonać skutecznie tak subtelne techniki ; zapomniałem że nie każdy jest taki prze jak ja hyhy ; )))) Hyhy a co do skrętówki to jak się hyhy mu noga skręci to nie będzie skrętówki ?? hyhy
Cieszę się ,że złapałeś dowcip z tymi uwagami pasującymi do wszelakich technik ale pamiętaj że nie wszyscy są takie prze znawce i otym mogą hyhy nie wiedzieć; ). A co do nazwy to miałem na myśli całość
A tak całkiem na poważnie to ciężko mi to opisać najchętniej bym to pokazał .Ja wiem ,że na 95procent to jest takie cuś smiszne działające tylko na amatorów ale pamiętacie ile śmiesznych rzeczy dał sobie zrobić Royce podczas walki z Saku ?? (jak dla mnie to on prawie podkreślam prawie go skompromitował i to technikami wprost z P.W.) Zdaje sobie sprawy że niekażdy jest Sakiem ; ) ale niekażdy też jest Roycem.
A co do tego Duble leg locka to jest żywcem rysunek Bruca Lee z Tao of Jeet Kune Do : D str.117

... najskuteczniejsze techniki to te którymi wygrywasz albo te którymi zostałeś pokonany --- sad bad is tru
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?

Hehe zdemaskowałeś mnie Kapu jestem fanem jap. Pro. Wrestlingu hehe No i co z tego Saku też jest --- a wygrywa w Praidah hehehehehehhahaha. Ja wiem ,że ta hehe rzecz wywołuje uśmiech na ustach ale to samo musi robić Duble Karate Hit Saka hehehehehe a jak ładnie czasem wchodzi hyhyhy


No niestety wlasnie przestal wygrywac :? Przez dwa lata wygral tylko jedna walke(i to z niezbyt wymagajacym przeciwnikeim) a reszte, czasem w dosc zalosny sposob przegrywa(Shembri). A z reszta kiedy widziales zeby saku "wyglupial" sie na ringu tak jak kiedys. Wydawac sie moze ze przeciwnicy znlezli na niego sposob... Oczywiscie bardzo lubie saku i szczerze kibicuje mu na Pride TE(stawiam nawet na jego wygrana z Silva!), ale trzeba przyznac ze saku to juz nie ten sam zawodnik co kiedys

No cóż nie oszukujmy się nie każdy jest w stanie wykonać skutecznie tak subtelne techniki ; zapomniałem że nie każdy jest taki prze jak ja hyhy ; )))) Hyhy a co do skrętówki to jak się hyhy mu noga skręci to nie będzie skrętówki ?? hyhy


piszac skretowka mialem na mysli konkretna dzwigie w ktorej dzieki odpowiedniemu uchwytowi na stope "skrecasz" przeciwnikowi kolano.
zwykle wykrecenie nogi wcale nie musi byc skretowka...

Cieszę się ,że złapałeś dowcip z tymi uwagami pasującymi do wszelakich technik ale pamiętaj że nie wszyscy są takie prze znawce i otym mogą hyhy nie wiedzieć; ). A co do nazwy to miałem na myśli całość


eeeee... jaki dowcip :) :) :)
a na serio: dlatego pisalem zeby pokazal ci to trener...

A tak całkiem na poważnie to ciężko mi to opisać najchętniej bym to pokazał .Ja wiem ,że na 95procent to jest takie cuś smiszne działające tylko na amatorów ale pamiętacie ile śmiesznych rzeczy dał sobie zrobić Royce podczas walki z Saku ?? (jak dla mnie to on prawie podkreślam prawie go skompromitował i to technikami wprost z P.W.) Zdaje sobie sprawy że niekażdy jest Sakiem ; ) ale niekażdy też jest Roycem.
A co do tego Duble leg locka to jest żywcem rysunek Bruca Lee z Tao of Jeet Kune Do : D str.117


czemu piszesz ze taktarov jest smieszny?!? nigdy czegos takiego nie mowilem... Jest to wrecz zabojcza technika jesli zostanie wykonana szybko, poprawnie i na zaskoczonym przeciwniku. sam sie dalem kiedys kilka razy tak zalatwic :oops: ale i sam wiele razy jej uzywalem..
jeszcze co do saku to polecam ci jego szkoleniowke("sugoteku" chyba). demonstruje tam mase wymyslonych przez siebie technik(np. ciaganie przeciwnika po calym ringu za noge :) ) a co lepsze na dowod tego ze dzialaja w rogu ekranu pojawiaja sie urywki z walk gdzie saku rzeczywiscie uzyl tych technik :) tylko nie polecam brac tego materialu szkoleniowego do konca na serio :wink:

... najskuteczniejsze techniki to te którymi wygrywasz albo te którymi zostałeś pokonany --- sad bad is tru


w sumie na tym wlasnie polega bjj - na najskuteczniejszych technikach
  • 0

budo_młody animek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
1. trójkąt nogami :)
2. balacha (z dosiadu i z gardy)
3. gilotynka
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
Tą szkoleniówke saka mam pod nazwą gym-mick hyhy saku rulez
Przy tak wyrównanym poziomie technicznym liczy się każdy kilogram mięśni a saku mam ich niestety niewiele - więc coraz więcej kontuzji go czego niestety a tym samym kres kariery bliski jest mu już ; ( --- chyba że zacznie walczyć tylko w swojej kategorii albo wróci do ProWre. Hyhyhy
Wracając do tematu lubi ktoś z was skoki przewroty obejścia gardy al. Saku ? Ja uwielbiam hyhy
  • 0

budo_kapu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
tylko ze on zamiast tak jak piszesz ograniczyc sie do walk z zawodnikami ze swojej kategorii wagowej pcha sie do Pride TE gdzie wiekszosc zawodnikow to waga ciezka. Domyslam sie ze jego glownym celem jest wyrownanie rachunkow z silva i szczerze mu tego zycze, ale czy bedzie w stanie pozniej poradzic sobie z arona czy rampagem. co prawda saku kiedys wygral z quintonem i to przez duszenie(pride 15) ale czy da mu rade teraz, kiedy jackson znajduje sie w tak swietnej formie i wygrywa walke za walka? zobaczymy :wink:
poki co zycze saku wiele szczescia i pomyslnosci na TE, ale prognozuje zwyciestwo Arony :twisted:
  • 0

budo_nemjon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin Town

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?
niedopuszczany na zawodach "sekator" u mnie jakos ladnie wchodzi
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ulubiona technika?

niedopuszczany na zawodach "sekator" u mnie jakos ladnie wchodzi


A jak to wyglada? 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024