Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do bokserow!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_geese
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lomza

Napisano Ponad rok temu

Do bokserow!!!
Mam pytanie do ludzi ktorzy maja troche pojecia o boksie: w jaki sposob mozna nauczyc sie podstaw boksu nie cwiczac w klubie??? Chodzi mi o takie rzezczy jak szybkosc itd. Na jakich przyrzadach trenowac? I jeszcze jedno:mam dosc krotkie rece-czy jestem w stanie poradzic sobie z kims kto ma dluzsze przeszczepy? Jesli tak to w jaki sposob bo kolega z ktorym sparuje ma dluzsze rece i jakos nie moge uzywac prawego prostego bo wtedy od kontruje mnie takim prawym sierpem ze...Doradzcie cos!
Pozdro
Geese
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do bokserow!!!
zła wiadomość - nie nauczysz się niczego bez pomocy kogoś kto trochę liznął boksu, inaczej wszyscy by się znali na boksie;w boksie musi być szybkość, wyczucie dystansu i odpowiednia praca nóg, ciosy odpowiednio zadawane przy odpowiedniej postawie, sam w życiu nie wpadniesz na pewne rozwiązania i nikt nie skoryguje błędów które robisz. ktoś musi ci to pokazać a potem sprawdzić czy robisz poprawnie a dopiero potem sparujesz.
a propos wzrostu- mnie udawało się trafiać gości o 15 cm wższych nie będąc trafionym ( oni nic nie ćwiczyli) - dużo łatwiej idzie bez rękawic
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do bokserow!!!

zła wiadomość - nie nauczysz się niczego bez pomocy kogoś kto trochę liznął boksu,


Od kogoś kto "trochę liznął" też się nie nauczysz. Boks wbrew pozorom, to nie młócenie w ryj tylko dyscyplina wymagająca dużych umiejętności technicznych. Bez wykwalifikowanego trenera nie ma szans. Proponuje sekcje.
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do bokserow!!!
Mozesz tylko nauczyc sie zlych nawykow w tych Twoich walkach z kolega. Musicie cwiczyc z kims kto ma pojecie o boksie. Nawet gdyby byly podreczniki instruktarzowe a chyba takie sa to i tak czlowiek jest niezbedny. Jesli jestes nizszy i mniejszy musisz nauczyc sie odpowiednio skracac dystans i schodzic pod prostymi zarowno z lewej jak i prawej reki. Mniejsze rece i wzrost sa przewaga w pol dystansie. Tam na pewno z nim wygrasz. Kazdy wysoki stara sie unikac poldystansu i stopowac lewa lub prawa. Naucz sie schodzic z lini ciosu prawe reki lub uniku pod jego prawa i wal na korpus.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Do bokserow!!!
slochaj moich przedmownikow bo maja racje jesli chodzi o wyzszych zawodnikow to w mojej wadze jestem jednym z najnizszych i jakos sobie radze zejscie do pol dystansu jest jedynym twoim ratunkiem pochodz jakies pol roku na boks lub na kick i naucz sie podstaw ,kolana do srotka ugiete nogi ciezar ciala na tylniej nodze i brode chronisz barkiem jak trzymasz garde no i najwazniejsze poruszanie sie na nogach


___________
Marcin
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do bokserow!!!

i jakos nie moge uzywac prawego prostego bo wtedy od kontruje mnie takim prawym sierpem ze...Doradzcie cos!


Jeżeli jesteś praworęczny, to prawą łapę trzymasz z tyłu tak?
Hmm, nie tak łatwo trafiać prawym, trzeba się odpowiednio umieć w walce ustawić (chodzenie na nogach): sytuacje mogą być różne.
Np lewy prosty, szybko lewa noga w przód-lewo z równoczesnym prawym i odskok.
Oczywiście po każdym ciosie ręka wraca do gardy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024