Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak uderzać na worek ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?

Ja, gdy mam okazję bić w worek, to owijam ręce bandażami bokserskimi. Usztywnia to całą dłoń i nadgarstek oraz przeciwdziała pękaniu skóry na kostkach.


Od kilku miesięcy mam w domu na ścianie makiwarę. Początkowo waliłem w nią gołymi rękoma, ale szybko mi się rozwaliły, więc zacząłem używać cienkich irchowych rekawiczek. Z czasem znów waliłem gołymi pięściami i było ok.

Kilka dni temu kupiłem sobie bandaże i zacząłem w nich walić w makiwarę. Rezultat - pękająca skóra pomiędzy palcami (głównie pomiędzy małym, a czwartym palcem). Czy przyczyną tego jest złe wiązanie bandaża?

Jak należy wiązać bandaż? Mam z innego forum ściągniętego gifa z instrukcją rysunkową, ale jakoś tamto wiązanie nie sprawdza się (rozwiązuje się). Dlatego pytam o wytyczne, a nie szczegółową instrukcję. O co chodzi z tym wiązaniem? Jakie wiązanie jest właściwe (mocne i szczelne czy raczej luźne)? Czy wiązanie do uderzania i do pod rękawice różni się czymś?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Ja wiążę bardzo mocno i ściśle. Owijam dodatkowo kciuk i mały palec. To trudno wytłumaczyć przez net...
  • 0

budo_krążek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyśląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
co do tekstu Moderatora że na ulicy nie ma czasu się na bandaże to się zgadzam ,ale walka nie trwa nigdy tyle ile tłuczenie w worek podczas treningu. Moim zdaniem bandaże są bardzo fajną rzeczą, nie chcę się mądrzyć i nie mówię że opisane przez Was inne sposoby są złe, ale bandaże ściskają dłonie i zapobiegają rozbiciu kości śródręcza (po co mieć łapy jak bochny chleba), poza tym ja mam worek Danikena z winylu i on rzeczywiście obdziera skórę na łapach aż strach. Co do problemu wiązania bandaży i ich samoczynnego rozwiązywania to proponuję kupić bandaże ze szlufką na kciuk i rzepami. Jest to naprawdę bardzo wygodne. W kraju kosztują około 10 zeta (np shin - do) w Goerlitz koło 10 euro ale oczywiście takie to już wypas.
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Ja kiedy ćwiczę siłę ciosu na worku używam moich rękawić treningowych 12oz, ale mam dość twardy worek, wypełniony na maksa skórą, kiedyś miałem bardziej mięki to ćwiczyłem na gołe pięści,
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Ja polecam rękawice przyżądowki np: firmy daniken ,sa bardzo dobre i nierozpiepszają łapy przy dłuższym uderzaniu.Codo bandaży to powiem szczerze niechce mi się wiązać,pozatym strasznie sztywną ma się dłoń,dlatego wole rękawice.
  • 0

budo_lukarus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
ja polecam pomki na placach i na kościach, oraz klasycznie worek i tarcza bez rekawic. Jak worek obdziera skóre to piąstkówki albo bandarze... zboczenie z karate, jak uderzac w tych dziwnych rekawiczkach? :lol:

pozdro
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?

Co radzicie ?
- Czy uderzać w rękawicach,
- Tylko z bandażem elastycznym, aby usztywnić nadgarstek
- czy też może samymi pięściami ??
Jakie są wasze doświadczenia ? Czy może ktoś z was doznał jakiejś kontuzji podczas "nawalania" na worek ??


Najpierw naucz się uderzać technicznie potem zajmij się w workiem
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Albo naucz się uderzać technicznie na worku... Tak, żeby przyzwyczaić się do uderzenia w jakąś powierzchnię... Tylko nie od razu z całej siły, bo sobie nadgarstki wyłamiesz. A szybkość uderzeń zwiększaj w miarę nabywania techniki.

Też zaczynałem od walenia z całej siły i ledwo mi nadgarstki wytrzymywaly po 20 minutach... A jak już się nauczyłem, to po godzinie treningu bez żadnych rękawic czy bandarzy żadnych śladów nie miałem...
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?

Albo naucz się uderzać technicznie na worku... Tak, żeby przyzwyczaić się do uderzenia w jakąś powierzchnię... Tylko nie od razu z całej siły, bo sobie nadgarstki wyłamiesz. A szybkość uderzeń zwiększaj w miarę nabywania techniki.

Też zaczynałem od walenia z całej siły i ledwo mi nadgarstki wytrzymywaly po 20 minutach... A jak już się nauczyłem, to po godzinie treningu bez żadnych rękawic czy bandarzy żadnych śladów nie miałem...


i już sobie popsułeś technike.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
A konkretnie to czemu?

A tak swoją drogą, to wczoraj zmęczony byłem i nie zauważyłem na jakim forum jest topic... Tu pewnie sami specjaliści od uderzania w worek...
No cóż, jeśli o to chodzi to jestem amatorem, ale jednak zauważyłem pewne postępy po poprawienu techniki uderzeń i po prostu tym wnioskiem chciałem się podzielić.
  • 0

budo_ps_87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Osobiście niepolecam uderzać w worek z całej siły bez bandaży albo rękawic, Ja tak robiłem przez 8 miesięcy. Mineło następne 8 a ja dalej niemoge uderzac lewą ręka w worek bo mam "rozwłuknienie" prostownika w środkowym palcu i najsłabsze uderzenie powoduje silny ból.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Równierz nie radze katować worka bez rękawic, ja nawalałem w bandażach i sobie rozpiepszyłem kostke środkowego palca, i po 3 miesiącach jak tylko udeże w coś mocniej to BOLI. Poprostu chciałem sobie utwardzić za słabe pięści, teraz sobie odpoczywam od mojego worka :cry:
  • 0

budo_squaz-prakong
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Radze uderzac w rękawicach.
chyba ze chcesz miec krwiaki i pozdzierane kostki...(potem nie ebdziesz mogl rąk z bolu umyc:>)
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Ja wlasnie kuruje nadgarstek od 2 tygodni po mocnym lewym sierpowym bez rekawic i bandazy na gruche z piaskiem przestraszony
  • 0

budo_mumin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gryfino

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
przyznam ze nawet w rekawicach i z bandazami mialem problem z nadgarstkiem po sierpach na worku. az strach pomyslec co bym mial bez rekawic :roll:
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Dziś rozmawiałem z pewnym bokserem przed 40-stką i on w młodości podobnie jak wielu z nas, chciał mieć super twarde pięsci i hartował je sobie trenując codziennie na twardym worku...
Dziś ma problemy z podnoszeniem ciężkich rzeczy i nie może robić tylu pompek ile by chciał, bo mocno dokuczają mu nadgarstki :?
a kiedyś robił po sto w jednej serii :!:
Powiedział,że ból w nadgarstkach odczuwa każdego dnia...

niefajnie, co? :?
  • 0

budo_sonia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Marcin, Kotku KOCHAM CIE!!!!!!!!! :cry:
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
Heh Sonia jest ekstra że kochasz Marcina... :) to naprawdę dobrze wiedzieć :D szczególnie w tak romantycznym temacie jak udeżanie worka :) :) :) na równie romanteycznym forum :wink:
  • 0

budo_sonia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
musze to Jemu pokazac na milion sposobow!! przepraszam Was wszystkich, ze wtracilam sie tez tutaj ale robie to z milosci :D

wiec wybaczcie mi!! :)
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak uderzać na worek ?
ej no tae tad tutaj takie cos 8O mniej durne posty usuwales , poza tym to nie jest kurwa forum o milosci...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024