Skocz do zawartości


Zdjęcie

..o wyzszosci balisonga nad...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Na poczatek polecam jak najtanszy , spilowac ostrze na okraglo i "pokrecic" kilka tygodni , jak sie spodoba i pozna podstawy , to mozna zapodac sobie cos drozszego , najlepiej z rodziny BM
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...

Pytanie ciekawe - jaka jest różnica (oprócz tego, że droższy motylek = lżejszy portfel) pomiędzy poszczególnymi "zabawkami", jeśli podstawowym celem jest pomachać sobie rekreacyjnie, a nie używać noża do ratowania życia czy wyważania okien...

I po cichutku bym jeszcze dodał, że u nas można nabyć (widziałem!) za
jakieś 15PLN, a przypuszczam że i taniej, jak ktoś ma ochotę poszukać i się potargować...
Z tym, że rozwiązania w tej cenie są, oględnie mówiąc, low-endowe ;)


Ja takie kupuje za 10 zł (Rondo Wiatraczna, śniady sprzedawca). A czy chcę lepszy, pewnie. Jak ktoś zauważył na Urban Survival, dwa BM42 ważą tyle co jeden Herbertz. Pewnie, że chciałbym mieć dwa zamiast jednego :-) i tak samo wypchane kieszenie. Tyle daje tytan na rekojesci, inna stal i jakość ostrza to wiadomo. Ale np. taki "drobiazg" podkładki z fosforo-brązu między ostrzem a rekojeściami., pewnie się otwiera od samego pomyślenia. Ehh, kiedyś kupię BM42 (pewnie dokonam samoamputacji palców :-( )
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
...heh ja mam go niespelna tydzien i juz przywrocilem do bytu instytucje cyrulika :) .....mam troszku pocieta lapke ale jak na razie podobnie jak wszyscy w mojej rodzinie mam wszystkie 6 palcow u prawej roni...hehe
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Witam.

Zastanawiam się na zakupem jakiegoś lepszego balisonga, ale jak na razie nie stać mnie na produkty Microtecha'a i Benchmade'a. Czy jest sens kupować coś gorszego, czy też lepiej pozostać przy ruskim tępym i ciężkim balisongu, który kupiłem sobie za radą Seikena żeby zobaczyć czy mi się takie kręcenie spodoba. Czy są jakieś dobre balisnogi z nieco niższej półki niż BM42?? I czy różnica pomiędzy dajmy na to takim Herbertz'em a bazarowym balisongiem jest na tyle duża by warto było kupić ten pierwszy (który jest znacznie droższy)??

Pozdrawiam.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Popatrz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , za niewielkie pieniadze mozna sobie kupic calkeim przyzwoity "balek"
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Witam

Dziękuję Seiken za radę. Pozostaje tylko pytanie czy różnica jakościowa pomiędzy tanimi (kilka czy kilkadziesiąt dolarów) balisongami z Knifezilla, a takimi bazarowymi jest na tyle duża by warto je było kupić. Czy ktoś z forumowiczów kto miał okazję porównać tanie, ale markowe balisongi z takimi za 15 zł :) , mógłby coś na ten temat napisać ?? RobertP - z postów wynika że miałeś do czynienia z Herbertzem i pewno nie tylko z nim. Czy mógłbyś napisać czy warto sobie sprawić coś takiego, czy pozostać przy ruskich balisongach i po wygraniu w totka zafundować sobie BM42 czy MT Tachyon??

Pozdrawiam
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...

Witam

Czy ktoś z forumowiczów kto miał okazję porównać tanie, ale markowe balisongi z takimi za 15 zł :) , mógłby coś na ten temat napisać ?? RobertP - z postów wynika że miałeś do czynienia z Herbertzem i pewno nie tylko z nim.


Mam Herbertza, tanto, chisel (lubie tanto, chisel mi nie przeszkadza). Do kupienia jest za 80-100 zł. Cięzkie bydle (oj mocno). Luzy i klekotanie jak w dobrze wybranym bazarowym, ale ostrze jest dużo lepsze. Po ruskim rzadko byłem poważniej skaleczony, tym się kiedyś mocno zajechałem, dwa paluchy na raz., dość głęboko. A i jak dobrze poszukasz to kupujesz z firmową pochwą (szaszetką) do noszenia wzdłuż paska, taką co umożliwa zabawę w szybkie wyjmowanie. Moim zdaniem warto zaryzykować, za 25$ i tak nic nie sprowadzisz (koszty przesyłek, błe).
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Witam

O takie informacje mi chodziło.
Dziękuję Wam za pomoc.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Aha , polecam jako niskie cenowo Jaguary ( balki oczywiscie)Dołączona grafika
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ..o wyzszosci balisonga nad...
Dodajmy jeszcze, ze nic bardziej "zaawansowanego" niz Herbertzy w Polsce nie znajdziesz.

Adam, ja z nozem nie chodze - machalem i macham troche od czasu do czasu balkiem dla zabawy, kiedys troszke bawilem sie w sparring z atrapami. Ale z nozem nie chodze, wiec mozesz spokojnie nie wazyc slow :) (choc przypominam, ze mam znaczna sile... przebicia :wink: )

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024